دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست ؟

Whitepaper:مقالات ویژه و با ارزش مرتبط با حوزه کسبوکار خود را میتوانیم در قالب کتاب الکترونیک (مانند PDF) در اختیار کاربران بگذاریم؛ به این صورت که کاربر برای دریافت مقالات باید ایمیل و نام خود را ثبت کند تا فایل PDF برای ایشان ایمیل شود. شاید بازاریاب ایمیلی (Email Marketer) یک کمپین ایمیلی بسازد تا برای کسانی که این کتاب الکترونیک را دانلود کردند، اطلاعات بیشتر شرکت را ارسال کند.

بهترین بازاریابهای دیجیتال میدانند هر کمپین دیجیتال مارکتینگ برای رسیدن به کدام یک از اهداف کلیدی آنها است. بدین ترتیب شما با فضای کار روز دیجیتال مارکتینگ در ایران آشنا میشوید و یک دوره دیجیتال مارکتینگ واقعی را تجربه خواهید کرد. دادههای تازه نشان میدهد که تعداد کل تراکنشهای انجامشده در شبکه ریپل از ۴۳.۳ میلیون در ماه اکتبر (مهر)، به ۵۳.۳ میلیون مورد در ماه نوامبر (آبان) افزایش یافته است.

دیجیتال مارکتینگ بدون توجه به نوع مشاغل برای تمامی آن ها محتوای مورد نیاز مشتریانشان را تهیه کرده و به صاحبان مشاغل در فروش آنلاین کالاهای خود کمک می کند، حال فرقی نمی کند که طرف شما یک شرکت باشد یا یک شخص، به هر حال دیجیتال مارکتینگ کمک می کند تا شما استراتژی خاصی برای هرمشتری داشته باشید که ممکن است با مشتری دیگر متفاوت باشد، لازم به ذکر است که تمامی تاکتیک هایی که در دیجیتال مارکتینگ به شما توصیه می شود در چهارچوب رسیدن به اهداف کلیدی شرکت شما می باشد. اخیراً جناب دکتر محمد حسین مهریزدان مهمان برنامه «رویش» از رادیو اقتصاد بودند و در این برنامه در مورد بازاریابی دیجیتال (دیجیتال مارکتینگ) و روش های آن، بهره برداری از بازاریابی دیجیتال برای توسعه کسب و کار و جذب مخاطب در بازاریابی دیجیتال صحبت های مفید و مختصری را برای علاقه مندان داشتند.

به طور مثال، اگر شخصی در پادکست خود، کسبوکاری را معرفی کند و شنوندگان از لینک اشتراکی او در پادکست، شروع به خرید محصولات آن کسبوکار کنند، درصدی از فروش به صاحب پادکست اختصاص پیدا میکند. در مثالی دیگر ممکن است بر اساس آمارها دریابید که ترافیک یک صفحه از سایت شما نسبت به قبل کاهش بسیار زیادی پیدا کرده است.

در این بخش نگاهی کلی به چندین تکنیک و کانال­های معمول دیجیتال مارکتینگ میاندازیم. هدف از دوره های دیجیتال مارکتینگ، دوره دیجیتال مارکتینگ غیر حضوری، دوره سئو، دوره داستان سرایی، دوره گوگل ادز و ایمیل مارکتینگ منتوریکس این است که در پایان آنها یک دیجیتال مارکتر حرفهای شوید یا در یکی از این مهارتهای فنی بازاریابی دیجیتال، تخصص پیدا کنید و کارشناس آن رشته شوید. با تحقیق عبارات کلیدی (بر اساس تعداد دفعات جستجوی یک عبارت و مقصود کاربران از آن جستجو) میتوانیم موضوعهای مناسبی را انتخاب کنیم که در آنها به سوالات و نیازهای کاربران پاسخ دهیم و به این صورت محتوای مفید برای کاربران تولید کنیم.

گسترش روزافزون شبکه های اجتماعی و استفاه روز افزون کاربران، غیر قابل انکار است که زمینه مناسبی را برای فروشندگان کالا فراهم می کند تا با معرفی کالاهای خود در این شبکه ها با طیف وسیعی از مشتریان روبرو شوند. با توجه به گسترش روزافزون افرادی که در فضای اینترنت فعالیت میکنند، تقاضا برای بازاریابی دیجیتال نیز افزایش مییابد زیرا فضای آنلاین بستر بسیار مناسبی برای دیده شدن تبلیغات فراهم کرده است. نحوه استفاده از قالب نیز بصورت ویدئویی در انتهای همین پست قرار داده شده است. شما با بهینه سازی سایت خود می توانید از طریق موتورهای جستجو در صف اول به مشتریان معرفی شوید و از رقیبانتان جلو بزنید برای مثال: بهینه سازی قالب سایتتان یا سرعت لود سایت یا تهیه محتوای سئو شده می تواند کمک بزرگی باشد تا سایت شما را برای موتورهای جستجو بهینه سازد.