این تلاش هم منجر به شکست میشود

پس از سفارت ایتالیا شما به دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی رفتید که همزمان هم بود با رخ دادن فتنه 88. عملکرد شورای عالی امنیت ملی را در فتنه 88 چگونه ارزیابی می کنید؟ وی به عنوان نماینده ایران در سازمان ملل به مصوبه ای که برای رسمیت دادن به هلوکاست بود رای داده بود و علت اصلی عزل وی همین بود. پس از انتشار بعضی گمانه زنی ها در خصوص احتمال حضور جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، جاش ارنست، سخن گوی کاخ سفید، در گفتگویی تلویزیونی بیان کرد جوبایدن، برای حضور در این انتخابات، تمایل نشان داده است، ولی «در آخر خود او باید در این باره تصمیم بگیرد». براساس تیتر این اتاق میتوانم بگویم که تا این مقطع احتمال پیروزی آقای رئیسی بالاست. معاون برای من با حالت طنز نقل می کرد که وقتی وزیرخارجه ایتالیا این جمله را برای آقای متکی گفت، چهره ایشان درهم رفت و تا آخر اجلاس دیگر با وزیرخارجه ایتالیا صحبت نکرد. کارشناس روابط بینالملل با اشاره به دلایل کاهش میزان محبوبیت بایدن، اظهار داشت: این میزان برای رئیس جمهوری که وقتی سر کار آمد ادعا داشت ۵۷ درصد محبوبیت دارد، خیلی پایین است.

امام جمعه اصفهان گفت: باید افرادی که در دانشگاهها تحصیل میکنند از بین دانشآموزان با استعداد انتخاب شوند و لازمه این مهم برگزاری کنکور است و برداشتن این آزمون علمی و امکان ورود برای همه در دانشگاهها کار اشتباهی است. یک بار که من به دیدار معاون وزیر امورخارجه ایتالیا رفته بودم، خاطره ای را از آقای متکی با حالت طنز برای من نقل کرد. در هیئت اول برادر آقای متکی که آن موقع سمت مدیر کل وزارت مسکن را هم عهده دار بودند، قرار داشت و در هیئت دوم معاون آقای بروجردی به همراه یکی از کارگردانان مطرح سینما به ایتالیا آمده بودند تا فیلمی تبلیغاتی برای انتخابات مجلس بسازند و می خواستند از امکانات دولتی به مدت در سفارت خانه استفاده کنند که من هم مخالفت کردم زیرا تهران هم تاکید کرده بود سفر شخصی است و ارتباطی به وزارت خارجه ندارد و همین باعث شد که آقای متکی در صدد عزل من برآیند و هیئت بازرسی به رم فرستادند و حکم عزل من را هم نوشتند که با مخالفت دکتر احمدی نژاد مواجه شدند. معروف ترین نبرد حکومت زمانی اتفاق افتاد که اسپانیا یک کشتی آراما را برای حمل یک نیروی تهاجم به انگلستان در سال 1588 مونتاژ کرد؛ نیروی دریایی انگلیسی، که الیزابت نگه داشته، و طوفان خوش شانس ناوگان اسپانیا را شکست داد.

دادگاه هولمز بارها به خاطر پاندمی یا حاملگی خانم هولمز به تاخیر افتاد. طیف خاندان سالاری که در لایه های مدیریتی کشور نفوذ کرده بودند، شیوه مدیریتی احمدی نژاد که شامل شکستن حلقه های بسته مدیریتی و استفاده از ظرفیت مردمی بود را بر نمی تافت و به همین خاطر فتنه 88 را طرح ریزی کردند. سفیر وقت ایران در لندن، هفت ماه بود که علیه رئیس جمهور کشورش در کشور بیگانه سخنرانی می کرد که عاقبت وی را عزل کردند و کلی جنجال راه انداختند که چرا در کار وزیر دخالت می شود؟ اما علت اصلی که آقای متکی تصمیم بر عزل من داشت و دکتر احمدی نژاد شدیدا مخالفت کرد و ماجرا تبدیل به یک جنجال رسانه ای شد از این قرار بود که چند بار آقای متکی و آقای بروجردی هیئات هایی را به ایتالیا فرستادند که کارشان شخصی بود و من با استعلامی که از وزارت خارجه و کمیسیون امنیت ملی انجام دادم، متوجه شدم که سفر این دو هیئت کاملا شخصی است.

یکی دیگر از علل ناراحتی و مشکلات آقای متکی هم این بود که پرونده هسته ای در وزارت خارجه نبود و در شورای عالی امنیت ملی به مدیریت آقای جلیلی انجام می شد. دکتر احمدی نژاد در سال 84 گفتمان مورد نظر امام و انقلاب را به صحنه آورد و پیروز شد و نتیجه 4 سال ریاست جمهوری وی، افزایش جهشی قدرت ایران در سطح منطقه و بین الملل بود. اکنون بازرگانان در سطح بین المللی و محلی می تواند از خدمات و اطلاعات تجاریی که دولت به صورت سازمان یافته و مجتمع در اختیار آنها می گذارد استفاده کنند. حمید حسینی، عضو اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق نیز در گفتوگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره تیم اقتصادی دولت آینده میگوید: به نظر میرسد که در تیم اقتصادی دولت آینده، بیشتر از فارغالتحصیلان دانشگاه امامصادق(ع) هستند. جو بایدن بعنوان سناتور به حمله آمریکا به عراق رأی مثبت داد. کزینههای پیشنهادی جو بایدن برای هدایت این ۱۵ وزارتخانه به شرح زیر است. با این وجود پوتین این پیشنهاد را رد کرد و گفت: “بهتر است برای وفاداری به دار آویخته شوم تا برای خیانت جایزه بگیرم”. برای مقطع فوق لیسانس سالی: 12 تا 25 هزار دلار است. آقای معاون برای من تعریف می کرد که همان موقع به آقای وزیر گفتم که متکی با ظهره وند، روابط خوبی ندارد و حواست جمع باشد یک موقع حرفی از ظهره وند نزنی!