تفکیک، ادغام و طراحی وزارتخانههای جدید در ایران

به این دلیل، ترامپ مالک بسیاری از ساختمانهایی که نام وی را بر خود دارند، نیست. این طرح هم در مجلس سنا رد شد و هم نخستوزیر عراق هم آن را طرحی تجزیهطلبانه توصیف کرد. ایمانی: رئیسی در ترکیب کابینه تسلیم لابیها نشد/ مجلس درباره وزرای پیشنهادی کار کارشناسی کرده است کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه کابینه رئیسی یک کابینه کاری برای فائق آمدن بر مشکلات است گفت: این موضوع را که این کابینه براساس مصلحتهای سیاسی و جناحی و فشارهای طیفها و جریانها و لابیهای قدرت بهوجود آمده باید بهشدت رد کرد.

  • فرم شرح حال گذرنامه مفقوده
  • لیست بیمه کارکنان (در صورت کارفرما بودن)
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت ازبکستان
  • لیست گردش حساب بانکی سه ماه اخیر

وی قوت وزرای پیشنهادی معرفی شده را در بخش اقتصادی دانست و گفت: از جهت شرایط ویژه ای که کشور با آن روبهرو است؛ نیاز داریم کابینه در بخش اقتصادی که مهمترین موضوع روز است، وزرای قدرتمندی داشته باشد.

مدیریتگرایی دولتی حاکم بر این رویکرد، نظام سیاسی را وابستهي علیل و ضعیف بخش خصوصی میکند که هیچ ارادهای از خود نخواهد داشت و صرفاً کار چاقکن بخش دولتی به کمک پول عمومی است. بسیاری از نمایندگان برنامه های ارائه شده از سوی گزینههای پیشنهادی را منطقی و کارشناسی شده و همسو با دغدغه های نمایندگان و ضرورت های کشور توصیف کردند. این گزاره ای است که بسیاری از تحلیلگران سیاسی بر آن توافق و تاکید دارند.

به هر حال این احساس در میان بخشی از جامعه آمریکا وجود داشته و دارد که سیاستهای اقتصادی و معیشتی هیات حاکمه ایالات متحده طی چندین دهه اخیر موجب از دست رفتن فرصت های شغلی بسیاری شده است. با استانداردهای مقبول جامعه جهانی (در اینجا کوچکسازی دولت و افزایش گسترهي بازار آزاد) کشورها را به در پیشگرفتن خطمشیهایی وادار میکند که سایر کشورها اجرا کرده یا در حال اجرای آنها هستند.

جامعیت و مانعیت این چارچوب مفهومی، منطق فرايندی بین کارویژهها و رابطهي منطقی این چارچوب با اهداف غایی نظام جمهوری اسلامی به شرایط زمانی حاکم بر تدوین چنین چارچوبی، ظرفیتها و پتانسیلهای کشور، فهم متولیان و طراحان آن چارچوب، تصویر حکومت از نقشهای کلیدی دولت (تنظیمی، شناختی و هنجاری) و برداشت نظام سیاسی از پیوندهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی مردم و دولت، رابطه نظام سیاسی با سایر کشورها و به طور کلی اوضاع و احوال داخلی و خارجی دارد.

به عبارت دیگر، مدلهای مندرج در این رویکرد به کمک برملاساختن اهداف غایی رئیس دولت و کابینه، تلاش میکند تحولات وزارتخانهای را تبیین کنند. علت غایی این تحولات ارتقاي کیفیت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، و تعاملات بینالمللی بوده است. در زمینهٔ رسانهای، ترامپ دو بار نامزد جایزه امی شده و به عنوان نسخهای کاریکاتور گونه از خودش در سریالها و فیلمها (مانند، تنها در خانه ۲: گمشده در نیویورک, دایه, شاهزاده باطراوت بل ار، روزهای زندگی ما, وال استریت: پول هرگز نمیخوابد) ظ، و به عنوان یک شخصیت (رذلهای کوچک) ظاهر شده است.

با اینکه حدود یک هفته از برگزاری مراسم تحلیف میگذرد، رئیسجمهور تا این لحظه اعضای کابینه خود را معرفی نکرده است و تنها به صدور ۲ حکم معاون اولی به محمد مخبر و غلامحسین اسماعیلی به عنوان سخنگوی دولت اکتفا کرده است. سید ابراهیم رئیسی که روز پنجشنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ در صحن مجلس مقابل نمایندگان به عنوان هشتمین رئیسجمهور سوگند یاد کرد، گفت که در هفته پیش رو لیست اعضای کابینه خود را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری که فرمودند باتوجه به شرایط کشور کابینه هرچه زودتر تشکیل شود به مجلس خواهد داد.

انتظار داریم تا برخی از دولتهای عضو اتحادیه آفریقا طی نشست حاضر در اتیوپی، لغو پذیرش رژیم صهیونیستی به عنوان عضو ناظر را مطالبه کنند. پس از تصویب قانون برنامه دوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، برابر مفاد مندرج در تبصره ۴۱ این قانون، مقدمات ایجاد تشکل های تخصصی حوزه صنعت فراهم آمد که وزارت صنایع وقت طی دستورالعمل شماره ۴۰۱۲ تاریخ ۱۴/۱/۱۳۷۵ به استناد همین قانون اقدامات اولیه جهت ایجاد تشکل های صنعتی و تبیین وظایف آن ها و نحوه ارتباط با وزارت صنایع را آغاز نمود.

وی تجربیات و سوابق اجرایی مهمی از جمله معاونت برنامهریزی وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، معاون برنامهریزی توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن و عضو هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مشاور وزیر و رئیس ستاد تحول صنایع و معادن، مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی و مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده را دارد. اگر فردی در تمامی شرایط استخدام وزارت اطلاعات پذیرفته شود ابتدا به صورت آزمایشی در سازمان استخدام می شود.

با این که از مدت زمامداری ترامپ در کاخ سفید تنها 11 روز باقیمانده، افراد هرچه بیشتری میگویند که چنین فردی نباید در مقام رهبری کشور باشد. حسین امیرعبداللهیان برای وزارت امور خارجه، دیگر فردی بود که برنامههایش برای جانشینی جواد ظریف مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت. جوان بودن کابینه معرفی شده از سوی رییس جمهوری به نظر میرسد از سوی اعضای کمیسیونهای مجلس به عنوان نقطه قوت هیات دولت پیشنهادی، مورد توجه و ارزیابی قرار گرفته است.

مخالفان آقای امیرعبداللهیان همکاری او با ظریف و صالحی را به عنوان سندی که اثبات میکند او صلاحیت حضور در این سمت ندارد، دانستند. مکرون در توئیتی که به آلمانی هم ترجمه شده بود، نوشت: «مرسی آنگلای عزیز، که هرگز درسهای تاریخ را فراموش نکردی، برای ما و با ما و برای پیشرفت اروپا، این همکاری کردی». «محمد مهدی مفتح» سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس هم از انتظار نمایندگان برای تشکیل وزارتخانه فعال و پویای اقتصاد با حضور «احسان خاندوزی» گزینه پیشنهادی این وزارتخانه سخن گفت.

«عبدالجلال ایری» سخنگوی این کمیسیون هم درباره وزیران کشاورزی، راه و شهرسازی و نیرو از رای مثبت قاطعانه سخن گفته و تصریح کرده است: «با توجه به ارزیابی برنامهها و رای نمایندگان وزرای مذکور، مورد تایید کمیسیون عمران قرار گرفتند.

به گزارش خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، «آرارات میرزویان» وزیر خارجه ارمنستان به منظور دیدار و گفتوگو با حسین امیرعبداللهیان همتای ایرانی خود پیش از ظهر امروز (دوشنبه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد و مورد استقبال علیرضا حقیقیان دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل اوراسیای وزارت امور خارجه قرار گرفت. به گزارش گروه وب گردی خبرگزای صدا و سيما، حجت الله عبدالملکی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی به عنوان جوانترین و سردار احمد وحیدی، وزیر کشور به عنوان مسنترین وزیر در کابینه دولت سیزدهم حضور دارند و راهی پاستور شدند.

گروه عکس:جلسه علنی مجلس شورای اسلامی صبح شنبه (۳۰ مرداد) برگزار شد تا کار بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم از امروز آغاز شود. این برنامه فشرده پس از نزدیک به ۳۰۰ نشست کمیسیونها با حضور وزاری پیشنهادی، روز سه شنبه به پایان رسید و جلسه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی رییس جمهوری از فردا- شنبه- با بررسی صلاحیت «حسین باغگلی» وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و قرائت گزارش کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درباره وی، آغاز میشود.

براساس گزارش وزارت امور خارجه آمریکا روز ۱۲ فوریه (۲۳ بهمن) آنتونی بلینکن در فیجی درباره مسائلی با محوریت بحران آب و هوایی، همه گیری کرونا، کمک رسانی در زمان بروز فجایع ، پیدا کردن راهکار هایی در راستای افزایش تعهدات به اشتراک گذاشته شده برای دموکراسی،همبستگی منطقه ای و رفاه با رهبران جزایر اقیانوسیه به تبادل نظر و گفت و گو خواهد پرداخت.