جزئیات کابینه احتمالی رئیسی

به دنبال آن نیز، «محمود مکیه»، دبیرکل هیئت دولت لبنان اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور سه فرمان مبنی بر قبول استعفای دولت حسن دیاب، معرفی نجیب میقاتی به عنوان نخست وزیر جدید و تشکیل کابینه جدید دولت به ریاست وی را صادر کرده است.

یک ایمیل شامل اطلاعات دسترسی به کابینه شخصی فیبوگروپ و دیگری ایمیلی برای تایید آدرس ایمیل شما. البته هنوز هم برخی از ناظران حوزه میراث فرهنگی معتقدند فرصت برای زدن زیرمیز تفکرات قدیمی حاکم بر این وزارتخانه فراهم است چرا که با تداوم رویکردهای قبلی نمی توان امید به تغییر و تسهیل و بهبود امور داشت. اما پیشرفت اقتصادی چین – به ویژه تقاضای فزاینده از بازار بزرگ داخلی آن – همچنان به نفع بقیه جهان بوده است.

پدربزرگ و مادر بزرگ پدری ترامپ مهاجرینی آلمانی آمریکایی بودند؛ پدر بزرگ او، فریدریش درومپف، رستوران داری موفق در دوره مهاجرت وسیع به کلوندایک بود که اسم خود را انگلیسی سازی کرده بود. تنها چند روز پیش از سقوط کابل، ( روز پنجشنبه پیش) وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که واشنگتن سربازان خود را برای بیرون آوردن کارمندهای خود از سفارتش به کابل اعزام خواهد کرد و علاوه بر آن، پروازهای منظمی را با هدف خارج کردن همپیمانان افغان خود، ترتیب خواهد داد.

در سال ۱۳۶۵ تشکیلات آموزش رشتههای علوم پزشکی از وزارت علوم و آموزش عالی منفک شد و با وزارت بهداری تواماً تحت عنوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کار خود ادامه داد و دانشگاههای جامع کشور نیز نیز به تبع آن به تدریج به دو مؤسسه مستقل انشقاق یافتند که هر یک با مدیریت جداگانه اداره میگردد.

از زمان امضای توافقنامه بین طالبان و ایالات متحده (در دوحه ، ۲۹ فوریه ۲۰۲۰) ، ایالات متحده، گامهایی جدی برای اجرای مفاد این توافقنامه و ایجاد صلح در کشور انجام نداده است و تأثیر قابل توجهی بر سطح آموزش و تجهیز ارتش افغانستان نگذاشته و تحولات اخیر نیز شکنندگی این تجهیز را نمایان ساخت. واقعیت این است که هر کسی نمی تواند به سرعت متوجه اهمیت میراث فرهنگی شود.

گفت چهار پنج سال پیش هم که در رومانی بودم، لندن را به بوخارست ترجیح دادی ولی این بار هیچ عذر و بهانهای را نمیپذیرم و خودم کارها را رو به راه میکنم. پاسخ داد من خودم مساله را با آنان حل میکنم و شما آماده آمدن به مصر باشید.

  • رسید رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • موانع و چالشهای فراروی تیم بایدن
  • کره شمالی: سفارت کانادا در سئول
  • بلیط رفت و برگشت
  • مدارک دانشگاهی کسب شده در ایران

هر چند به هیچ وجه دلم نمیخواست به پاکستان بروم ولی چون درباره نجابت و پاکدلی آقای دکتر زند فرد بسیار شنیده بودم و در گوش داشتن این پند که با «رئیس خوب به جهنم برو ولی با رئیس بد به بهشت نرو»، به پیشنهاد ایشان پاسخ مثبت دادم و کارگزینی هم حکم را صادر کرد.

دومین پیشنهاد از آقای دکتر فریدون زند فرد سفیر در اسلامآباد بود. ولی چند روز بعد که در منزل خوابیده بودم، آقای دکتر صدریه زنگ زد و گفت باید بیایی بغداد پیش ما. به هر صورت، حرف آقای دکتر صدریه به کرسی نشست و نتیجه آن سرسنگین شدن دو سفیر دیگر با من بود.

نخستین پیشنهاد از آقای مجد سفیر ایران در توکیو بود. آنچه در آن نخستین مهمانی نظرم را جلب کرد، ناهمخوانی مهمانان عرب بویژه عراقیها با شکوه و جلال مجلس و بیگانگی آنان با تشریفات بود.

درباره اهمیت این مصاحبه و سطح هیأت داوران هم به این نکته بسنده کنم که ریاست جلسه با مرحوم نصرالله انتظام بود و پرسشها را شادروان محمود فروغی مطرح میکرد که درباره شخصیت و مقام والای آنان نباید چیزی بگویم. بایدن همچنین در انتقاداتی که از مدیریت دولتش بر نحوه خروج از افغانستان مطرح شده تحریف وارد کرد.

در مهمانی عصرانهای که برای خداحافظی برگزار کرد، دیگر از آن هیبت و جلال و سرزندگی خبری نبود. برای مثال، اگر به عنوان عیدی به همه کارمندان یک قواره فاستونی یا سکه میداد، نصیب من یک پرچم رومیزی بود زیرا به گفته خودش، این بچه یزدی را نمیبایست با پاداش مادی تشویق کرد.

دیگر آن آقا را ندیدم ولی هر روز شخص دیگری که در کنار هتل پرسه میزد پیش میآمد و به یکی از رانندگان میگفت ایشان را به سفارت ببر. از روز بعد، صحنه عوض شد.

دو روز بعد پیکر بیجانش را در آپارتمانش یافتند در کنار چند صفحه دستنویس به عنوان وصیتنامه که در آن یاران و همکارانش را به مردم کوفه تشبیه کرده بود! کلیه مشمولان غایب مقیم خارج از کشور متولدین سال 1355 به بعد که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند میتوانند حداکثر دو بار در سال (شمسی) و مجموعا سه ماه توقف، به ایران تردد نمایند.

سفارت بعد از بررسی مدارک و درخواست شما، برای شما ویزا صادر میشود. برای به پایان رساندن دوره فوق لیسانس در دانشگاه لندن نیز درخواست یک سال مرخصی بدون حقوق کردم که فقط با سه ماه موافقت شد. به جای آقای امیرخسرو افشار، آقای محمدرضا امیر تیمور که پیش از آن در دهلینو و مسکو سفیر بود، به لندن آمد.