اعضای شورای نگهبان چند نفرند و چگونه انتخاب می شوند؟

تبصره 1 – مقصود از كلمه «مجلس» در اين قانون، مجلس شوراي اسلامي مي باشد. و خدای عزوجل عالم و ناظر است که در نهایت صدق ارائه شده و اینک در محضر خداوند روی میز آقایان عضو شورای نگهبان است و اعضای محترم به خصوص فقهای گرامی بهتر به وظیفه دینی خود در این امر واقفند که چگونه اصلاح طریق نمایند و رفع ظلم شود؛ و اگر منجر به اقدامی نگردید، موضوع بین من و شما برای یوم تبلی السرائر باقی می ماند تا خداوند در روزی که یوما لاتجزی نفس عن نفس شیئا و لا یقبل منها عدل و لا تنفعها شفاعه و لا هم ینصرون حکومت نماید. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای امیرعبداللهیان قرار است در این سفر با همتای عمانی خود و دیگر مقامات عالی رتبه آن کشور دیدار و گفتگو کند.

آنیکن هویتفیلد، وزیر امور خارجه نروژ نیز در این گفتگو ضمن قدردانی از تلاشهای مسئولانه ایران برای کمک به آوارگان افغانستانی گفت: نه تنها ما که همه جامعه جهانی باید قدردان کمکهای انساندوستانه شما به مردم افغانستان باشد و این اقدامات شما از گذشته تا به امروز وجود داشته است. امیرعبداللهیان در این گفتگو ضمن تبریک سال نو میلادی به مردم و دولت نروژ، به حمایت جمهوری اسلامی ایران از عضویت نروژ در شورای امنیت سازمان ملل اشاره و ابراز امیدواری کرد که مشورتهای دو کشور در خصوص مسائل مهم منطقهای و بینالمللی تقویت شود. آقای امیرعبداللهیان در این سفر دو روزه با مقامات عمان و قطر درخصوص موضوعات مختلف دوجانبه و منطقهای گفتگو و تبادل نظر کرد.

به نقل ازاداره کل اطلاعرسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه؛ حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان شامگاه امروز (پنجشنبه، ۱۶ دی) در گفتگوی تلفنی با خانم آنیکن هویتفلد همتای نروژی خود در خصوص روابط دوجانبه، مسائل منطقهای و بینالمللی و همچنین مذاکرات هستهای در وین، گفتگو و تبادل نظر کرد. هفته گذشته وزیر امور خارجه کشورمان با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان به صورت تلفنی گفتگو و در مورد مسائل مختلف در روابط دو کشور و همچنین حل بحرانهای منطقهای بر اساس گفتگو میان کشورهای منطقه رایزنی و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر فرصت سفر به مسقط فراهم شود.

قیمت شاخص نفت خام برنت صبح امروز (جمعه، ۱۵ بهمنماه) با ۴۲ سنت افزایش به ۹۱ دلار و ۵۳ سنت و قیمت شاخص دبلیوتیآی آمریکا با ۵۲ سنت افزایش به ۹۰ دلار و ۷۹ سنت برای هر بشکه رسید. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا شامگاه سهشنبه گفت که خروج آمریکا از توافق هستهای سال ۲۰۱۵ با ایران اشتباه بسیار بزرگی بود. اتفاقاتی که در سال ۱۳۸۹ رخ داد یک شوک جدی هم به منطقه وارد کرد و هم به حاکمیتهای خاندانی، سلطنتی و روسای جمهور مادام العمر. معاون وزیر امور خارجه کره جنوبی در صفحه توییترش از گفتوگو با نماینده ویژه آمریکا در امور ایران درباره روند مذاکرات وین خبر داد. ایران گفته است تنها با هدف لغو شدن تحریمهای یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران از طریق دست یافتن به توافقی خوب، به این مذاکرات ادامه میدهد. بورس کانال از دست داده را دوباره فتح کرد! به علاوه، دست روی آفتی گذاشته که اگرچه تکراری است، اما اکنون به عنوان یک دمل سر باز کرده و آن، اطلاعات نادرستی است که حالت پاپوش دارد.

چرا بر انجام وظیفه دفاع از مظلوم، که یک عمل دینی و انقلابی است، خرده می گیرند؟ براساس این گزارش، پیش از این کریس مورفی،سناتور دموکرات آمریکایی تاکید: امیدوارم که به کمک قطر بتوانیم تمام طرف ها را توافق هسته ای بازگردانیم.از نقش قطر در تلاش برای فرستادن ایرانی ها به میز مذاکرات بسیار تشکر می کنیم. این را هم همه میدانیم که سالها است درجمهوری اسلامی ایران افراد یا گروه هائی وابسته به غرب درفتنه های متعددی مثل فتنه قتلهای زنجیره ای در سال 77 زمان دولت اصلاحات / فتنه کوی دانشگاه درسال 78 زمان دولت اصلاحات / فتنه تحصن مجلس شورای اسلامی وتهدید تحصن دولت اعم ازاعضای کابینه واستانداران ومعاونین مربوطه درسال 82 زمان دولت اصلاحات / یا فتنه بزرگ سال 88 که همین بزرگواران بودند که نقش آفرینی کردند و8 ماه متوالی پایتخت جمهوری اسلامی را به آتش وخون کشیدند وعاقبت هم با اهانت به حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) خباثت خود را در روزعاشورای سال 88 به اوج خود رساندند !

امیرعبداللهیان تأکید کرد: طرفهای غربی نه تنها در سخن، بلکه باید حُسن نیت خود را در عمل نشان دهند و اقدام عملی مورد نظر، رفع تحریمها و بازگشت به برجام است. اکنون این طرف غربی است که باید نشان دهد آیا حسن نیت و اراده جدی برای توافق خوب دارد. وی در پاسخ به این سوال که آیا تمهیداتی برای برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن به صورت فردی یا خودرویی اندیشیده شده است گفت: بحث راهپیمایی به صورت خودرویی طبیعی است و میتواند بدون مشکل برگزار شود اما در خصوص راهپیمایی به صورت فردی باید در این زمینه در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیمگیری شود. در این گزارش گفته شده که گفتوگوهای برنامهریزیشده واشنگتن با «بنی گانتز» از زمان برگزاری یک جلسه اولیه در ۲۵ اکتبر توسط مقامات پنتاگون با حضور «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید درباره مجموعه کامل گزینههای نظامی موجود برای مقابله با برنامه هستهای ایران آغاز شده است.

وزیر خارجه کشورمان گفت: مبارزه با تروریسم، مقابله با موادمخدر، همکاری در بخش انرژی، تامین امنیت دریانوردی و همکاری در حل بحرانهای زیست محیطی از جمله موارد همکاری است که کشورهای منطقه میتوانند نسبت به آن گفتگو کنند. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران با «بدر بن حمد البوسعیدی» وزیر امور خارجه سلطنت عمان تلفنی گفتگو و تبادل نظر کرد. امیرعبداللهیان چندی پیش به ووشی چین سفر و با وانگ یی همتای چینی دیدار و گفتگو کرد. شبکه الجزیره شب گذشته به نقل از برخی منابع گزارش داد که وزیر خارجه قطر قرار است در سفر به تهران با مقامهای ارشد ایران درباره موضوعات منطقهای گفتوگو کند. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تعیین و تکلیف معلمان نهضت، پیشدبستانی، مدارس قرآنی و غیر انتفاعیهای سال ۹۱ به بعد خبر داد و گفت: این مهم در حال حاضر در کمیته آموزش در حال بررسی است. به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از روسیا الیوم، وزیر خارجه انگلیس از ابتلای خود به ویروس کرونا خبر داد.

نگذارید پیشکسوتانِ شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند. عضویت در مجلس خبرگان رهبری، تدریس خارج در نجف اشرف و تهران، نماینده حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری در بازار و رئیس دیوان عدالت اداری در سوابق مرحوم آیتالله رضوانی دیده میشود.

سوابق: عضو مجلس خبرگان رهبري، عضو شوراي عالي قضايي، نائب رئيس مجلس خبرگان رهبري، عضو شوراي عالي سياستگذاري و رئيس حوزه علميه قم، عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم، عضو مجمع جهاني اهل بيت(س)، عضو هيئت امناي دانشگاه قم و رئيس دادگاه عالي قم. حجم مبادله تجاری بین دو کشور در سال ۲۰۱۹، حدود ۳۱۱ میلیون دلار بود که قطر را به سومین شریک بزرگ تجاری کانادا در سطح کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس تبدیل کرد. او عضو هیئت علمی دانشگاه فردوسی است که در حوزه فلسفه تعلیم و تربیت و تربیت دینی و معنوی در کسوت استادی مشغول به فعالیت بوده است.

هیئت زمامداری (رهبری و قوای سهگانه حاکم) اجرای این اصل را، از راه نظارت کلان رهبری و تدوین سیاستها و قوانین اصلاح اجتماعی و نظارت اجرایی و اقدام قضائی، برعهده دارد. رسمیت و حاکمیت دین اسلام و مذهب شیعه اثناعشری در نظام جمهوری اسلامی اقتضا میکند که موازین این دین و مذهب در امور حقوقی، قضائی، سیاسی و اجتماعی حاکم و نافذ باشد.

تأثیر حکومت آل بویه بر تشیع تهران: در دوره حکومت آل بویه (۳۲۰ ـ ۴۴۰ق) گرایشهای شیعی در ایران گسترش یافت؛ بویژه با حضور صاحب بن عباد از وزرای حامی شیعه بویهیان و روابط نزدیک وی با شیخ صدوق. نزدیک شدن حکومت ایران به روسیه با انتقاد برخی از چهرهها، هم در جناح اصولگرا و هم در جناح اصلاح طلب مواجه شده است. سوال کردم که در سوریه ما نیروی زمینی روسیه بودیم یا روسیه نیروی هوایی ما؟ سردار حسین علایی نیز از منتقدان روابط روسیه با ایران است، وی در گفتگویی با اکوایران گفته بود: «ما نفت سوریه را تامین میکنیم، جایی که با روسیه همراستا هستیم. اما تاکنون اسرائیل علیه ۱۲ کشتی ما وارد عمل شده، بر روی ۴ کشتی ما کماندو فرستاده و در خود بنادر سوریه با پهپاد کشتی نفت ما را میزنند. به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، وزیر خارجه قطر در جریان این سفر با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود دیدار و رایزنی میکند.

  • حمل و نقل
  • مراجعه مالک یا نماینده قانونی وی به شهرداری منطقه
  • جلالی در استقلال هت تریک کرد
  • گل دوم استقلال به هوادار (مطهری)
  • پیشبینی عجیب درباره آینده رمزارزها + فیلم
  • رسمی: رضاوند و آقاسی قرمزپوش شدند
  • تخریب یک منزل مسکونی دو طبقه در تبریز به دلیل نشت گاز
  • شرح حدیث جنود عقل و جهل

در این دیدار، نشستی با حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران برنامهریزی شده است که پس از آن وزرای خارجه یک بیانیه مشترک ارائه میکنند». دکتر رئیسی در ادامه به موضوع فعالیت مناطق آزاد اقتصادی پرداخت و افزود: فلسفه اصلی تشکیل این مناطق ایجاد رونق در تولید و صادرات کالا بود اما امروز برخی از این مناطق به کانون واردات تبدیل شدهاند. رهبر ایران با بیان این که مسئله مردم سیاست خارجه و نظر نامزدان در مورد فضای مجازی نیست، گفت: مسئله اصلی مردم وضعیت اشتغال زایی، معیشت، مافیای واردات کالا که کمر تولید شکسته، است. امیرعبداللهیان با اشاره به وضعیت بحرانی در یمن و افغانستان اظهار کرد: به دلیل سرمای زمستان روزانه پنج هزار زن و کودک و مرد افغانستانی وارد مرزهای ایران میشوند به گونهای که در چهار ماه گذشته تعداد آوارگان جدید افغان در ایران به حدود ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.