دولت احمدی نژاد – پرسمان

رقم سرمایه گذاری کلی کشور در سالهای 1381 تا 1386 به ترتیب 12182، 13497، 14636، 16495، 16984 و 18102 میلیارد تومان بوده است و در شش ماهه اول سال 87 نیز حدود 9400 میلیارد تومان گزارش شده است. کل پایه پولی کشور از آن اولی که پول خلق شده تا حالا 100 هزار میلیارد تومان است.

ادعایی که «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین آن را پوچ و بی اساس خوانده و تاکید کرد که روسیه هیچ تهدیدی برای هیچ کس نیست. به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، شش سازمان مدافع حقوق بشر بحرین روز گذشته اعلام کردند که «شبکه حقوق بشر بحرین» را در منامه، پایتخت این کشور تاسیس میکنند.

این خبر را نمایندگان شش جمعیت مدافع حقوق بشر بحرینی یعنی «جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین»، «مرکز حقوق بشر بحرین» ، «جمعیت حقوق بشر بحرین» ، «سازمان مبارزه و مقابله با خشونت بحرین» – برافو – ، «سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر» و «سازمان دفاع از امید» با حضور در کنفرانس خبری مشترک در پایتخت بحرین اعلام کردند. برخلاف دروغ بافی روزنامه مدعی اصلاحات ـ اعتدال، روحانی و آخوندی خانهدار شدن برای اقشار مستأجر را به یک آرزو تبدیل کردند و این از واقعیات روشن و غیرقابل کتمان است.

۲- اخیرا لیستی از حدود ۵۰۰۰ قربانی سالهای ۱۳۵۸-۱۳۵۷ در روزنامه ۸ صبح منتشر شده است. یادتان هست سال ۹۴ گفتید: «والله، والله، والله (با برجام) در هستهای نه با کندی روبهرو خواهیم شد نه با توقف و تحقیقاتمان سر جایش خواهد بود؟ عملکرد بازیگران اصلی پیام های نگران کنندهای را در بر دارد: آزادی زندانیان طالب در افغانستان و پاکستان با عفو بی قید و شرط که به تازگی افراد کلیدی طالبان را نیز در بر گرفته (ملا عبدالغنی برادر، فرد شماره دو گروه طالبان)، فقط میتواند فرهنگ معافیت از مجازات را تقویت کند و تهدیدی برای فرایند صلح پایدار در افغانستان به شمار میرود.

سخنگوي دولت جمهوري اسلامي ايران ابراز اميدواري كرد:همانطور كه آقاي باراك اوباما با وعده تغيير به مردم آمريكا توانست اعتماد آنها را جلب كند، با ايجاد تغييرات اساسي در رويكرد ايالات متحده آمريكا به مسائل جهاني و احترام به حقوق انسانها و ملتها و پايان دادن به سلطه گري و تجاوز به كشورها، نسبت به بازسازي وجهه بينالمللي آمريكا و رفع بياعتمادي فزاينده جهاني به اين كشور بكوشد.

برای همین حتی میبینیم مقاومت نسبت به آمریکاییها در میان نزدیکترین متحدانشان بیش از گذشته است؛ مقاومتی که در گذشته نمیدیدیم امروز میبینیم. آنان با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که وظیفه این شش سازمان مدافع حقوق بشر هماهنگی بین اعضای خود جهت رصد و ثبت نقض حقوق بشر در بحرین و تاسیس پایگاهی برای ارائه اطلاعات و آمارهای یکپارچه و هماهنگ درباره نقضهای صورت گرفته و تمرکز بر این نقضها و افشای بیش از پیش آنها است.

این ابتکار، جامعه افغانستان را تکان داد و برای هزاران نفر از اعضای خانواده مقتولان که پس از گذشت چند دهه هنوز نمیدانستند چه بر سر عزیزانشان آمده، تسکین دهنده بود. اگرچه در چند سال اخیر بازیگران کلیدی ملی و بین المللی متعددی مساله ساختن صلح و گفتگو با طالبان، حقوق زنان، حقوق بشر و عدالت در گذار را به عنوان مقوله هایی جدا از یکدیگر و بدون ارتباط با همدیگر مطرح میکنند و با ساختن نهادهای متعدد و بی خبر از هم میگویند که این روندها از هم مجزا و بدون تاثیر بر یکدیگرند، تجربه در کشورهای پس از درگیری ثابت کرده است که مصالحه بدون توجه به حقیقت یابی و عدالت تنها به اعاده حیثیت برای مسئولان نقض فاحش حقوق بشر و زیر پا گذاشتن حقوق قربانیان میانجامد.

بنابراین، ضرورت حقیقت یابی و اجرای عدالت یک بار دیگر آشکار شده است. چنین رهیافتی به از میان رفتن کوششهای حقیقت یابی و عدالت خواهی، تداوم معافیت از مجازات و نقض بیشتر حقوق بشر منجر خواهد شد.

نماینذگان این سازمانهای مدافع حقوق بشر توضیح دادند که این شبکه بر اساس اشتراک دیدگاه و مواضع و اهدافی که بین سازمانهای تشکیل دهنده آن دارد، تلاش میکند که پایههای دمکراسی و آزادی و حقوق بشر و عدالت را در بحرین مستحکم کند.

باید انتظار داشت که بایدن و شولتس قبل از نشست خبری مشترک مطمئن شوند که اختلافی بین مواضع آنها وجود ندارد. در این مورد دولت افغانستان و حامیان آن باید برای حمایت از غیرنظامیان در مقابل حمله شورشیان اقدام موثر کنند و پیامی روشن از خط قرمزهای غیرقابل مذاکره داشته باشند. وی میگوید که ارائه راهحل از سوی اصلاحطلبان باید منطقی، علمی و عملیاتی باشد یعنی به گونهای باشد که مردم باور کنند که این راهحلها وجود دارد.

وی تأکید کرد که مداخله کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در انتخابات پارلمانی اکتبر گذشته و تشکیل دولت آینده، بسیار زیاد است. البته علیرغم اینکه مقام محترم ریاست جمهوری جناب آقای روحانی تأکید بر یک کابینه جوان داشتند، طبق اسامی درج شده در لیست فوق میانگین سن کابینه 63 سال تخمین زده می شود که با این حساب میتوان حتی عنوان مسن ترین کابینه را به دولت دوازدهم اختصاص داد.

۳- خشونت علیه زنان، عدم تصویب قانون منع خشونت علیه زنان از سوی پارلمان (که طبق فرمان ریاست جمهوری نافذ است)، بیسوادی گسترده در میان ۹۰% از زنان جامعه و عدم دسترسی آنان به آموزش و درمان نشان دهنده وضعیت وخیم زنان در جامعه افغانستان است. این قانون سهمیه زنان در انتخابات شوراهای ولسوالیها را حذف کرده است. با سلام و درود بر سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش و همه بسیجیان دلاور که این هفته به یاد و نام آنهاست و به همه مردم خوب، باوفا، دلاور و مهربان ملت بزرگ ایران سلام عرض میکنم؛ به همه آنها شب بخیر میگویم و امیدوارم ساعات و ایام خوبی را سپری کنند.

همواره و به طور گسترده برای تهیۀ گزارشهای دولت به کمیته های سازمان ملل، به ویژه کمیته رفع تبعیض علیه زنان(CEDAW) و اجرای ملاحظات پایانی و توصیه های گزارشگر ویژه خشونت علیه زنان، با زنان، سازمانهای جامعه مدنی و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان همکاری و مشورت کند. این موضوع به ویژه طی حدود دو سال اخیر بیش از گذشته به چشم خورده و روابط تهران و دوشنبه را عملاً در حالتی از سردی – اگر نه تیرگی – قرار داده است.

یکی از مشکلات توافق برجام این بود که تهران خوشبینانه تمامی امتیازاتی که طرف های غربی می خواست را به طور یکجا و پیش از انجام تعهدات آن ها اجرایی کرد. اینترنت و شبکه های اجتماعی و مجازی به عنوان تکنولوژی روز که روزانه میلیاردها شخص را از موقعیت های مختلف جهان به خود جذب می کنند. از 14 فوریه 2011 تاکنون حکومت بحرین بارها توسط نهادها و سازمانهای مختلف بین المللی مدافع حقوق بشر به خاطر سرکوب اعتراضهای مسالمت آمیز مردمی در این کشور و نقض آشکار حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته و محکوم شده است.

عباس آخوندی نیز در کانال تلگرامی خود به یادداشت نویسی مشغول است و سعی دارد به عنوان یک تحلیلگر سیاسی و اقتصادی نظریات خود را در رسانههای مختلف جریان اصلاحات و اعتدال منتشر کند. سیاست خارجی تحول گرایانه روسیه در خاورمیانه در دوره ریاست جمهوری مدودوف سعید شکوهی مرکز بین المللی مطالعات صلح – IPSC مقدمه به دنبال فروپاشی اتحاد شوری، روسیه به عنوان مهمترین و بزرگترین بازمانده آن، توجه چندانی به خاورمیانه نداشت.

در همین راستا سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان کشوری که در صدد دستیابی به جایگاه اول منطقهای در عرصههای اقتصادی، علمی و فنآوری در یک افق بیست ساله است، ضرورتاً نیازمند طراحی و تدوین یک سیاست خارجی منسجم با رویکرد هویت اسلامی- انقلابی، الهام بخش و توسعه گرا و بر اساس تعامل سازنده با محیط خود است. شما جمعبندی خود از مشاهدات و نگرانی هایتان را در کنفرانس مطبوعاتی روز سه شنبه ۱۷ سپتامبر ۲۰۱۳ به اطلاع عموم رساندید.