جدیدترین خبرهای «کووید19

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱هزار و ۸۵۱ مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۹ تن نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند. به گزارش خبرآنلاین، از دیروز تا امروز ۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۱ هزار و ۸۵۱ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۶۹۷ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۴۱۰ نفر رسید. بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱هزار و ۸۵۱ مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و متاسفانه ۲۹ تن نیز جان خود را به دلیل این بیماری از دست دادند.

و آنتی بادی های افرادی که دو دوز از واکسن AstraZeneca یا یک دوز واکسن جانسون و جانسون دریافت کردهاند ، به نظر نمیرسد که هیچ کاری علیه Omicron داشته باشند . اما وقتی محققان آنتیبادیهای افرادی را که تقویت کننده واکسن های Moderna یا Pfizer-BioNTech دریافت کرده بودند ، آزمایش کردند ، تصویر متفاوتی را مشاهده کردند . آنتی بادی های تقویت شده بسیاری از ویروس های Omicron را از آلوده کردن سلول ها مسدود می کند . محققان با بررسی افرادی که پس از عفونت کووید-19 با دو دوز کاملاً واکسینه شده بودند ، پاسخ مشابهی پیدا کردند : آنتی بادی های آن ها در برابر Omicron بسیار قوی بود.

تاکنون این موارد اغلب بسیار خفیف بودهاند. با بیمارانی که علائم مشابه آنفولانزا داشتهاند روبهرو شدهایم، علائمی مانند سرفههای خشک، تب، تعریق شبانه، بدن دردهای زیاد در گزارش بیماران بوده است. دکتر آنجلیک کوتزی، رئیس انجمن پزشکی آفریقای جنوبی، روز یکشنبه به خبرگزاریها گفت که در حوالی 18 نوامبر شروع به دیدن بیمارانی کرد که با «علائم غیرمعمول» ظاهر شدند. علائمی که تاحدودی با علائم مرتبط با واریانت دلتا، خطرناکترین سویه کووید متفاوت بود. سویه دلتا گونهای از ویروس به شمار میرود که تا به امروز و در سطح جهانی غالب است.

به عقیده، اعتراف و تصریح آنها، غیر یهودیان در ردیف و جرگه مخلوقاتِ «انسانی» نیستند. این نه فقط سخنِ رهبران و احبار یهود در طول تاریخ این قوم که، تأکید محوری مهمترین متن و کتاب یهود یعنی «تلمود» است. در برخی نوشتههای یهود از او این گونه ستایش شده است که: اگر موسی بن عمران نمی بود، بی شک موسی بن میمون شایستگی داشت پیامبر یهود باشد. اگر در خطر مرگ هستند، نجات آنان ممنوع است.

بخش کوچکتری از موارد Omicron ممکن است نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشند ، اما اگر تعداد موارد Omicron بسیار بیشتر از موارد قبلی باشد ، همچنان بیماران بدخیم تری برای درمان وجود خواهند داشت . و در ایالات متحده ، موارد Omicron در بالای سطوح بالای بستری شدن در بیمارستان توسط نوع دلتا قرار می گیرند.

لاری تاکید کرد: هفته سلامت زنان مهلت مناسبی است برای تقدیر از زنان سختکوش سرزمینمان است که با روی گشاده و عزمی راسخ برای شکست این بیماری در تلاشند. امیدواریم با ارتقاء سواد سلامت و آگاهی و هوشیاری لازم در زنان به عنوان پیشگامان سلامت و ترویج آن در کشور، گامی موثر در جهت کمک به مهار بیماری در کشور برداشته شود.

استفاده از دفع کنندههای بزاق با حجم کم یا زیاد میتواند باعث کاهش تولید قطرات و ذرات معلق در هوا شود (کوهن و همکاران ۲۰۰۳؛ لی و همکاران ۲۰۰۴؛ سامارانایایک و پیریس ۲۰۰۴). شستشوی ضد میکروبی دهان قبل از اقدامات درمانی میتواند تعداد میکروبها در حفره دهان را کاهش دهد (کهن و همکاران ۲۰۰۳؛ مارویی و همکاران.

  • سرفه خلط دار
  • زدن ماسک
  • از دست زدن به چشمها، بینی و دهانتان خودداری کنید
  • $$ m_0 = 0.92$$ تا $$ m_0 =0.98$$ برای هادیهای کثیف
  • استفاده از خودکار، قلم، ماوس و کیبورد اختصاصی
  • لختههای خونی و انگشت پای کووید
  • فقدان ناگهانی بویایی یا چشایی
  • شستن مکرر دستها

اما تاکنون این ویروس به بسیاری از کشورهای جهان از جمله تایلند، ژاپن، کره و امریکا گسترش پیدا کرده است. اولین مورد این بیماری در امریکا در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۰ مردی در ایالت واشنگتن بود که به تازگی از ووهان چین به امریکا بازگشته بود. در ۲۴ ژانویه دومین مورد ابتلا زنی در شیگاگو بود که او هم به چین سفر کرده بود. این دو مورد به سرعت در بیمارستان تحت مراقبت قرار گرفتند و تاکنون در حال معالجه هستند. از میان مبتلایان به بیماری کرونا تنها ۱٫۶۳۴ نفر متعلق به کشورهایی به جز چین هستند که در حدود ۲٫۱ درصد از کل مبتلایان را به خود اختصاص دادهاند. در بین این مبتلایان بیشترین تعداد مربوط به کشور کره جنوبی با ۴۳۳ نفر مبتلا است.