جزئیات کابینه احتمالی رئیسی

همانگونه که رهبر معظم انقلاب در مراسم روز تنفیذ آیت الله رییسی تاکید کردند؛ تشکیل کابینه باید با سرعت انجام شود تا با آغاز به کار وزارتخانه ها انسجام به تصمیمات بازگشته و دولت با تمام توان در مسیر برنامه ها و وعده های خود گام بردارد.

  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۹۴۰۰۰۶
  • دعوتنامه دوستان یا آشنایان ساکن سوئیس (در صورت وجود)
  • بایدن ایرانی است
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت علوم تحقیقات و فناوری
  • بیمه سرمد
  • درخواستنامه توسط والدین باید امضا شود
  • قرارداد کاری به همراه فیش حقوقی سه ماه گذشته
  • بیمه پاسارگاد

رئیسجمهور تاکنون مسعود سلطانیفر، سیدرضا صالحیامیری و نصرالله سجادی را برای تصدی وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی کرده است، اما هیچ از آنان موفق به جلب اعتماد نمایندگان نشده بودند. تاکنون رئیس جمهور، مسعود سلطانیفر، سید رضا صالحیامیری و نصرالله سجادی را برای اخذ رأی اعتماد به مجلس معرفی کرده است، اما نمایندگان به آنان اعتماد نکردند. بر این اساس رئیس جمهور برای چهارمین بار برای دفاع از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان وارد صحن علنی مجلس شد؛ پیش از این حسن روحانی برای دفاع از سلطانیفر، صالحی امیری، نصراله سجادی به مجلس آمده بود.

مدارک لازم و هزینه هایی که برای دریافت ویزا باید ارائه کنید و بپردازید، بسته به کشوری که انتخاب می کنید، متفاوت خواهد بود. حسن روحانی رئیس جمهور یکشنبه هفته گذشته 19 آبانماه، پس از عدم رأی اعتماد وکلای ملت به نصرالله سجادی، گودرزی را برای تصدی این وزارتخانه و اخذ رأی اعتماد، به مجلس معرفی کرد.

در واقع با پیدایش نظامیه های مذکور، امور آموزش عالی در این مراکز مستقر شد که از لحاظ سازمان و تشکیلات، نسبت به مدارس سابق پیشرفته تر و مجهزتر بودند و برای مدارس بعدی، نمونه و سرمشق واقع شدند.

جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) نمایندگان مجلس شورای اسلامی از حدود ساعت 8:15 به ریاست علی لاریجانی رئیس مجلس و با دستور کار بررسی صلاحیت و برنامههای محمود گودرزی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان آغاز شد. یکی از جدیترین تغییرات، مربوط به وزارت اقتصاد است. البته یکی از خبرهای خوب در سال ۲۰۲۱ تولید قرص های ضد ویروس کرونا است که ادعا می شود به طور قابل توجهی خطر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ را کاهش می دهند.

حال آنکه در راس دستگاه سیاست خارجی کشور در شرایط کنونی که افغانستان با جامعه بین المللی سروکار دارد و امور افغانستان با همکاری دوستان و جامعه جهانی سرو سامان پیدا می کند و نیاز به جلب توجه بیشتر آنها و تعهدات شان به مسایل افغانستان است، باید یک دیپلومات مسلکی، با تجربه و دانش سیاسی قرار می گرفت.

وی تأکید کرد: مسئله توجه به جوانان بسیار حائز اهمیت است، جامعه ما یک جامعه جوان است یا به تعبیری بسیار جوان است؛ ما باید به دغدغههای مربوط به جوانان توجه کنیم البته وزارتخانههای مختلفی همچون آموزش و پرورش، آموزش عالی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت کار هر یک این مسئولیت را بر دوش دارند و تمام بخشهای اقتصادی دولت بخشی از وظایفشان مربوط به جوانان جامعه است اما در عین حال این وزارتخانه وظیفه خاصی را نسبت به جوانان برعهده دارد.

رئیس دولت یازدهم با تأکید بر اینکه دولت به حقوق قانونی مجلس توجه دارد، ادامه داد: دولت این نکته را که نمایندگان به وزیر پیشنهادی رأی بدهند یا ندهند حق قانونی نمایندگان میداند اما در عین حال در کنار همه حقوق قانونی شرایط کشور، جامعه، منطقه و بینالمللی اقتضاء میکند که بیشتر در کنار هم باشیم.

وی همچنین می تواند در سمت فعلی خود به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی باقی بماند ، که با توجه به کمبود تجربه رئیسی ، نقش مهمی در تصمیم گیری در سیاست خارجی خواهد داشت. رئیس جمهور تصریح کرد: اگر بگوییم ورزش عاملی برای امنیت اجتماعی و حتی عامل مؤثری در امنیت ملی است سخنی به گزاف نگفتهایم؛ در کنار مسئله ورزش، مسئله جوانان مطرح است گرچه این دو با یکدیگر بار وزارتخانه را سنگین کرده اما دولت خود را متعهد میداند که قانون مجلس را در زمینه این وزارتخانه اجرا کند.

همچنین فتحالله حسینی نماینده قصر شیرین و حجتالاسلام سید مهدی موسوینژاد نماینده دشتستان به عنوان موافقان وزیر پیشنهادی به ایراد سخنرانی میپردازند. سپس رئیس مجلس از ضرغام صادقی خواست که اسامی نمایندگان موافق و مخالف وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان را قرائت کند. ضرغام صادقی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) پارلمان که بررسی صلاحیت و برنامههای محمود گودرزی وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان در دستور کار نشست علنی بود، اسامی نمایندگان مخالف و موافق گودرزی را قرائت کرد.

با توجه به تأخیر در ورود حسن روحانی رئیسجمهور به صحن علنی، مجلس وارد بررسی دستور دوم جلسه که رسیدگی به گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی بود، شد. از همان کودکی که به کودکستان رشید میرفتم، مرا به شنیدن و پیگیری داستانهایی که در مجلات چاپ میشد و همچنین از بر کردن شعر عادت دادند و از سال اول دبیرستان نیز به کلاس موسیقی فرستادند.

حجتالاسلام سید محمد حسن ابوترابیفرد نایب رئیس اول و محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم هنگام ورود روحانی به صحن از وی استقبال کردند. اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور از جمله همراهان روحانی در هنگام ورود وی به صحن مجلس بودند. وزیر امور داخلی هنگ کنگ اعلام کرد: “امروز استعفای خود را به رئیس اجرایی تقدیم کردم و قصد دارم همین امروز این سمت را ترک کنم”.

روحانی اظهار داشت: تردیدی ندارم با وحدت و همدلی مشکلات جامعه را رفع خواهیم کرد. وی با بیان اینکه امروز برای چهارمین بار برای معرفی وزیر پیشنهادی ورزش و امور جوانان در مجلس حضور پیدا میکند اظهار داشت: پیش از این اهمیت وزارت ورزش و جوانان را عرض کردهام. رئیس جمهور تصریح کرد: در زمینه وزارت ورزش و جوانان همانطور که قبلا نیز اشاره کردم و در برنامه دولت تدبیر و امید آمده است ورزش را یک فعالیت نشاطآفرین، سلامتبخش، انسجامآفرین و حتی زمینه بسیار مناسبی برای کاهش هزینههای دولت در اداره کشور و ایجاد ثروت ملی میدانم و دولت بر این مبنا نگاهش به مسئله ورزش یک نگاه تخصصی است.

طبق این گزارش، میلر در جلسهای در اتاق رئیسجمهور وقت آمریکا (ترامپ)، در تاریخ ۱۲ نوامبر سال ۲۰۲۰ به همراه «مایک پنس» معاون ترامپ، «مایک پامپئو» وزیر خارجه وقت آمریکا و «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و «رابرت اوبرین» مشاور امنیت ملی وقت آمریکا و «استیو منوشین» وزیر خزانهداری وقت آمریکا حاضر شده بود و در آن جلسه دونالد ترامپ به بهانه افزایش میزان ذخایر اورانیوم غنی شده ایران قصد داشت اقدامی علیه جمهوری اسلامی تعبیه کند.

وی اظهار داشت: در سایه ورزش ما میتوانیم غرور، افتخار ملی و انسجام بیشتر ملی را شاهد باشیم؛ در سایه توسعه ورزش میتوان شاهد سلامت جسمی، روحی و اجتماعی در کشورمان باشیم. رئیسجمهور با اشاره به گذشت 3 ماه از آغاز به کار دولت ادامه داد: امیدوارم امروز دولت پس از 3 ماه تکمیل شود و ما نیز بتوانیم به وظیفه خود عمل کنیم.