استعفای آیتالله جنتی صحت ندارد/شورای نگهبان در شفافیت پیشتاز است – خبرگزاری مهر

عالمان شیعه حتی آنان که حجیت خبر واحد را پذیرفتهاند، همچون شیخ طوسی، علامه حلی، شهید ثانی، شیخ انصاری و آخوند خراسانی خبر واحد را تنها در حوزه احکام شرعی حجت میدانند؛ یعنی معتقدند در حوزه اعتقادات حجیت ندارد. و تنها در خصوص شرایط حجیت آن اختلافنظر دارند. وزیر کشور خاطرنشان کرد: موضوع دیگر تزریق واکسن دز سوم بود که در گذشته نیز در این موضوع تاکید کرده بودیم. این سناتور آمریکایی همچنین تاکید کرد: امیدواریم که یک گفتوگوی امنیتی منطقهای برگزار شود و قطر آماده است تا یک بازیگر اصلی در این گفتوگو باشد. وی اضافه کرد: با این وجود در مجموع بیان چنین جملاتی از سوی دولت مناسب نیست. شورای نگهبان موظف است صلاحیت همه نامزدهایی که جهت شرکت در هر انتخابات به جز انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در وزارت کشور ثبتنام میکنند را بررسی نموده و پس از آن اجازه شرکت در انتخابات را به آن کاندیدا بدهد.

در بند دیگری، «عدم ساده زیستی مسئولان» را دلیلی برای رد صلاحیت اعلام فرموده اید. این گمانهزنی زمانی تقویت شد که برخی میگفتند تقیپور به عنوان رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی وارد گود شده است اما در گرماگرم رقابتهای انتخاباتی و طرح این مسایل از سوی رقبا، ستاد انتخاباتی رئیسی اعلام کرد که تقیپور سمتی در ستاد انتخاباتی او ندارد. مهدی اخوان بهبادی، این روزها در بین فعالان حوزه IT به عنوان وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات ابراهیم رئیسی گمانهزنی میشود. طرح بعدی، طرح «ساماندهی صنعت خودرو» است که با اصلاحات مجلس، ابهامات شورای نگهبان از بین رفت اما هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، نامهای را برای ما ارسال کردند و ما موضوع را به مجلس منعکس کردیم. دستگاههای ناظر بر ارسال پارازیت میگویند ما نظارت نداریم! این اقتصاددان در مورد سرمایه مورد نیاز برای ایجاد شغل هم گفت: فاکتورهای لازم برای خود اشتغالی در هر شغلی بسیار متفاوت است، بنابراین ما نمیتوانیم که در مورد خود اشتغالی یک عدد مشخصی را اعلام کنیم که چقدر سرمایه میخواهد.

چرا که مشاغل خانگی شرایط خاص خودش را دارد و این بحث حتی در دولتهای قبل هم مطرح بود و پیش بینی میشد که بتوانند از این مسیر شغل به اندازه پیش بینی شان ایجاد شود. ماده ۶. دبیر شورا ۴۰ روز قبل از پایان مدت عضویت اعضائی که عضویتشان در شرف انقضاء است طی نامهای مراتب را در مورد فقهاء به مقام معظم رهبری و در مورد حقوقدانان به رئیس قوه قضائیه اعلام مینماید. آنچه در اختیار ماست از ارثی است که به ما رسیده بنده قبل از انقلاب از سال ۱۳۵۶ در قلهک شمیران زندگی می کردم، آن هم در ملک پدری، پدر بزرگ ما فردی غیرروحانی و اهل کسب بود. البته همزمان از هیئت عالی نظارت بر سیاستهای کلی نظام هم نامهای دریافت کردیم که مصوبه واردات خودرو را مغایر با تعداد زیادی از سیاستهای کلی میدانستند. وی یادآور شد: یکی دیگر از مواردی که شورای نگهبان باید براساس قانون اساسی به آن توجه میکرد، بحث بار مالی این مصوبه در مواد ۴ و ۶ بود.

چرا که سرمایه گذاری در بخش صنعت بسیار هزینه بر است و هزینه سنگینی میخواهد. وحید شقاقی شهری، اقتصاددان و استاد دانشگاه در این رابطه و در گفتگو با فرارو گفت: بازتاب چنین حرفهایی در جامعه بسیار آزاردهنده است و روح و روان مردم را آزار میدهد. سرژ گله که توسط مردم محلی نجات یافته بود، در ویدئویی که در شبکههای اجتماعی منتشر شد، گفت: به لطف خدا و روستاییان هنوز نمرده ام. نامه سعید جلیلی منتشر خواهد شد؟ نکته دیگر آنکه مطابق ماده (121) «قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی» نصاب لازم برای انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان «اکثریت نسبی» در نظر گرفته شده است. نکته دیگر اینکه معلوم نیست شورای نگهبان، بخشی از قوه مقننه است یا جایگاهی فراقوهای دارد. یک نکته عجیب در نامه شورای نگهبان به اینجانب نهفته است که لازم است بدان توجه جدی تری شود، مربوط به مطلبی است که در صدر آن هفت موردی است که برای رد صلاحیت بنده مرقوم کرده بودید، این عبارت را نوشته بودید: «صرف نظر از میان تاثیر یا عدم تاثیر هر یک از آنها در رأی اعضای شورا».

نکته قایل توجه در مورد فونت وزیر کیفیت بالای آن به همراه طیف گسترده اوزان این فونت میباشد ،این فونت در وزن های خیلی نازک ، نازک ، معمولی ، کمی ضخیم و ضخیم در دسترس است که با دانلود این فونت میتوانید به کلیه وزن های نام برده شده دسترسی داشته باشید . نکته دیگر به ترکیب حقوقدانان شورای نگهبان برمیگردد که نقش 50درصدی در این شورا دارند. علیه آقای هاشمی میتوانیم فیلم بسازیم، اما در باره جنتی و شورای نگهبان نه! از آنجایی که نویسندگان پیشنویس قانون اساسی، عموماً از تحصیلکردگان در کشور فرانسه و متأثر از سنت حقوقی آن کشور بودند، برای نظارت بر انطباق قوانین با قانون اساسی، نهادی مشابه شورای قانون اساسی فرانسه تأسیس کرده و آن را «شورای نگهبان قانون اساسی» نامیدند. وزیر کشور همچنین درباره مدارس گفت: اختیاراتی که به استانداریها در این زمینه داده شده مبنی بر این بوده که اگر در یک مدرسه خاص معلوم شد که دانش آموز یا فرد بیماری وجود دارد در ابتدا باید آن فرد بیمار در مدرسه حضور پیدا نکند اما اگر مشخص شد تعداد بیماران در این مدرسه به حدی است که مدرسه باید در یک مدت زمان مشخصی تعطیل شود، درباره این مدرسه خاص تصمیمگیری میکنند و تصمیمگیری سراسری در باره تعطیلی مدارس در یک استان وجود ندارد و چنین چیزی نداریم.

سرپرست مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها از انتقال هوایی کبد از زاهدان به تهران برای نخستین بار خبر داد. درحاليكه از روز سهشنبه، وضعيت پايتخت از بابت تعداد بستريهاي كرونا به رنگ قرمز درآمده، ديروز معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي ايران، از اوجگيري پيك ششم با ويروس اميكرون در تمام مناطق تهران خبر داد. همزمان ترکیه اعلام کرد تنها در صورتی با طالبان همکاری کامل خواهد داشت که آنها یک دولت فراگیرتر تشکیل دهند. روز دوشنبه وزیر خارجه طالبان از جهان خواست تا روابط حسنه برقرار شود، اما خودش از ارائه تعهد در زمینه مسائل انسانی که جزو نگرانیهای مهم جامعه بینالمللی است، خودداری کرد. گروه اجتماعي| در چهلوسومين روز از شناسايي اولين مبتلاي اميكرون در كشور، هشدارهاي متخصصان عفوني و كارشناسان مسوول به سطح بسيار نگرانكنندهاي حتي در مقايسه با اوج شيوع دلتا (تابستان امسال) رسيده است.

روز گذشته محمود علیزاده طباطبایی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، در رابطه با «تشکیل دولت در سایه توسط احزاب اصلاحطلب» گفته بود:« ماهیت و شاکله احزاب ایجاد دولت در سایه است تا بتوانند به صورت قانونی قدرت را در اختیار بگیرند. وی گفت: در شرایط کنونی بهترین و ایمنترین کار برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اومیکرون، دریافت دُز سوم واکسن کرونا است ولی آمارهای فعلی عدد خوبی از میزان مراجعه مردم برای دریافت دُز سوم این واکسن نشان نمیدهند که از این بابت به شدت نگران هستیم. جایی که قراره اتفاقات و اخبار دنیای بازیهای موبایلی رو مرور کنیم و کنارش نیمنگاهی به بهترین بازیهای موبایلی داشته باشیم. ما در بخش صنعت شاید برای ایجاد یک شغل بیش از یک میلیارد تومان سرمایه نیاز داشته باشیم. البته تصمیمگیری در این زمینه نیز با ارزیابی شرایط جدید انجام خواهد شد.

  • مناهج الوصول الی علم الاصول (۲ جلد)
  • صحیفه امام (صحیفه نور) ۲۲ جلد
  • لیگ برتر ایران؛ ارسلان استقلال را در صدر نگه داشت
  • فرصت طلب مثل ارسلان (عکس)
  • حسین مسافرآستانه: تئاتر هنری شریف است

قبلا نیز در این زمینه هشدارهایی داده بودیم تامردم مراقبت بیشتری داشته باشند. حسین شمقدری در گفتوگو با یک برنامه اینترنتی گفت: ما فقط آزادیم که علیه اصلاحطلبان فیلم بسازیم! لادن مستوفی، عضو نبودن هیچ زنِ سینماگر در هیات داوران چهلمین جشنواره فیلم فجر را، نمونهای کوچک از کل جامعه دانست که اعتراض به آن، راه به جایی نمیبرد. رقابت تیمهای دانشگاه آزاد اسلامی و لوازم خانگی کن به علت مثبت شدن آزمایش کرونای ورزشکاران این دو تیم در هفته اول تا سوم لیگ برتر تکواندو به تعویق افتاد.