ایلان ماسک؛ شخصیت سال 2022 از دیدگاه مجله تایم

بعد از پی پال و در سال ۲۰۰۲، ایلان با ۱۰۰ میلیون دلار شرکتی با نام تکنولوژی اکتشاف فضا “Space Exploration Technologies” یا همان “Space X” معروف، تاسیس کرد. در سال 2002، ایلان ماسک شرکتی را در زمینه فناوری های اکتشاف فضایی با نام اسپیس ایکس تأسیس کرد. در حال حاضر جف بسوز جایگاه خود را به ایلان ماسک واگذار کرد و به دومین مرد ثروتمند جهان تبدیل شد. در حال حاضر نزدیک به ۱۲ درصد سهام این شرکت به او تعلق دارد.

علاوه بر آن، در اعضای هیئت مدیره این شرکت نیز حضور دارد. بر اساس گفتههای ایلان ماسک (Elon Musk)، رئیس شرکت تسلا (Tesla)، تا سال آیندهی میلادی اولین نسل از رباتهای انسان نمای این شرکت روانهی بازار خواهند شد. از مهمترین اقدامات ایلان ماسک در سال 2021 میتوان خرید ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا را نام برد که تاثییرات قابل توجی در بازار رمزارزها ایجاد کرد. سرمایه گذاران بازار ارزهای دیجیتال در حالی خواستار توقف توییت های ایلان ماسک شدند که در هفته های گذشته این میلیاردر آمریکایی با توییت های خود سرمایه گذاران این بازار را به خاک سیاه نشاند. صفحه “جت ایلان ماسک ” سفرهای هوایی این تاجر را با استفاده از رباتهایی که دادههای ترافیک هوایی را رصد میکنند، نشان میدهد.

فوربز همیشه تغییرات روزانه در ارزش خالص دارایی پولدارترین افراد دنیا را رصد میکند و این مقاله، جدیدترین تغییرات را که معمولا رشد رو به بالاست، نشان میدهد. به جای دنبال کردن دیگران بر آنچه شما را خاص جلوه میدهد تمرکز کنید”. علاوه بر همه این فعالیت های سخت، ایلان ماسک در فیلم آیرون من ۲ هم نقش آفرینی کرده که یکی از پرفروش ترین فیلم های مارول است. کتاب فروشگاه همه چیز ، بهترین کتابی است که سرگذشت جف بزوس و شرکت آمازون را روایت می کند و اگر واقعاً علاقه دارید که همه چیز را از زندگی او بدانید، پیشنهاد من این است که حتماً این کتاب را مطالعه کنید. از جمله کارهای بزرگ این شرکت، تأمین برق سیستمهای فروشگاه اینترنتی ای بی بوده است که پول خوبی را از این کار به دست آورد.

او هیچ واهمه ای برای از دست دادن ثروتش ندارد. همانطور که دقت کردید، تعداد زیادی از پولدارترین افراد جهان هیچ واهمه ای از اهدای ثروت خود به سازمان ها و موسسات کمک کننده به افراد ضعیف ندارند. او و بیل گیتس سال 2010 کمپین تعهد بخشش ثروت (the Giving Pledge) را راهاندازی کردند و از میلیاردهای دنیا خواستند که نیمی از ثروت خود را صرف اهداف خیریه کنند. در سال ۱۹۹۹ مبلغ ۲۰ میلیون دلار از ثروتش را به موسسه ماساچوست برای ساخت آزمایشگاه رایانه ای به نام ساختمان ویلیام اچ گیتس اهدا کرد.

هارلو کورتیس، یکی از رؤسای کمپانی بزرگ جنرال موتورز (از سال 1395 تا 1398) در سال 1955 به شخصیت برتر سال تبدیل شد، آنهم زمانی که حدود 5 میلیون خودرو توسط GM فروخته شد و کمپانی توانست تنها در یک سال به درآمد 1 میلیارد دلار دست پیدا کند. در این بین جف بزوس تا اوایل سال ۲۰۲۱، برای چهارمین سال متوالی با ۱۷۷ میلیارد دلار ثروت، ثروتمندترین فرد جهان شده بود، اما در لیست به روز شدهی این مجله، ایلان ماسک توانسته جایگاه اول را به خود اختصاص دهد. جالب است که تا سال گذشته ثروت جف بسوز بین ۱۰۰ تا ۱۴۰ میلیارد دلار جابجا میشد. ۴ اپلیکیشن اصلی که مارک زاکربرگ بر آنها نظارت دارد، هر کدام بیش از ۱ میلیارد کاربر دارند.

  • ارزش خالص ۴۹٫۳ میلیارد دلار (مارس ۲۰۱۹)
  • ثروت: ۶۰ میلیارد دلار
  • شغل: بنیانگذار بنیاد بیل و ملیندا گیتس
  • شغل: مدیر عامل و بنیانگذار آمازون

ایلان ماسک گفت: هر وقت ماینرهای بیتکوین تضمین کنند که بیش از ۵۰ درصد انرژی آنها از انرژیهای پاک و تجدیدپذیر تأمین میشود، شرکت تسلا دوباره پذیرش بیتکوین را از سر خواهد گرفت. زاکربرگ با افراد بسیار مهمی از جمله باراک اوباما، نخست وزیر روسیه، جان کری، رئیس جمهور وقت آرژانتین و بسیاری افراد مشهور دیگر ملاقات داشته است. بیل و همسرش در سال ۲۰۱۶ از رئیس جمهور وقت آمریکا (باراک اوباما) مدال آزادی دریافت کردند. برنارد آرنولت در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۴۱ میلیارد دلار ثروت در رتبه سومین میلیاردر جهان قرار گرفت. بیل گیتس اکنون ۱۱۹ میلیارد دلار ثروت دارد و به عنوان چهارمین میلیاردر جهان شناخته میشود. این میلیاردر مشهور علاقه زیادی به صنعت سرگرمی و نمایش دارد و هر از چند گاهی درون محصولات هالیوود و تلویزیون حضور پیدا میکند.