آخرین اخبار «دولت باراک اوباما

منندز، اولین سناتور ارشد دموکرات و همحزبی بایدت است که رئیسجمهور همحزبی خود و سیاستهای وی در قبال ایران را مورد انتقاد قرار داد و گفت: «ما نمیتوانیم اجازه دهیم ایران ما را به یک توافق بد یا یک توافق موقت تهدید کند که به او اجازه میدهد به ساخت ظرفیت هستهای خود ادامه دهد». برای مثال همین اقدام دولت بایدن برای خروج شتابزده از افغانستان بی شک با هدف افزایش ناامنی در افغانستان از طریق احیای حکومت طالبان، گسترش آن به سمت مرزهای چین و درنهایت ناتمام گذاشتن پروژه یک کمربند – یک جاده چین است.

شما معتقدید برای دولت جو بایدن مسئله خاورمیانه با محوریت حفظ امنیت اسرائیل و تقابل با ایران در اولویت قرار خواهد گرفت یا مهار چین؟ اخيرا سناتور “جو ليبرمن ” با ارائه طرحي به نام “قانون حفاظت از فضاي مجازي به عنوان يک دارايي ملي ” در جهت تشديد هر چه بيشتر قوانين کنترلي قدم برداشته است. جزییات طرح حمله آمریکا و اسرائیل به ایران افشا شد/ برنامه دولت اوباما و ترامپ چه بود؟

رییسجمهور: البته در گزارش امشب ضمن اینکه گزارش عملکرد 100 روزه داده خواهد شد، به همان صورت به مردم خواهم گفت که در چه شرایطی ما کار را شروع کردیم، در واقع از دولت گذشته چه ارثی به ما رسید و ما با آن ارث کار را آغاز کردیم، اولین روزهای بعد از انتخابات، من با اولین مشکلی که مواجه شدم، شرایط کالاهای اساسی در کشور بود، در همان روزهای اولیه، اولین گزارشی که من از وزارت صنعت، معدن و تجارت گرفتم این بود که وضع کالاهای اساسی در کشور چگونه است و گزارشی که به من داده شد، من را بسیار نگران کرد، یعنی ما در کالاهای اساسی برخلاف آنچه در ذهنم بود، دچار مشکل بودیم.

دشمن همان آزادي است که اينترنت در اختيار مردم جهان قرار داده و تهديدي براي استيلاي نظاميگونه اطلاعات و قدرت مطلق پديد آورده است. جابجایی افراد از اندیشکدهها به دولتها و بالعکس موضوعی است که با تغییر دولتها و روی کار آمدن دولت جدید در آمریکا به شکل گسترده شاهد آن هستیم. بایدن همچنین از آنجا که در تشکیل کابینه خود بر تنوع در نژاد و جنسیت تاکید خاصی داشته است، وی پست های کلیدی را به زنان و افراد رنگین پوست داده است.

ربیعی همچنین گفته است: «همه کارنامه ما روشن است و بهتر است به جای طرح ابهامات کلی، مورد به مورد درخصوص هر مسئله، مطالب مدنظرشان را بیان کنند تا علتیابی تبیینی دولت از مسئله به دست بیاید.

همچنین با توجه به اینکه بازیگران جدیدی در عرصه بین المللی ظهور کرده اند، سیاست خارجی محدود به تصمیمات و کنش های کشور نسبت به دولت ها نیست، بلکه بخشی از سیاست خارجی معطوف به بازیگران غیردولتی است و این سیاستگزاری و اجرای سیاست خارجی را پیچیده تر و دشوارتر می کند.

دانشمندان و صاحب نظران در عرصه علوم انسانی پیشرفت را بالاتر از واژه رشد تفسیر و تحلیل میکنند. خرداد؛ سناتور آمریکایی، بر ناموفق بودن اروپاییها برای نجات برجام و نابودی احتمالی این توافق در ماه جولای تاکید کردبه گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا، «فیلیپ گوردون» دستیار رئیسجمهور آمریکا در دولت «باراک اوباما» در مورد ادامه برجام گفت: خروج آمریکا از برجام در نهایت موجب نابودی احتمالی این توافق شده است.

بی. سی نیوز» حداقل ۶۴ تن از اعضای و کارکنان دولت باراک اوباما رئیسجمهور سابق آمریکا در حال ورود و رقابت برای مناصب مختلف در سطوح فدرال، ایالتی و محلی هستند. در حال حاضر به دلیل اقدامات بهخصوصی که اعضای این اتحاد داشتند، روسیه مأموریت خود در ناتو را تعلیق کرده است». به گزارش نشریه هیل، تا کنون تقریباً ۱۲ نفر از کسانی که بایدن برای کابینه خود معرفی کرده سابقه حضور در دولت اوباما را داشته اند.

رشد نقدینگی دولت یازدهم 178 درصد و در دولت دوازدهم 177 درصد بوده است.اما نرخ تورم در این دو دوره متفاوت است. بایدن که با کسب ۳۰۶ رای الکتورال در برابر ۲۳۲ رای کسب شده از سوی دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا در حال آماده کردن تیم خود است.

به گزارش جهان نيوز، کارشناسان بسیاری معتقدند ایالات متحده آمریکا در تحریم ایران به حدود نهایی اقدامات حقوقی و اقتصادی رسیده و بیش از آنچه امروز در حال وقوع است، توان اعلام تحریم جدید وجود ندارد، اما موضوع مهم این روزها میزان اعمال این تحریمها، توسعه آنها به کشورهای مختلف و مجبور کردن دولتها و سازمانهای بینالمللی به رعایت تحریمهای یکجانبه آمریکا علیه ایران است.

پیشتر هم «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اذعان کرده بود که روابط پشت پرده این رژیم با شماری از سران کشورهای عربی بسیار فراتر از تصورات است. در این منطقه بسیاری از مهاجران غیرقانونی و کارگران کشورهای خارجی مستقر هستند. وبسایت هیل در گزارشی تحلیلی با اشاره به هیاهوی رسانههای دموکرات و ضدترامپ در آمریکا نوشت سیاستهای دونالد ترامپ نهتنها هیچ تفاوتی با سیاستهای باراک اوباما ندارد بلکه در بسیاری جهات ادامهدهنده سیاستهای دولت پیشین است.

ایران در مواجهه با شیوع ویروس کرونا منابع گسترده ای برای پاسخ به بحران بهداشت عمومی و مقابله با کمبودها اختصاص داده و برای اولین بار در شش دهه گذشته، وام 5 میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول خواستار شده است که احتمالا دولت ترامپ به عنوان بخشی از سیاست «اعمال فشار حداکثری» مانع از وصول آن خواهد شد.

وی در ۲۳ نوامبر (سوم آذر) در بیانیهای که همزمان با انتشار اعضای انتخاب شده برای کابینه منتشر کرد گفت: من به تیمی نیاز دارم که از همان روز اول به من کمک کنند تا دوباره جایگاه آمریکا در صحنه جهانی را تثبیت کنم و بتوانند جهان را برای مقابله با بزرگترین چالشهای روبرو متحد کنند. «بن رودز»، معاون مشار امنیت ملی باراک اوباما به تازگی کتاب خاطرات خود را با عنوان «جهان همانگونه که هست» منتشر کرده که در بخشی از آن سفر خود و هیئت آمریکایی به عربستان سعودی در سال ۲۰۰۹ را تشریح کردهاست.

به گفته «بن رودز» مقامات عربستانی در این سفر چندین چمدان پُر از جواهرات به مشاورهای باراک اوباما دادند که دهها هزار دلار ارزش داشتند. به نظر میرسد که این اقتدار همانی است که ولادیمیر پوتین، مامور پیشین کا گ ب و رئیس جمهوری امروز روسیه به دنبال آن است. سرویس جهان مشرق- جان مرشایمر پرفسور علوم سیاسی در دانشگاه شیکاگو است.

هری و نامزدش “مگان مارکل” به دستیارانشان گفتهاند که خواهان حضور باراک اوباما و همسرش میشل در مراسم عروسی خود در تاریخ 19 مه هستند. کرملین تاکید میکند که نظامیان روسی در داخل خاک روسیه از حق هر گونه جا به جایی برخوردارند و این مسئله تهدیدی بر ضد کسی نیست. رونین برگمن و مارک مزتی روزنامه نگاران نیویورک تایمز، تحقیق جامعی از این اقدامات را تهیه کردهاند که بخشهای مهمی از آن را در این گزارش شرح خواهیم داد.

خبرگزاری فارس: در حالی که فضای متشنج ناشی از اختلافهای داخلی در سیاست آمریکا ادامه دارد، رسانه آمریکایی از ورود اعضای دولت باراک اوباما به عرصه انتخاباتی سال جاری میلادی در سطوح فدرال و ایالتی و حتی محلی خبر داد. 3. کنش مندی و کنش گری، یکی از مهمترین الزامات موفقیت در عرصه بین المللی و سیاست خارجی بهره برداری به موقع و بهینه از فرصت های موجود است.

به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، شاهزاده هری 33 ساله یکی از دوستان صمیمی خانواده باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا محسوب میشود. خبرگزاری ایسنا: به نقل از روزنامه سان، شاهزاده هری 33 ساله یکی از دوستان صمیمی خانواده باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا محسوب میشود. این استاد اقتصاد دانشگاه «پرینستون» در دولت «باراک اوباما» یکی از مهمترین مشاوران اقتصادی کاخ سفید بود و پیش از حضور رسمی در دولت هم برای خروج واشنگتن از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ به اوباما مشاوره داده بود.