تفاوت سایت WordPress.com و WordPress.org چیست؟

به محض اینکه افزونه فعال شود، یک بخش جدید در سایدبار داشبورد وردپرس خود خواهید دید با عنوان «سئو». با این مستندات کاربر تنها با کپی کردن متد مورد نظر در پروژه خود از امکانات وبسرویس بهرمند میشود. در اصل یک اسکریپت PHP است که شما با نصب کردن آن بر روی هاست خود، به راحتی هر چه تمام تر میتوانید سایت خود را راه اندازی کنید.

برای نصب دروپال در هاست سی پنل، لازم است مراحل زیر را دنبال کنید. افزونه های وردپرس فایل های نصبی هستند که می توان روی وردپرس نصب کرد و امکانات جدیدی به سایت اضافه کرد. چون هم زبان نسبتاً سادهای است، و هم با نصب نرمافزار Visual Studio ، امکانات مختلف (کامپایلر، NET. شما می توانید تمام این به روز رسانی ها را به صورت رایگان دریافت و با یک کلیک نصب کنید!

در وردپرس شما به راحتی می توانید از بین هزاران قالب موجود در اینترنت، طرح مورد علاقه خود را پیدا کنید و روی سایت نصب کنید. شما باید با توجه به نیازهایی که از سایتتون دارید باید مناسب ترین گزینه رو انتخاب کنید. چون با وجود هزاران افزونه، و امکان افزونه نویسی اختصاصی برای وردپرس، دیگر هر نوع امکانی که برای سایت خود لازم داشته باشید را می توانید راه اندازی کنید.

با استفاده از وردپرس یک سایت ایجاد کنید. گروه آریا وردپرس فعالیت خود را از سال 95 و با هدف یک مرجع کامل در زمینه وردپرس آغاز کرد. افزونه یا پلاگین در واقع نرم افزارهای کوچکی هستند که میتوانند سایت شما را توسعه دهند و امکاناتی در اختیار شما قرار دهند. علاوه بر این، دانش پذیران و افرادی که به انواع زبان برنامه نویسی علاقمند هستند، میتوانند با دریافت گواهینامه نرم افزار برنامه نویسی کامپیوتر از این موسسه، بر اعتبار دانش و کار خود افزوده و زمینه اشتغال سریع و کسب درآمد چشمگیر را فراهم کنند. سایتهای وردپرسی با استفاده از افزونههای نوشته شده برای وردپرس میتوانند انواع امکانات را دربرگیرند.

به عنوان مثال علاوه بر امکان راه اندازی سایت های خبری، شرکتی و یا شخصی، برای راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی در کنار سایت وردپرسی کافیست یکی از افزونههایی که برای این منظور طراحی شدهاند را به هسته وردپرس خود اضافه کنید. پاسخ به این سوال، نباید فقط انتقال محتوای شما به یک پلتفرم محتوا باشد، بلکه در تعیین هدف باید بزرگتر فکر کنید. سیستمی که ابتدا فقط برای سایت های مجله ای و وبلاگی قابل استفاده بود، اما در سال های اخیر با توسعهی چشمگیر وردپرس تقریبا هر سایتی را با وردپرس میتوان پیاده سازی کرد.

یا اینکه تغییری در وردپرس بدهم که فقط تصویر اصلی را آپلود کنم و سایزهای مختلف را نسازد. جاوا نیز یکی دیگر از زبانهای محبوب برنامهنویسی است که تقریبا Java 1.0 در سال ۱۹۹۵ با اصل و شعار “نوشتن یکبار اجرا در هر کجا” منتشر شد.جاوا یک زبان class-based و شیگرا است که به صورت قابل حمل طراحی شده است، به این معنی که میتوانید آن را در همهی سیستم عاملها و دستگاهها پیدا کنید. وردپرس این امکان را به شما می دهد که هر زمان خواستید، تغییرات خود را درون سایت ایجاد کنید، مطالب جدید در سایت منتشر کنید، کاربران خود را مدیریت کنید، به نظرات رسیدگی کنید و …

ارتباط با شبکههای اجتماعی: وردپرس و افزونههای جانبی آن به شما این امکان را میدهند که بصورت خودکار سایت خود را به شبکههای اجتماعی بزرگ مانند توییتر، فیسبوک و یوتیوب متصل کرده و مشتریان خود را از تغییرات سایت خود باخبر سازید. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید، بسیاری از وبلاگهای بزرگ رسانههای معروف خبری، سایتهای موسیقی و حتی وب سایتهای افراد و شرکتهای مشهور، از وردپرس برای وب سایت خود استفاده میکنند. در سال 2005، توسعهی وردپرس از حالت شخصی بیرون آمد و این امکان فراهم شد که همهی برنامه نویسان وب بتوانند در توسعهی آن نقشی ایفا کنند.

قالب وردپرس، در اصل همان ظاهر سایت است که کاربران آن را مشاهده می کنند. یک تیم برای طراحی شکل و ظاهر سایت و یک تیم برای طراحی کدهای سرور و کدهایی که برای کاربران قابل دیدن نیستند. این روزها نه تنها کسب و کارهای آنلاین، بلکه مشاغل سنتی و حتی سایر افراد برای معرفی خود و مهارتهایشان، تمایل به داشتن یک وبسایت دارند.

صاحبان وبسایتها و مشاغل دوست ندارند که برای هر تغییر کوچک در سایت به شرکت طراح مراجعه کنند و در هر سال چندیدن بار برای بروزرسانی سایت خود هزینه کنند، بلکه در مقابل خواستار قدرت کنترل بیشتر بر محتویات سایت خود هستند. اما این نکته را باید در نظر گرفت حتی اگر شما از قالب های پولی نیز استفاده کنید باز هم هزینه طراحی سایت شما کمتر از زمانی است که شما از زبان های برنامه نویسی استفاده میکنید. در لینک زیر میتوانید این فرم را مشاهده کنید. گاهی ممکن است این آسیبپذیریها در هسته سیستم مدیریت محتوا کشف شود و گاهی در بعضی از پلاگینها و قالبهای مختلف اتفاق میافتد.