حمله تند جو بایدن به دونالد ترامپ

زمان به سرعت برای وزارت صمت چه با برجام و چه بدون برجام در حال طی شدن است. رئیسجمهور با بیان اینکه ما از حقوق ملت دفاع کردیم، افزود: هِی میگویند اینها فقط به برجام نگاه کردند، پارس جنوبی را چه کسی تکمیل کرد؟ جو بایدن پس از انتخابات ۱۳۸۸ ایران انتقاداتی را مطرح کرد، ولی بیان کرد آمریکا به سیاست مذاکره ادامه می دهد. پس از انتشار بعضی گمانه زنی ها در خصوص احتمال حضور جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، جاش ارنست، سخن گوی کاخ سفید، در گفتگویی تلویزیونی بیان کرد جوبایدن، برای حضور در این انتخابات، تمایل نشان داده است، ولی «در آخر خود او باید در این باره تصمیم بگیرد». او با جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ مخالفت کرد ولی از مداخله آمریکا و ناتو در جنگ بوسنی در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، گسترش ناتو در دهه ۱۹۹۰ و بمباران صربستان در سال ۱۹۹۹ در جریان جنگ کوزوو دفاع کرد. در دیپلماسی باز است». مالی در آغاز مصاحبه خود ضمن فاجعهبار توصیف کردن تصمیم دولت «دونالد ترامپ» رئیسجمهور سابق آمریکا برای خروج یکجانبه از برجام تصریح کرد: «موضع جو بایدن و آنتونی بلینکن و دیگر اعضای تیم این است که بازگشت به برجام در راستای منافع ایالات متحده آمریکا است و تا حد زیادی برای مشاهده توقف پیشرفت ایران برای دستیابی به بمب و جلوگیری از تنشها در خاورمیانه (غرب آسیا) ضروری است».

وی تاکید کرد: افتخار ما این است که پیرو راه امامان عزیزمان، پیامبر اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت هستیم. این دست خود ماست الان اگر سوال کنید این تحریم چند ماه طول میکشد من میگویم زمان آن دست ما یعنی همه قوا است . او البته هرگز بر کرسیهای پارلمان ایران تکیه نزده است. موشکهای ایران می تواند متحدان اروپایی واشینگتن و خاک آمریکا را در معرض تهدید قرار دهد و دولت به تحولات اخیر برنامه موشکی ایران پاسخ نداده است. مشاوران، دولت و مردم از او خواستند که ازدواج کند و یک وارث پروتستان را تولید کند و برای حل آن چیزی که معمولا نیاز به راهنمایی مردی را مورد توجه قرار می دهد. به همین علت است که دولت ما تا این حد حمایتگر سرسخت سامانه نجات بخش گنبد آهنین بودند. مشاوران بایدن خود را برای چیزی شبیه «مأموریت نجات» در ماههای نخستین فعالیت دولت آماده میکنند.

میدانستند و با غرور و نخوت، آن را ثمره کاردانی و تدبیر خود میدانستند، حالا که کار به اینجا رسیده و دستاورد برجام، از تقریباً هیچ به تحقیقاً هیچ تبدیل شده و همه پیشبینیهای نخبگان و دلسوزان، مو به مو و واژه به واژه درست از آب درآمده، حالا به جای عذرخواهی از مردم، به دروغ ادعا میکنند که همه جزئیات را با اجازه رهبری طی کردهاند! دفتر آمار کار آمریکا علت افزایش کم سابقه نرخ تورم در این کشور را کاهش عرضه به دلیل تبعات همهگیری ویروس کرونا و افزایش تقاضا در پی کاهش محدودیتهای اجتماعی گزارش کرده است. اینکه من با 96 فرق کردم، بعضیها میگویند در سیاست خارجی روحانی فرق کرده است. بله، من در آن سال در 2 فیلم «توکیو بدون توقف» و «خواب سفید» بازی کرده و مطرح بودم، برای همین شایعههای زیادی برایم درست شده بود مثلا اینکه میخواستم گونه تزریق کنم اما افتادگی پیدا کرده یا پزشکان میخواستند پلکم را بکشند اما پلک پاره شده. اعضای این هیئت مدیرهها درآمدهایی دارند و برخی حسابسازیها را مانند بسیاری از بانکها انجام میدهند. یک موقع امر ولایت بر این است که این کار را انجام دهید من نظرم چیز دیگری هست.

چنان که بیشترین سهم در افزایش نرخ تورم را رشد ۳۰ درصدی شاخص انرژی و ۵.۳ درصدی مواد غذایی داشته است. خرابیهای بهداشتی و اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، نگرش بایدن درباره ریاستجمهوری و آمادگی لازم برای تشکیل یک کابینه را تغییر داده است. وی داستان شکنجه ها و اذیت و آزارهای پدر سنگدلش را با یکی از دوستانش در میان گذاشت. حاصل ازدواج او و همسرش جیل تریسی، اشلی بلیزر دختری است که در سال 1981 به دنیا آمد. سؤال درباره بودن یا نبودن آن نیست، سؤال این است که چه زمانی از بین خواهد رفت؟ چه کسانی کرهایها را گستاخ کردند؟ در مارس 2018 تولد رابی را تبریک گفت و تصویرشان را به اشتراک گذاشت. تد کافمن، سناتور سابق و از چهرههای سیاسی نزدیک به جو بایدن گفت: در بحبوجه کووید 19، اقتصاد و هرآنچه ترامپ انجام داده است، بایدن با یک پروسه انتقال قدرت کاملاً متفاوت و بسیار بسیار دشوار دستوپنجه نرم خواهد کرد.