بررسی تاریخچه تسلا موتوز، موسس و جذب سرمایه شرکت تسلا رودستر

در اوایل سال 2019، گیتس با اعلام حمایت خود از مالیات بر املاک بالاتر به واکنشهای عمومی در برابر میلیاردرها پاسخ داد. ماسک که از سال ۲۰۰۹ به توئیتر پیوسته، ۱۰۷ نفر را دنبال میکند و در بسیاری از مواقع به نقطهنظراتی که زیر توئیتهای او گذاشته میشود، پاسخ هم میدهد که همین مورد او را به فردی محبوب در این شبکه اجتماعی تبدیل کرده است. او همچنین در شرکتهای ساختوساز مکزیک، کالاهای مصرفی، معادن و املاک و مستغلات و 17% از نیویورکتایمز صاحب سهام است. او سود سهام خود را در املاک و مستغلات در مادرید، بارسلونا، لندن، شیکاگو، میامی و نیویورک سرمایهگذاری میکند. لارنس ژوزف الیسون اهل نیویورک آمریکا است و با 76 سال سن، یکی از ثروتمندترین افراد جهان محسوب میشود.

این قیمت در حال حاضر برای کشور ما بسیار زیاد است و باید دید که ایلان قیمت این اشتراک را برای نقاط مختلف جهان تغییر میدهد یا خیر. علاوه بر این پیش بینی می شود که خودروی تسلا مدل Y در کشور چین حدود 444 هزار یوان (63 هزار و 648 دلار) قیمت گذاری شود. وی حدود 60% ایندیتکس را در اختیار دارد که شامل 8 برند ازجمله ماسیمو دوتی (Massimo Dutti) و پول اند بیر (Pull&Bear) و 7500 فروشگاه در سراسر جهان است.

یکی از پر سر و صداترین توییت او درمورد بیت کوین بوده است. در سالهای 2007، 2014 و 2018 مجله تایم هواتنگ را یکی از افراد تاثیرگذار جهان نامید. او در سالهای 2014 تا 2017 پولدار ترین فرد دنیا بود. او در سال 2014 از نقش مدیرعامل اوراكل کنارهگیری کرد؛ ولی همچنان بهعنوان رئیس هیئتمدیره و مدیر ارشد فناوری فعالیت میکند. لری پیج در دسامبر سال 2019 از عنوان مدیرعامل شرکت آلفابت (Alphabet) که شرکت گوگل زیرمجموعه آن است کنارهگیری کرد؛ ولی همچنان به عنوان عضو هیئتمدیره و یکی از سهامداران در آن شرکت حضور دارد.

ایلان ماسک در واقع ۶ پسر داشت، ولی یکی از آنها در دوران کودکی به دلیل بیماری از دنیا رفت. هواتنگ را از نظر رویکردهای سرمایهگذاریاش با وارن بافت، یکی دیگر از افراد پولدار جهان مقایسه میکنند. پس از انتشار توییت مشهور و اشتباه ماسک مبنی بر داشتن سرمایه لازم برای خصوصی کردن تسلا در آگوست سال گذشته، او توسط کمیسیون امنیت بورس ایالاتمتحده (SEO) تنبیه شد و به همین خاطر پست ریاست هیاتمدیره را در این شرکت از دست داد.

دو سال بعد او به دانشگاه پنسیلوانیا منتقل شد و تحصیلاتش در رشتههای اقتصاد و فیزیک را کامل کرد. این کتاب به دلیل عمق وضوح شخصیتپردازی، جوایز بسیار زیادی دریافت کرد و با استقبال گستردهی خوانندگان روبهرو شد. هر دو رشته بعدها به ماسک در کارش کمک زیادی کرد اما رشته فیزیک باعث تأثیر عمیقی در تفکر او شد. او 36 سال سن دارد و در سال 2008 بهعنوان جوانترین میلیاردر جوان شناخته شد. او جوانترین پسر سم والتون (Sam Walton) محسوب میشود. این کمپانی بر اساس قیمت بازار، باارزشترین کمپانی هند محسوب میشود. انرژی این سیستم از پنلهای خورشیدی نصب شده در طول مسیر تامین میشود. بعدها در آگوست ۲۰۱۶ تصمیم گرفت حضور پررنگتری در این حوزه داشته باشد و از طریق شرکت تسلا، سولارسیتی را تصاحب کرد تا زنجیرهی تامین تسلا را کامل کند.

  • سن: ۳۴ ساله
  • ارزش خالص: ۷۰٫۵ میلیارد دلار
  • منبع درآمد: نرم افزار
  • اخبار جدید قیمت دلار را افزایش داد
  • سن: ۶۹ ساله

آرنو هنردوست و حامی هنر است؛ همین امر باعث شد تا مبلغ 135 میلیون دلار بابت طراحی موزه لویی ویتون به فرانک گری (Frank Gehry) پرداخت کند. او همچنان عضو هیئتمدیره مایکروسافت است؛ شرکت نرمافزاری که در سال 1975 با پل آلن تأسیس کرد. ایلان ماسک، مدیر عامل شرکت تسلا و ثروتمندترین فرد جهان از سوی مجله تایم به عنوان “شخص سال” ۲۰۲۱ انتخاب شده است؛ ماسک طی مصاحبه ای با این مجله که روز دوشنبه منتشر شد، در مورد ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC) و دوج کوین (DOGE) صحبت کرد. اگر به دلایل انتخاب ایلان ماسک به عنوان شخصیت سال نگاهی بیندازید، متوجه خواهید شد که ایلان سال بسیار پرمشغلهای را پشت سر گذاشته است. طبق گزارش Bloomberg Billionaires Index، او ثروتمندترین مرد چین در سال 2021 است. طبق گزارش Bloomberg Billionaires Index، جیم در رتبه چهاردهم فهرست پولدار ترین فرد دنیا قرار دارد، اما در فهرست فوربز رتبه هجدهم را به دست آورده است.