برنامههای ایلان ماسک ستارهشناسان را کلافه و نگران کرده است – همشهری آنلاین

ایلان ماسک که در سال 2021 به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد از سال 2021 به عنوان کابوس زنجیره تامین یاد کرد. او هم میتواند درسهای زیادی به شما یاد بدهد. این موفقیت به میزانی برای تسلا بزرگ است که میتواند انتظارات کاهشی را در بازار سهام این شرکت از میان ببرد و به اوجگیری سهام آن منجر شود. تسلا جزو 5 شرکت بورسی در ایالات متحده آمریکا است که ارزشی بیش از یک تریلیون دلار پیدا کرده است. ایلان ماسک هم در طول یکی از صحبتهای خود در رابطه با رمزارزها گفته بود که این نحوهی پرداخت خوب است و آیندهی درخشانی هم داد اما این نباید به قیمت از دست رفتن محیط زیست باشد.

  • سن: ۳۴ ساله
  • ارزش خالص: ۷۰٫۵ میلیارد دلار
  • منبع درآمد: نرم افزار
  • اخبار جدید قیمت دلار را افزایش داد

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشاتودی، منتشر کردن یک نظرسنجی در قالب یک توئیت توسط ایلان ماسک که هم اکنون ثروتمندترین فرد جهان به شمار میرود باعث شد تا فقط ظرف دو روز 50 میلیارد دلار معادل یک پنجم کل ثروتش را از دست بدهد. بر اساس برخی برآوردها، ماسک هنوز بیش از یک میلیون سهم دیگر برای فروش دارد تا به هدف ۱۰ درصدی نوامبر خود یعنی حدود ۱۷ میلیون سهم برسد. وال استریت ژورنال گزارش کرد که سهام ماسک در تسلا با اعمال گزینههای خود در این سه ماهه از حدود ۱۷۰.۵ میلیون سهم به بیش از ۱۷۷ میلیون سهم افزایش یافته است. سبک موسیقی او متنوع و از انواع پاپ، دریم پاپ Dream Pop، آرت پاپ Art Pop، الکترونیک و پاپ تجربی Experimental Pop و آر اند بی R&B بوده و از سال ۲۰۱۲ تاکنون چندین آلبوم بیرون داده است.

MrBeast همچنین چندین کانال دیگر YouTube با بیش از 84 میلیون مشترک علاوه بر کانال اصلی خود دارد. علاوه بر آن در مدرسه حقوق کلمبیا خود را به درجه دکتری رساند. در واقع از قبل هم میدانستیم تسلا انجام چنین کاری را در برنامههای خود دارد اما نمیدانستیم این اتفاق قرار است امروز رخ دهد. البته ایلان ماسک در کنار بیت کوین، توجه ویژهای هم به دوج کوین داشت که در هفتههای اخیر نوسانات شدیدی داشته. انتظار میرود که ماسک بزرگترین صورتحساب مالیات فردی در تاریخ ایالاتمتحده باشد و مالیات بر درآمد فدرال و کالیفرنیا بیش از ۱۱ میلیارد دلار تخمین زده میشود.

این شرکت خودروسازی سال گذشته رکورد ۵.۵ میلیارد دلار درآمد را به ثبت رساند. البته در ادامه سال ۲۰۲۱ با افزایش ۷۱ درصدی فروش به درآمد ۵۳.۸ میلیارد دلار رسید؛ این شرکت در سال ۲۰۲۱ بیش از ۹۳۶ هزار وسیله نقلیه به مشتریان تحویل داد. نهایتاً هم چنین اتفاقی رخ داد و اگر این فیلمها را دنبال کرده باشید، متوجه شباهت ماسک و تونی استارک با بازی رابرت داونی جونیور خواهید شد. ایلان ماسک حتی قصد داد سال آینده یک ماهواره با نام «دوج ۱» به فضا بفرستد. وارن بافت که به نام “پیشگوی اوهاما” نیز به شهرت رسیده یکی از موفقترین سرمایهگذاران کل تاریخ است.

گویینی شاتول از پیشکسوتان تحقیق و توسعه در امور هوافضا نیز به عنوان رئیس اسپیس اکس منصوب شد. خود ایلان ماسک بود که در توییتر اعلام کرد میخواهد ببیند اگر گزینهی پرداخت از طریق رمزارز هم وجود داشته باشد شرایط چگونه پیش خواهد رفت. در حال حاضر فقط امکان خرید این لوازم با پرداخت دوج کوین فراهم است و مشخص نیست آیا تسلا میخواهد بعدا امکان خرید لوازم با پرداخت رمزارز دیگر را هم فراهم کند یا خیر. ایلان ماسک، مدیرعامل بزرگترین شرکت فعال در زمینهی تولید خودروهای الکتریکی، امروز اعلام کرد که اگر کاربری قصد خرید محصولات این شرکت را دارد میتواند بهجای پرداخت پول از رمزارز دوج کوین استفاده کند. ارزش سهام این شرکت در روز 31 دسامبر 1.3 درصد کاهش داشت و به 1026.78 دلار رسید ؛ انتشار خبر رکوردشکنی تولید میتواند مجدد تسلا را به مدار صعود بازگرداند.

همچنین دیگر گزینهی پرداخت قدیمی هم در دسترس نیست و کاربر فقط با پرداخت دوج کوین میتواند یک سری از لوازم را خریداری کند. البته تسلا چند ماه قبل اعلام کرد برای خرید خودروهای الکتریکی خود بیتکوین هم دریافت میکند اما ۴۹ روز بعد به خاطر مصرف انرژی زیاد برای استخراج هر بیت کوین، تسلا سیاست خود را تغییر دهد. دوج کوین در حال حاضر انرژی بسیار کمتری برای استخراج نیاز دارد اما طبق گفتههای الکس د وریس، یکی از اقتصاددانهای ارز دیجیتال، همچنان مصرف انرژی دوج کین بسیار بالاست و دلیل اصلی اینکه انرژی استخراج آن خیلی بالا نیست به خاطر ارزش کمتر آن به نسبت بیتکوین است. ماسک همچنین گفت که تسلا در حال تغییر ساختار خود به فروش آنلاین است و به مشتریان این فرصت را میدهد تا ماشینهای خود را ظرف هفت روز یا 1000 مایل برای بازپرداخت کامل بازگردانند.

به قطع میتوان گفت هیچ برندی را در این صنعت پیدا نمیکنید که به اندازه تسلا طرفدار و مشتری وفادار داشته باشد. البته ایلان ماسک در ماه مه سال گذشته گفته بود که در حال صحبت با توسعهدهندگان دوج کوین است تا بتواند راهی برای کاهش مصرف انرژی لازم برای استخراج این رمز ارز پیدا کند. این شرکت در سال ۲۰۰۶ توسط پسرعموهای ایلان و با کمکهای ایلان تاسیس شد و در سال ۲۰۱۶ باارزش دو میلیارد دلار توسط شرکت تسلا انرژی خریداری شد. درحالیکه رقابت در بازارهای پرجمعیت را که معمولاً تحت کنترل یک یا دو ارائهدهنده سرویس اینترنت بودند، نیز تقویت میشد. از جمله میتوان به خروج دو موسس شرکت تسلا یعنی مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ و بلندپروازیهای ایلان ماسک که در نهایت با مشکلات حقوقی پیشآمده برای وی، مجبور به کنارهگیری از ریاست هیئت مدیره شرکت و جایگزین شدن رابین دنهولم با وی نیز شد، اشاره کنیم.