در حقیقت بودجه را دو سقفی دیدند

اصلا چه شد که شما دختر آقای روحانی را برای ازدواج انتخاب کردید؟ شما میتوانید با کلیک روی هر استان اطلاعات مختصری از آن کسب کنید. یک کاروان لجستیک متعلق به نظامیان ایالات متحده آمریکا بامداد امروز چهارشنبه در استان «بصره» عراق هدف قرار گرفت. یک روزنامه آمریکایی نوشت، نظامیان این کشور از زمان دولت قبلی، در حال آموزش به واحدهایی از سربازان تایوانی هستند.

نظامیان آمریکایی از عراق به سمتهای پایگاههای خود در اردن یا حتی کشورهای حوزه خلیج فارس نرفتهاند. درحالی که اعتراضات احزاب و گروههای مختلف مردمی به نتیجه این انتخابات ادامه دارد و این طرفها همچنان معتقد به مداخلات کشورهای خارجی از جمله آمریکا و عربستان و امارات در روند برگزاری انتخابات و دستکاری نتایج آن هستند، نخستین جلسه پارلمان جدید این کشور یکشنبه هفته جاری با حواشی زیاد برگزار شد.

اسامه شهرالدین و نزار محمود هم از نظامیان سوری کشته شده در جنگ با تروریستها هستند که چهره آنها در بنای یادبود قهرمانان به صورت برجسته منقش خواهد شد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «نصر الشمری» سخنگوی جنبش النجباء عراق تاکید کرد، اکثریت ملت عراق در انتخابات پارلمانی پیش رو علیه محور مورد حمایت نظامیان اشغالگر آمریکایی رای خواهند داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای دموکراتیک سوریه با یورش به روستاهای تل براک در شمال شرق استان الحسکه بیش از یکصد غیرنظامی را ربودند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نظامیان اشغالگر آمریکایی امروز کاروانی حامل سلاح، مهمات و تجهیزات لجستیک را از شمال عراق به پایگاههای نظامی غیرقانونی خود در استان الحسکه رساندند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، منابع سوریه اعلام کردند شبه نظامیان کرد موسوم به قسد با حمایت دائم نظامیان اشغالگر آمریکا هزاران نفر از مردم این کشور را که به اردوگاههای استان الحسکه رفتهاند، محاصره کردهاند.

نشریه آمریکایی وال استریت ژورنال به تازگی به نقل از منابع در وزارت دفاع ایالات متحده نوشت مقامات آمریکایی انتظار دارند تا دولت «جو بایدن» در مورد تصمیم دولت قبلی مبنی بر کاهش تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان و عراق تجدید نظر کند. به نظر میرسید احمدینژاد بر این رویارویی اصرار میورزید و رسانهایشدن آن را به نفع خود در درازمدت ارزیابی میکرد.

هر چند برخی کارشناسان معتقدند امریکا با اوجگیری قدرت چین ترجیح میدهد که توان نظامی خود را بر محور «ایندو-پاسفیک» متمرکز کند و نظامیان خود را از غرب آسیا خارج سازد اما به نظر می رسد با توجه به اینکه چین روزانه 14 میلیون بشکه نفت از خلیج فارس وارد می کند یکی از راههای مهار چین کنترل منابع نفت و گذرگاههای آبی است و بر این اساس بعید است که امریکا نیروهای خود را از منطقه خارج کند.

این تصمیم دولت بایدن برای کنارگذاشتن دادستان های منصوب دولت پیشین که پیشتر توسط شبکه خبری سی ان ان گزارش شده بود، ۵۶ دادستان آمریکایی مورد تایید سنا را شامل می شود. شبکه خبری “المیادین” شامگاه شنبه گزارش داد که یک گروه دیگر از نظامیان اشغالگر آمریکایی وارد سوریه شدهاند.

دونالد ترامپ، یک اقتصاد ناسیونالیستی را دنبال میکند و خودش را ناسیونالیست معرفی میکند ولی درعینحال موجب شده تنش بیشتری بین آمریکا و کشورهای دیگر به وجود بیاید. همچنین اعضای وزارت خزانه داری دموکراتها از جمله «دیوید کوهن» زحمات زیادی برای ایجاد، حفظ و گسترش ساختار تحریمی آمریکا علیه ایران در دنیا کشیدند و سفرهای زیادی انجام دادند تا کشورها را به قطع همکاری با ایران متقاعد کنند حتی در زمان دولت اول اوباما، خود هیلاری کلینتون با سفر به کشورهای متعدد آنها را تهدید و تطمیع کرد که ساختار تحریمی علیه ایران را تقویت کند.

این تضمینها بهصورت خاص گسترش بیشتر ائتلاف ناتو به شرق و ورود کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق به آن را مردود میداند. مسئول فلسطینی تاکید کرد: نظامیان اسرائیلی با محاصره شهرک یطا در جنوب الخلیل به محله های الکرمل، خله صالح، البرکهو ماعین در شرق این شهرک یورش بردند. منابع سوری از ورود ستون جدید حامل مهمات و تجهیزات نظامی آمریکا به شمال سوریه و ادامه اقدامات شبه نظامیان وابسته به واشنگتن در شمال شرق سوریه خبر دادند.

به گزارش فارس، منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری ایسکانیوز، منابع خبری از حمله راکتی به نظامیان ترکیه و مزدوران وابسته به این کشور در شمال سوریه خبر میدهند.

ارتش آمریکا چهار شنبه گذشته اعلام کرد که پایگاه اصلی هوایی این کشور در بگرام در شمال کابل پایتخت افغانستان بامداد روز چهارشنبه مورد حمله انتحاری قرار گرفتهاست. اما تصمیم برای خروج بخشی از نظامیان آمریکا از افغانستان چند روز بعد از حمله به پایگاه نظامی امریکا در بگرام افغانستان صورت گرفته است. برخی صاحب نظران نیز معتقدند که تصمیم درباره خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان واکنشی است به طرح دموکراتها برای استیضاح ترامپ و این نشان می دهد که اقدام دموکرات ها برای استیضاح ترامپ واقعا موثر بوده است.

امروزه جوامع به وسیله مرزهای جغرافیایی از یکدیگر جدا می شوند،امّا در عین حال با جامعه ی بزرگتری به نام «جامعه بین الملل»مرتبط هستند. به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) اعلام کرد متحدان استراتژیک و همسایگان این کشور در آسیای مرکزی حاضر نیستند نظامیان آمریکا یا ناتو در خاکشان حضور داشته باشند.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از المیادین، منابع آگاه در سوریه اعلام کردند نظامیان آمریکایی درحال عقبنشینی از عراق به سوریه هستند و امروز (شنبه) برای دومین بار از هفته پیش تاکنون ۵۰ خودروی بارگیری شده حامل تجهیزات را به این کشور انتقال دادهاند.

خبرمهم: به نقل از خبرگزاری رویترز، آمریکا نخستین گروه از نظامیان خود را به آلمان گسیل کرد. در حالیکه دولت عراق روز جمعه ۱۰ دیماه رسما پایان ماموریت و خروج نظامیان امریکایی از این کشور را اعلام کرد رهبران سیاسی این کشور این ادعا را رد و تاکید می کنند هیچ نشانه ای مبنی بر خروج نظامیان اشغالگر امریکایی از عراق دیده نمی شود و این نیروها تحت عناوین دیگر در این کشور حضور دارند.