سفیر فلسطین در تهران: با اتحاد تمام توطئه ها را شکست خواهیم داد

همچنین براساس سند سال 2005 رژیم صهیونیستی با عنوان مقاصد اسرائیل در قبال برنامه هستهای ایران، برخی از مسئولین بخش امور استراتژیک وزارت خارجه اسرائیل با ابراز اینکه باید نسبت به ارزیابیهای ارائه شده توسط دولت و ارتش اسرائیل درباره زمان دستیابی ایران به سلاح هستهای محتاطانه برخورد کرد تصریح میکنند که حتی از سال 1993 مقامات این رژیم تاکید داشتند که ایران نهایتاً تا سال 1998 به بمب اتمی دست پیدا میکند.

۴- علی رغم بسیج قابل توجه زنان در انتخابات، قانون جدید انتخابات، کرسیهای زنان در شوراهای ولایتی را از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش داده است، با وجود این که زنان بسیاری در این شوراها موفق عمل نموده و خدمات ارزندهای را به مردم ارائه نمودند.

نمایندگان این شش سازمان مدافع حقوق بشر اعلام کردند که از روز 14 فوریه همزمان با بزرگداشت دومین سالگرد انقلاب شکوهمند و مسالمت آمیز مردم این کشور «شبکه حقوق بشر بحرین» شیوهها و ادات کنترل و نظارت و رصد خود را اعلام خواهد کرد.

این خبر را نمایندگان شش جمعیت مدافع حقوق بشر بحرینی یعنی «جمعیت حقوق بشر جوانان بحرین»، «مرکز حقوق بشر بحرین» ، «جمعیت حقوق بشر بحرین» ، «سازمان مبارزه و مقابله با خشونت بحرین» – برافو – ، «سازمان اروپایی – بحرینی حقوق بشر» و «سازمان دفاع از امید» با حضور در کنفرانس خبری مشترک در پایتخت بحرین اعلام کردند.

دولت ها به طور دائم یا به طور موقت چنین سایت هایی را در ۱۲ کشور مورد مطالعه قرار داده اند، از جمله مصر و تونس که حامیان دموکراسی به شدت بر فیس بوک برای گروه حامیان و سازماندهی تظاهرات انبوه به آن تکیه می کنند. احیا و تحقق برنامه عمل در زمینه عدالت، صلح و مصالحه را که با موافقت دولت در اسناد متعدد ملی و بین المللی، جزو وظایف دولت افغانستان تعیین شده، در دستور کار فوری خود قرار دهد.

از ۸ عضو شورای اروپا که تحت پوشش تحقیقات خانه آزادی قرار گرفتند، چهار کشور از لحاظ شبکه های اجتماعی و اینترنت آزاد بودند از جمله استونی، آلمان، ایتالیا و بریتانیا، گرچه این به این معنی نبود که هیچ مشکلی وجود ندارد و چهار کشور آذربایجان، گرجستان، روسیه و ترکیه، تا حدودی رتبه بندی آزاد داشتند، بدین معنی که آن ها محدودیت در آزادی اینترنتی و شبکه های اجتماعی به صورت قابل توجهی دارند.

رابطه سال­ها بدلیل سیطره پارادایم رئالیسم در روابط بین الملل مورد توجه قرار نگرفت. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه فلسطینی القدس اعلام کرد، سلام الزواوی با ادای سوگند در مقابل محمود عباس رسما سفیر دولت فلسطین در جمهوری اسلامی ایران شد.

سفیر فلسطین در ادامه به مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال فلسطین اشاره کرد و گفت: ایران بعد از انقلاب اسلامی طرحی را علیه صهیونیست ها در پیش گرفت و اعلام کرد که جمهوری اسلامی ایران حامی فلسطین است و هدف ما وحدت جهان اسلام و آزاد سازی خاک فلسطین است. اینترنت و شبکه های اجتماعی و مجازی به عنوان تکنولوژی روز که روزانه میلیاردها شخص را از موقعیت های مختلف جهان به خود جذب می کنند.

از 14 فوریه 2011 تاکنون حکومت بحرین بارها توسط نهادها و سازمانهای مختلف بین المللی مدافع حقوق بشر به خاطر سرکوب اعتراضهای مسالمت آمیز مردمی در این کشور و نقض آشکار حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته و محکوم شده است. مکانیزم امنیت دستهجمعی بهعنوان الگویی جهت حفظ و گسترش امنیت بینالمللی دارای الزامات و مختصاتی است که از سوی نو واقعگرایان به علت ماهیت آرمانگرایانه آن همواره مورد انتقاد بوده است از طرفی نقض این مکانیزم به شکل مستقیم و یا غیرمستقیم کارکرد الگوی امنیت دستهجمعی را تحت تأثیر قرار میدهد.

یعنی هنگامی که سایتها موارد ممنوعه ارائه می دهند، مورد فیلتر قرار میگیرند. حتی در محیط های شفاف و دموکراتیک، تصمیم های سانسور اغلب توسط افراد خصوصی انجام می شوند و بدون بحث عمومی و روندهای رسیدگی ممکن است دشوار شوند، شناخته شده و یا اصلا وجود نداشته باشند. آنان با انتشار بیانیه مشترکی اعلام کردند که وظیفه این شش سازمان مدافع حقوق بشر هماهنگی بین اعضای خود جهت رصد و ثبت نقض حقوق بشر در بحرین و تاسیس پایگاهی برای ارائه اطلاعات و آمارهای یکپارچه و هماهنگ درباره نقضهای صورت گرفته و تمرکز بر این نقضها و افشای بیش از پیش آنها است.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم به نقل از العهد، شش سازمان مدافع حقوق بشر بحرین روز گذشته اعلام کردند که «شبکه حقوق بشر بحرین» را در منامه، پایتخت این کشور تاسیس میکنند. به گزارش طلوع نیوز، مقامهای بلندپایه سازمان ملل متحد، میگویند که این سازمان برای احیای اقتصاد افغانستان طرح هشت میلیارد دلاری را در نظر گرفته است. یکی از بحث های جدی ایشان بحث خصوصی سازی و سازماندهی بود، بحث دیگری که از نظر من مهم بود اصلاح نظام بانکی بود و در جلسه ای در وزارت اقتصاد آمده بود و خیلی جدی درمورد آن بحث شد که باید اینکار را بکنیم، بحث بعدی بحث شکل گیری اقتصاد دیجیتالی یا الکترونیکی کردن کارها بود (من به آن اقتصاد هوشمند می گفتم) و از اولویت های جدی بود که مطرح شده بود، بحث مالیات بود، تامین مالی دولت بود و خلاصه بحث های زیادی بود.

یک هدف مشترک در مسدود کردن شبکه های اجتماعی، تصاویر سوء استفاده از کودکان است؛ با این حال این تصاویر را نابود نمی کند و یا آنها را از اینترنت و شبکه های اجتماعی حذف نمی کند. اینترنت و شبکه های اجتماعی در فعالیت های سیاسی به طور فزاینده ای مهم شده اند. آیا می بینید که در آن روزها در رویاهای روزانه خود تأمل می کنید و به شما اجازه می دهد مشکلات فعلی خود را از بین ببرید؟

همین جریان اخوان المسلمینی با رهبری اردوغان سعی دارد اصطلاحا جهان اسلام را در دست خود بگیرد که قطر به عنوان قُلَک و عابربانک این سیاست عمل می کند و مرتب پول و هزینه این سیاست جاه طالبانه را میدهد. این نشان می دهد که محدودیت های اینترنت و شبکه های اجتماعی در سراسر جهان بخشی از واکنش به رواج محبوبیت و فعالیت های سیاسی و اجتماعی نسبت به حقوق بشر می باشد.

واکنش موثرتر این است که تصاویر از اینترنت حذف شوند و در مورد مجرمان پیگیری هایی صورت گیرد و در نهایت کودکان را از چنین شرایطی نجات دهیم. این قانون سهمیه زنان در انتخابات شوراهای ولسوالیها را حذف کرده است. بر اساس بیانیه صادره از سوی وزارت دفاع روسیه، ارتش این کشور تعدادی از تانکهای «تی -۷۲» خود را در کوهستانهای تاجیکستان مستقر کرده و تمرین شلیک به اهداف متحرک در فواصل دور را انجام داده است.

از جمله آنها می توان به اپلیکیشن ها و برنامه های کاربردی اشاره کرد که تاثیر به سزایی در ترویج حقوق بشر داشته اند. آزادی بیان، جریان آزادی اطلاعات و آزادی رسانه ها و شبکه های اجتماعی از لحاظ بین المللی به عنوان ترویج دهندگان حقوق بشر از میان ابزارهای بین المللی پس از جنگ جهانی دوم به رسمیت شناخته شد.

وی یادآور شد: «وقتی ارتش عربی مصر پیروز شد و شهرک “نیتسانیم” را در سال ۱۹۴۸ در جنوب دولت عبری اشغال کرد، فرمانده کل ارتش در آن زمان به سربازان و افسران دستور داد تا سرحد مرگ بجنگند یعنی خودکشی کنند». نتیجه این کار این است که دیگر نیازی به مسدود کردن آنها نیست و علاوه بر آن یک کار مفید در راستای ترویج حقوق بشر و محافظت از آن نیز انجام شده است.

و لیبرالیسم است، بهعنوان بدیلی در مقابل دیگر الگوها همواره مطرح بوده است. دیدهبان حقوق بشر گفت رژیم اسرائیل در حملات خود به نوار غزه در بسیاری … مطالعات اخیر در ۳۷ کشور از سوی خانه آزادی افزایش دسترسی به وب سایت، دستکاری محتوای وب سایت ها، حملات به وبلاگ ها، مجازات کاربران عادی، حملات سایبری و تهدید صاحبان وب سایت برای حذف محتوا به تلاش کشورهای استبدادی برای کاهش مخالفت سیاسی اشاره میکند.

وبلاگ نویسی، به اشتراک گذاری ویدئو و توئیتر در رویداد های سیاسی شمال آفریقا و خاورمیانه در سال ۲۰۱۱ بسیار مهم بودند. هدف اصلی مسدود کردن شبکه های اجتماعی، جلوگیری از دسترسی به محتوای خاص اینترنت از طریق دسترسی به کاربر نهایی توسط نرم افزار یا سخت افزار است که ارتباطات را بررسی می کند.

سایت هایی مانند فیس بوک، یوتیوب و توییتر از این نمونه سایت ها می باشند. آنها برای مدافعان حقوق بشر در همه جا حائز اهمیت هستند اما استفاده از این فنآوری های جدید برای اثبات آزادی توسط برخی دولت ها سرکوب شده است. محمدجواد آذریجهرمی، وزیر پیشین ارتباطات در اینستاگرامش نوشت: مکرر پرسیدید که مسئولیت جدیدم چیست؟ در همین حال، وزارت مهاجران و عودت کنندگان از سازمانهای مددرسان جهانی میخواهد که این کمکها را در هماهنگی و تعامل با امارت اسلامی، توزیع نمایند.