انتشار نخستین تصویر از نظامیان اسرائیلی در اسارت القسام

پس از امضای توافقنامه عادی سازی روابط تل آویو- رباط در پائیز سال گذشته، این اولین سفر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به مغرب به شمار میرود. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم، مغرب و رژیم صهیونیستی در پائیز سال گذشته با میانجیگری آمریکا توافقنامه عادی سازی روابط میان رباط و تل آویو را امضاء کردند.

حماس هم ضمن تبریک این عملیات اعلام کرد؛ عملیات تل آویو نشان داد که انتفاضه قدس زنده است و با سرکوبگری و بازداشت جوانان فلسطینی از بین نمی رود. وی شروع جنگ توسط این کشور را با اعلام آمادگی کامل نهادهای نظامی در این کشور و اجماع دیگر نهادها ممکن دانست که البته این اجماع به هیچ وجه وجود ندارد.

فکر نمیکنم هیچ رئیسجمهوری چنین آسیبی وارد کرده باشد». مقامات آمریکایی تأیید کرده اند که 400 میلیون دلار نخست در ازای آزادی زندانیان آمریکایی دربند در ایران و به محض اطمینان از خروج آنها از فرودگاه مهرآباد در هفدهم ژوئن پرداخت شده است.

به گفته این منابع، این طرح شامل اقدام برای دو برابر شدن جمعیت شهرکنشینان صهیونیست در جولان اشغالی به ویژه در شهر صهیونیستنشین «کتسرین» (قصرین) واقع در جولان عربی – سوری است. وی در ابتدای سخنان خود به این نکته اشاره کرد که ساختار تحریم ها علیه ایران باید کمابیش دست نخورده باقی بماند زیرا امکان اینکه نهادهای اطلاعاتی- امنیتی گزارشی علیه ایران در کنگره و یا برای کاخ سفید ارائه دهند درحد بالایی منتفی است.

طبق آخرین آمارهای مراکز بین المللی، ایران به عنوان سومین تولید کننده سیمان در جهان در سال 2012 دست پیدا کرده است. دو سال بیشتر ساکن ساختمان بهشت نبود؛ اما حضور رسانهای و شهرتی که بهمدد رسانههای همسو پیدا کرد، به اندازهای بود که او را بالاخره به پاستور رساند. خبرگزاری میزان-برخی رسانههای رژیم صهیونیستی از وقوع آتش سوزی بزرگ در یک پارکینگ خودرو در تل آویو خبر دادند و از سوی دیگر طبق گزارش المیادین، وقوع آتش سوزی در پارکینگ طبقاتی در جنوب تل آویو به وقوع انفجار بزرگی منجر شده است.

به نوشته «رأی الیوم»، همین منابع تایید کردند که صحبت از طرح بزرگی است که جولان از زمان اشغال اسرائیل در تجاوز ژوئن ۱۹۶۷ شاهد آن نبوده است. روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز هفته پیش نوشت که «نفتالی بنت» نخستوزیر رژیم صهیونیستی در صدد آن است که طرحی برای ساخت دو شهرک جدید در جولان اشغالی سوریه با هدف افزایش تعداد شهرک نشینان در این منطقه تا سال ۲۰۲۵ ارائه کند و یک «کمیته ویژه» با اختیارات گسترده، بدون حضور نمایندگان «مردم» تشکیل دهد.

جایی که دولت راست افراطی به رهبری «نفتالی بنت» صدها میلیون دلار برای موفقیت طرح شهرک سازی اختصاص خواهد داد. بوزان، باری .1392. چارچوبی تازه برای تحلیل امنیت. 23:57 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: تیراندازی در تل آویو در منطقه شارونا در نزدیکی وزارت امنیت (جنگ) اسراییل رخ داده است. این تیراندازی در منطقهای در نزدیکی مقر فرماندهی ارتش و وزارت جنگ اسراییل روی داد که کافهها و رستورانهای متعدد و پر مشتری در آن وجود دارد.

02:23 به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تیراندازی در نزدیکی مقر وزارت جنگ و مقر فرماندهی ارتش اسراییل در مرکز تل آویو که طی آن چهار اسرائیلی کشته و تعدادی زخمی شدند، آنرا تروریستی و هولناک خواند و به شدت محکوم کرد. محل دو تیراندازی دو خیابان نزدیک به یکدیگر بوده که مملو از محل های تجاری و قهوه خانه هستند.

به گفته خاندوزی پایه های تعامل های اقتصادی به ویژه با نقش آفرینی بخش خصوصی و غیر دولتی باید به قدری قوی باشد، که کمتر از نوسانات سیاسی همسایگان متأثر شویم. با روی کار آمدن باراک اوباما انتظار می رفت با توجه به وعده او مبنی بر تغییر رویکردش در سیاست خارجی به ویژه در قبال کشورهای اسلامی، شاهد تغییراتی جدی در این زمینه باشیم.

رژیم صهیونیستی قصد دارد به پشتوانه آمریکا، یک طرح ویژه و بیسابقه یهودیسازی جولان را فردا به تصویب برساند. آیا ظریف و خامنهای از یک چیز سخن میگویند؟ اولین واکنش رسمی به این عملیات از سوی جبهه خلق برای آزادی فلسطین بود که در بیانیه خود، این عملیات را پیروزی و موفقیت ملت فلسطین و واکنش طبیعی فلسطینیان به جنایات اسراییل عنوان کرد.

رسانه های اسراییل از عبارت خرابکار برای عاملان عملیات استفاده می کنند که منظورشان عرب های فلسطینی است. 02:50 شبکه تلویزیونی القدس گزارش داد: رسانه های رژیم صهیونیستی عملیات تل آویو را آزمایش و امتحان اویگدور لیبرمن و بنیامین نتانیاهو عنوان می کنند.

مدیرعامل هلدینگ سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در ادامه افزود: یکی از استراتژی های شرکت توسعه معادن و فلزات در غرب کشور، توسعه معدن و صنایع معدنی منطقه از فولاد تا سایر مواد معدنی مانند مس، طلا محدوده های پلی متال و … تیراندازی در دو منطقه رخ داده و به خیابان کشیده شده است. طرحی که شامل ساخت دو شهرک جدید و افزایش دو برابری جمعیت صهیونیستها در این منطقه است و ارزش آن به صدها میلیون دلار میرسد.

رویدادی که در جهان عرب از آن به عنوان «نکسه» یاد میشود. به نوشته این روزنامه با استناد به منابع موثق در تل آویو، طرح بنت در چارچوب طرح جامعی قرار میگیرد که مقامات اشغالگر تحت عنوان «تشویق رشد پایدار جمعیتی» در بلندیهای جولان اشغالی بر روی آن کار می کنند و این طرح روز یکشنبه برای تصویب به دولت اشغالگر اسرائیل ارائه میشود.

02:38 خبرنگار تلویزیونی المیادین در غزه گزارش داد: این عملیات برای فلسطینیان نوار غزه شادی آفرین بود. 00:09 شبکه تلویزیونی المیادین به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی گزارش داد: یکی از اعضای کنست اسراییل از حزب کار در محل تیرادازی تل آویو حضور داشته است. خبرنگار شبکه المیادین همچنین از کشته شدن سه اسراییلی در این تیراندازی ها خبر داد.

02:04 خبرگزاری فرانسه از تل آویو و به نقل از پلیس رژیم صهیونیستی از کشته شدن فرد چهارم در تیراندازی در نزدیکی وزارت جنگ و مقر فرماندهی ارتش این رژیم در تل آویو خبر داد. یعنی معلوم است که وزارت اقتصاد و دولت همچنان تا آخر پشت بازار سهام بود. تمنا، 1387: 103-101) دلیل آن عدم تمایل انگلیس و شوروی به استقلال افغانستان بود که حاکی از اهمیت جغرافیای افغانستان برای قدرت های قرن می باشد تا نفوذ خود را بر خاک افغانستان حفظ کنند.

عیسی در این مصاحبه در مورد نبرد «شمشیر قدس» که گروههای فلسطینی ماه مه گذشته علیه دشمن اسرائیلی اجرا کردند، گفت: همزمان با این نبرد برای آزادی قدس و الاقصی برای تقویت مواضع خود در قبال اسرایمان در زندانهای اشغالگر نیز تلاش کردیم.

موشه ادری گفت: هر دو عامل این حمله بازداشت شده و یکی از آنها که زخمی شده بود به بیمارستان منتقل شده است. بر اساس برخی گزارشهای خبری، رژیم صهیونیستی پهپادهای نظامی در اختیار مغرب قرار داده و قرار است در سفر وزیر جنگ این رژیم به رباط قرارداد ساخت پهپادهای نظامی در مغرب به امضاء برسد. وی در همین زمینه توضیح داد: استراتژی اصلاحطلبان در انتخابات گذشته جنبه سلبی داشت اما این استراتژی علاوه بر نداشتن جذابیت موضوعیتی نیز در حال حاضر ندارد.

این سفر از ماههای قبل برنامه ریزی شده بود اما توافق شد که سفر گانتس به رباط پس از برگزاری انتخابات پارلمانی و تشکیل دولت جدید مغرب انجام شود. با توجه به اینکه معمولا ژستهای انتقادی دارای جذابیت زیادی است، فکر میکنید اینبار قضاوت جامعه ایران از شعارهای اصولگرایان در انتخابات ٩٦ چه خواهد بود؟ هدف کارگزاران از ۲ ماه جنجال و فشار به روحانی چه بود؟