ثروتمندترین زنان جهان در سال 2022 به انتخاب مجله فوربز

بعد از فارغالتحصیلی از هاروارد در سال ۱۹۸۸، او بهعنوان تحلیلگر و مدیر پرتفو، به شرکت سرمایهگذاری فیدلیتی که پدربزرگش ادوارد جانسون دوم آن را در سال ۱۹۴۶ بنیانگذاری کرده بود، پیوست. همانطور که اشاره کردیم، رشد قیمت سهام شرکت تسلا اصلیترین دلیل بالا رفتن ثروت ایلان ماسک بود، به گونهای که در سال ۲۰۲۱ ارزش سهام شرکت تسلا ۶۰ درصد رشد کرد و ارزش کل این شرکت نیز از یک تریلیون دلار عبور کرد. کارآفرین، بازرگان و مدیر ارشد اجرایی چینی یانگ هویان عنوان پنجمین زن ثروتمند دنیا را به خود اختصاص داده است که اکنون به عنوان مالک اصلی شرکت کانتری گاردن نیز شناخته شده است.

  • ماسک باید پول خریداران هندی استارلینک را فعلا پس بدهد
  • سن: 65 سال
  • ارزش خالص دارایی: 120.0 میلیارد دلار
  • منبع درآمد: گوگل
  • ثروت: ۷۸ میلیارد دلار
  • ثروت: ۱۴۱ میلیارد دلار
  • متولد: ۴ اوت ۱۹۳۳
  • سن: ۳۴ ساله

او کارآفرین ۶۶ ساله، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی هلندی است، که سهامدار اصلی شرکت هینیکن بشمار میآید. سپس از آپریل ۲۰۱۱ تا ژوئن ۲۰۱۵ به عنوان مدیر عامل شرکت Alphabet INC برگزیده شد. او کارآفرین، سرمایه دار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است که امروزه بزرگترین سهام دار شرکت اپل به حساب می آید، همچنین ۸ درصد از سهام شرکت والت دیزنی را نیز در اختیار دارد. بر اساس گزارشات وکیل جانی دپ، تنها یک ماه بعد از ازدواج آنها، زمانیکه جانی دپ برای فیلمبرداری فیلم جدیدش به خارج از شهر میرود، ایلان ماسک و امبر هرد با یکدیگر در پنت هاوس جانی دپ ملاقات میکنند و همچنین نگهبانان ساختمان نیز شهادت دادهاند که ایلان از پارکینگ و آسانسور آنها استفاده کرده است. به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، مشترکین سرویس اینترنت ماهوارهای شرکت اسپیسایکس که از ماه ژوئن سال ۲۰۲۰ در عرضهای جغرافیایی بالای خط استوا مثل سیاتل وارد فاز بتا شده است به مشکلاتی برخورد کردهاند.

جف بعد از اینکه فارغ التحصیل شد پیشنهادهایی از اینتل و سایر شرکت ها دریافت کرد. او در دانشگاه جان هاپکینز فارغ التحصیل شد و فعالیت شغلی خود را به عنوان کارگزاری اوراق بهادار برادران سالمون آغاز کرد. پیشتاز این افراد ایلان ماسک بنیانگذار شرکت خودروسازی تسلای آمریکا بود که در سال ۲۰۲۱ توانست عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از آن خود کند. او نوه فرانکلین کلارنس مارس، بنیانگذار یکی از بزرگ ترین کارخانه های آبنبات در ایالات متحده به نام مارس اینکورپوریتد است که در حال حاضر یکی از بزرگ ترین شرکت های خصوصی در آمریکا به حساب می آید. البته این احتمال وجود دارد که این یک شوخی باشد، اگرچه اگر چنین باشد SEC (کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا) خوشحال نخواهد شد. بیل گیتس امسال و پس از ۲۵ سال زندگی از همسرش ملیندا گیتس جدا شد و بخشی از ثروتش را هم به وی اهدا کرد.

امسال ۲۴ میلیارد دلار به زاکربرگ اضافه شد و وی هنوز ۱۳ درصد سهام شرکت متا یا همان فیس بوک را در اختیار دارد. این میلیاردر آمریکایی که به تازگی از همسرش جدا شده امسال مدیریت شرکت آمازون را رها کرد و گفت میخواهند وقت بیشتری را صرف بنیاد زمین بزوس و شرکت فضایی بلو اوریجن کند. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در جلسه درآمد سه ماهه چهارم این شرکت گفت ساخت یک ربات انسان نما «مهم ترین محصولی» است که تسلا در سال جاری در حال توسعه آن است و آن را جلوتر از Cybertruck و سایر وسایل نقلیه بسیار پرطرفدار، از جمله Semi و رودستر در اولویت کار شرکت قرار داده است. بعد از اینکه این ماجرا تمام شود هیچ کس نخواهد گفت که ای کاش دادگاه کمی بیشتر طول می کشید.

خانم والتون ۷۶ ساله که متولد فرانسه است، دختر سام والتون معروف و یکی از سهامداران اصلی شرکت خرده فروشی وال مارت یعنی بزرگ ترین فروشگاه زنجیره ای در جهان است. آلیس والتون متولد اکتبر ۱۹۴۹ میلادی، تاجر آمریکایی است که در حال حاضر به عنوان دومین زن ثروتمند دنیا مطرح شده است. بعد از مرگ پدر در سال ۱۹۸۲، سوزان ۵۰٫۱ درصد سهام شرکت داروسازی و شیمیایی آلتانا را به دست آورد و در حال حاضر در لیست ۱۰ تایی ثروتمندترین زنان جهان ۲۰۲۰ قرار گرفته است. ارزش خالص دارایی های او نزدیک به ۴۱٫۵ میلیارد دلار تخمین زده شده است که بیش از ۷۰ درصد این رقم، سهام شرکت مارس است و این سهام باعث شد تا ژاکلین در لیست ثروتمندترین زنان جهان ۲۰۲۰ قرار بگیرد. گرچه با اینکه ۷۵۰ میلیون دلار در جریان انتخابات هزینه کردند، علنا این طرفداری را اعلام نکردند.

وی هم اکنون با ۷۲ سال سن ثروتمندترین فرد اروپاست و مالک شرکت ال وی ام اچ است که برندهای لوکس زیادی نظیر لوییس ویتون، کریستین دیور، و گیونچی را در زیر مجموعه خود دارد. چگونه یک نفر آنقدر فرصت دارد که موشک به فضا بفرستد، در لس آنجلس تونل زیرزمینی بسازد و یکی از شناختهشدهترین برندهای اتومبیل در جهان را تولید کند؟ من ۲۰ نفر برتر جهان از نظر ثروت رو برای شما عزیزان انتخاب کردم تا با شخصیت اونا و کارهایی که انجام دادن بیشتر آشنا بشید. با ما همراه باشید تا ببینیم آقای ایلان ماسک دقیقاً دارد چهکاری انجام میدهد، هدفش چیست و چطور به جایگاه والای کنونی رسیده است.

تنها در ۲۰۲۰ ارزش هر سهم آمازون از ۲,۰۰۰ دلار به ۳,۵۰۰ دلار رسیده است. ارزش خالص دارایی های او حدود ۶۱ میلیارد دلار تخمین زده شده است که مبلغ بسیار بالایی است. سرگئی 43 ساله آمریکایی در زمینه تکنولوژی فعالیت میکند و با این فعالیت توانسته است دارایی خالص 41.6 میلیارد دلار را برای خود به دست بیاورد. ماسک سال ۲۰۲۱ را با ثروت ۲۷۷ میلیارد دلاری تمام کرد در واقع در طول یک سال ۱۲۱ میلیارد دلار به داراییاش اضافه شد. مثل بسیاری از استارتاپهای آمریکایی، فروشگاه اینترنتی آمازون از داخل یک گاراژ شروع شد.

اینترنت فضایی ایلان ماسک به یک مشکل غیرمعمول برخورده است: درختان! این بیانیه جسورانهای از ماسک است که پیشتر نیاز به هوش مصنوعی برای بهبود فناوری را زیر سوال برده بود. گزارش شده است که برین یک پروژه کشتی هوایی با فناوری پیشرفته را تأمین مالی میکند. ماسک در طراحی اولین اتومبیل الکتریکی مشارکت کرد که در واقع یک خودروی اسپورت تسلا رودستر بود. ماسک که پدر 6 فرزند است در پی افشای فیلم امبر هرد و ایلان ماسک داشتن هرگونه رابطه جنسی همزمان با امبر هرد 34 ساله و کارا دلوین ۲۷ ساله در پنت هاوس جانی دپ در لس آنجلس را نیز رد کرده است. در این محل بود که تسلا که سری جدید خودروهای خود یعنی Model X و Model 3 و نیز سری خودروهای Model S را که سال پیش یعنی ۲۰۰۹ رونمایی کرده بود را به مرحله تولید انبوه رسانده و در سال ۲۰۱۱ به بازار عرضه کرد.

شاید به این دلیل است که تسلا بخش روابط عمومی خود را کنار گذاشته است، اما من فکر می کنم فراتر از این است. اما من ترجیح می دهم در این رابطه سکوت کنم. رشد سهام شرکت آلفابت که مالک گوگل است در سال ۲۰۲۱ باعث شد تا دارایی پیج ۴۷ میلیارد دلار افزایش یابد. تا سال ۲۰۱۹ او بیش از ۹ میلیارد دلار به این سازمان کمک کرده است.

ایلان ماسک ۲۳ درصد از سهام تسلا را در اختیار دارد، اما بیش از نیمی از سهام خود را برای گرفتن وام، وثیقه گذاشته است. البته بیل گیتس هم اکنون حداکثر حدود یک درصد سهام مایکروسافت را در اختیار دارد. آنها قادرند دیگران را به دیدن چشماندازشان تشویق کند. آنها گمان میکنند روزی نه چندان دور، ما میتوانیم اطلاعات مغزمان را به کامپیوتر انتقال دهیم و درحالیکه استراحت میکنیم، منتظر بمانیم تا الگوریتمها کارشان را بهدرستی انجام دهند. افراد ثروتمندی در سراسر جهان زندگی میکنند که با اقداماتی که انجام داده اند، در این لیست قرار گرفته اند.