در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

نرخ سود بانکی افزایش پیدا کرد و از 8 درصد تا 17-19 درصد رسید و فعال اقتصادی ما این روند را که نگاه می کند علامت می گیرد و می­گوید دولت از بازار سرمایه به سایر بازارها تغییر جهت داده است. دولت ایران اصلاحات عمدهای را در سیستم یارانه غیرمستقیم خود آغاز کرده است که در صورت موفقیت، به طور قابل توجهی بهرهوری هزینهها و فعالیتهای اقتصادی را بهبود میدهد.

در دوره هشت ساله، قیمت مسکن در جزیره کیش که بارها در این رسانه و رسانه های مختلف محلی نسبت بدان پرداخته شده و با بی توجهی سازمان منطقه ازاد کیش که خود از عوامل این افزایش قیمت نیز شناخته می شود مواجه شده، جهش قابل ملاحظه ای را در دو سال اخیر تجربه کرده و بیش از میانگین کشور دچار تنش و افزایش شده است به طوری که بسیاری از کیشوندان را مجبور به مهاجرت به سرزمین اصلی خود نموده و مشکلات فراوان اجتماعی نیز به وجود آورده است.

این خبر در حالی است که هشت هواپیمای آمریکا در همین فرودگاه به زمین نشست که حامل نظامیان مسؤول برای فراهم سازی مقدمات استقبال از سربازان هنگ مذکور و ارائه حمایت لجستیکی از آنها بود. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم، مغرب و رژیم صهیونیستی در پائیز سال گذشته با میانجیگری آمریکا توافقنامه عادی سازی روابط میان رباط و تل آویو را امضاء کردند.

23:57 شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: تیراندازی در تل آویو در منطقه شارونا در نزدیکی وزارت امنیت (جنگ) اسراییل رخ داده است. وزارت دفاع چین از مشارکت این کشور به همراه ایران در رزمایش نظامی آتی روسیه خبر داد. 23:58 شبکه تلویزیونی الجزیره نیز از کشته شدن 3 اسراییلی و زخمی شدن 5 تن دیگر در تیراندازی های تل آویو خبر داد.

خبرگزاری میزان-برخی رسانههای رژیم صهیونیستی از وقوع آتش سوزی بزرگ در یک پارکینگ خودرو در تل آویو خبر دادند و از سوی دیگر طبق گزارش المیادین، وقوع آتش سوزی در پارکینگ طبقاتی در جنوب تل آویو به وقوع انفجار بزرگی منجر شده است.

به گزارش ایسنا، اولین جلسه دوره جدید پارلمان عصر امروز (یکشنبه) با تأخیر چند ساعته آغاز شده است. پلیس و ارتش و دستگاه اطلاعاتی اسراییل به حالت آماده باش کامل در آمده اند و گشت زنی ها وسیعی را آغاز کرده اند. 02:23 به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تیراندازی در نزدیکی مقر وزارت جنگ و مقر فرماندهی ارتش اسراییل در مرکز تل آویو که طی آن چهار اسرائیلی کشته و تعدادی زخمی شدند، آنرا تروریستی و هولناک خواند و به شدت محکوم کرد.

00:01 خبرگزاری رویترز نیز از بیت المقدس گزارش داد: پلیس اسراییل اعلام کرد در تیراندازی در نزدیکی وزارت جنگ و مقر فرماندهی ارتش اسراییل در تل آویو، سه نفر کشته شدند. 02:04 خبرگزاری فرانسه از تل آویو و به نقل از پلیس رژیم صهیونیستی از کشته شدن فرد چهارم در تیراندازی در نزدیکی وزارت جنگ و مقر فرماندهی ارتش این رژیم در تل آویو خبر داد.

01:13 آسوشیتدپرس گزارش داد: فرمانده پلیس تل آویو تایید کرد: دو فلسطینی ساکن کرانه باختری عملیات شهادتطلبانه در مرکز تل آویو را اجرا کردند. 00:08 شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل برای بررسی حادثه تیراندازی در تل آویو با مقامات امنیتی جلسه اضطراری تشکیل داد. تدابیر امنیتی تشدید شده است. طبیعی است که رقابتهای سیاسی همواره تنشزاست، بهخصوص در کشوری که سابقه مدیریت داخلی نداشته است و سابقه مدیریت داخلی عمدتا در اختیار نیروهای تسلط یافته بر کشور که از طریق کودتا توانستند بر نظام سیاسی غلبه پیدا کنند، بوده است.

نیروهای پلیس با دو فلسطینی درگیر شدند. دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی امروز در نامههایی خطاب به دبیران کل سازمان ملل متحد، سازمان امنیت و همکاری اروپا و سازمان همکاری شانگهای، در خصوص مأموریت نیروهای حافظ صلح این سازمان در جمهوری قزاقستان توضیحاتی داده است. تیراندازی در دو منطقه رخ داده و به خیابان کشیده شده است.

نرخ تورم رسمی در سال 2012 معادل 28.7 درصد برآورد شد، اما به نظر میرسد داده های رسمی تورم واقعی را کمتر ارائه می کنند. اما پیش از این مصاحبه تنها کمک 35 میلیون دلاری از طرف شرکت Institute Venture Partners and Benchmark به صورت اعانههای افراد علاقمند به توییتر (Fund Raising) به حساب وبسایت ریخته شده بود که در رفع بحران مالی تا حدودی موثر واقع شد، اما مانع برطرف شدن مشکلاتش نشد.

بهار پراگ که در چکسلواکی به «بهار خلقها» هم مشهور شد، نقطه عطفی در در تاریخ جمهوری سوسیالیستی چکسلواکی است. رسانه های اسراییل از عبارت خرابکار برای عاملان عملیات استفاده می کنند که منظورشان عرب های فلسطینی است. این تیراندازی در منطقهای در نزدیکی مقر فرماندهی ارتش و وزارت جنگ اسراییل روی داد که کافهها و رستورانهای متعدد و پر مشتری در آن وجود دارد.

جوانان فلسطینی هم در شبکه های اجتماعی، این عملیات را عملیات رمضان نام دادند و آن را پاسخ مناسبی به تمسخر سخنگوی ارتش اسراییل دانستند. بسیاری از کارشناسان و ناظران امور رژیم صهیونیستی معتقدند جذب زنان در ارتش اسرائیل نواقص و کمبودهای این ارتش را آشکار میکند. در همین حال روز جمعه جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده در جریان دیدار از اسرائیل پافشاری کرد که توافق ” هنوز پابرجا” است و ” به نظر ایران در حال ایفای نقش خود است”.

او در لحظاتی که روسیه فکر میکرد که خط قرمزهای مسکو در سوریه از سوی اسرائیل زیر پا گذاشته شده است با پروازهای اختصاصی به مسکو آمده و از ذهنیت پوتین در مورد سیاست ها و اقدامات اسرائیل رفع ابهام میکرد. حال با تغییر دولت در ایالات متحده و روی کار آمدن ترامپ، چرا وی نباید به این فکر می افتاد که با اعمال تحریم های شدیدتر و سیاست فشار حداکثری امتیازات بیشتری از ایران شامل محدویت بر فعالیت های منطقه ای و موشکی بگیرد؟

23:55 خبرگزاری رویترز گزارش داد: دست کم نه نفر در یک تیراندازی در مرکز تل آویو زخمی شدند و حال یکی از زخمیها وخیم گزارش شده است. 02:38 خبرنگار تلویزیونی المیادین در غزه گزارش داد: این عملیات برای فلسطینیان نوار غزه شادی آفرین بود. خبرنگار شبکه المیادین همچنین از کشته شدن سه اسراییلی در این تیراندازی ها خبر داد.

23:43 المیادین نیز گزارش داد: پلیس اسراییل از بازداشت عاملان تیراندازی تل آویو خبر داد. این گزارش مدعی شد: «با لغو قانون معافیت طلا در جولای ۲۰۱۳ و توافق هستهای در ژانویه ۲۰۱۴ ، ایران و ترکیه معاملات جعلی را ترتیب دادند تا پولهای نفت ایران که در هالکبانک بلوکه شده بود را پس بگیرند. موشه ادری گفت: هر دو عامل این حمله بازداشت شده و یکی از آنها که زخمی شده بود به بیمارستان منتقل شده است.

پیشتر اعلام شده بود در این تیراندازی 9 نفر زخمی شده اند. همه این نه نفر به صورت سطحی تا وخیم زخمی شدند. اظهارات وزیر خارجه لبنان پس از آن بیان میشود که انفجار بمبی بزرگ در منطقه ضاحیه بیروت منجر به شهادت 27 نفر شد.