طراحی وب سایت WebOne

یکی از مزیتهای زبان php این است که می توان آن را روی ویندوز، لینوکس، مکینتاش و.. زبان پی اچ پی برای نخستین بار در سال 1994 میلادی توسط راسموس لِردورف (Rasmus Lerdorf) توسعه داده شد، او این زبان را برای مدیریت صفحهی وب شخصی خود ابداع کرد به همین دلیل نام PHP که مخفف Personal Home Page بود را بر آن نهاد.

وقتی در مورد ماهیت این وبسایت;ها تحقیق می;کنید متوجه می;شوید که آنها بصورت اختصاصی طراحی شده;اند. بله قطعا در مورد سئو وردپرس نیازمند دانش بیشتر هستیم، اما وردپرس بیش از حد با سئو خوب است، به راحتی سایت وردپرسی به سرچ کنسول گوگل متصل میشود، افزونه Monster Insight میتواند نصب گوگل آنالیتیکس را روی سایت ساده کند و دهها کار دیگر را میتوانید با آن انجام دهید. ازینرو افزونه های رایگان نیز برای اینکه کیفیت خود را به حد مناسب برسانند و بتواننند در این رقابت باقی بمانند در بالا بردن کیفیت تلاش می کنند.

افزونههای وردپرس بیش از اندازه کاربردی شده اند، تقریبا هر کسی که با وردپرس شروع کرده است سریعا دریافته است که وردپرس به قدری در داشتن افزونه با کاربردهای مختلف از دیگر ابزارهای طراحی سایت پیش افتاده است که حتی طراحی سفارشی یک وب سایت نیز هیچ وقت نمیتواند در حد ایده آلی با افزونههای وردپرس رقابت کند. اینکه بخواهید وردپرس را ویرایش کنید، وب سایت خود را سفارشی سازی کنید و تغییراتی در آن به وجود بیاورید مانند هیچ یک از سیستمهای قبلی که با آن کار کرده اید نیست، بخشی به نام سفارشی سازی زنده در وردپرس وجود دارد که به مدیر وب سایت در ثانیهای که تغییرات را انجام میدهد نتایج تغییرات را هم روی وب سایت مشاهده کند.

سخت است که اهمیت امنیت را زیر سوال برد، و بدتر اینکه بخواهیم امنیت وردپرس را زیر سوال بریم، از آنجا که نزدیک به یک چهارم کل اینترنت وردپرسی است، تیم توسعه وردپرس همیشه اولویت اول خود را امنیت قرار داده است، به هر حال، اینکه بخواهیم امنیت صددرصدی را در اینترنت تحقق بخشیم، هیچ وقت موفق نخواهیم شد و البته تاکنون هیچ شرکتی موفق به اینکار نشده است.

و همه کارهایی که با سیستمهای سفارشی نیاز است انجام دهید تا وب سایت خود را در قدم اول در دست بگیرید، میتوانید آنها را در چند قدم ساده با وردپرس خلاصه کرده و کار خود را به خوبی انجام دهید. تقریبا مخزن وردپرس نزدیک به 50 هزار افزونه دارد که شما میتوانید برای هر کاری که نیاز دارید، یک افزونه را روی وردپرس نصب کنید و از آن استفاده کنید. مسلما همین که کار با هر چیزی را شروع کنید پرسشهای فراوانی را خواهید داشت که باید به پاسخ آنها دست پیدا کنید، وردپرس نیز چنین است اما چون هیجان انگیز است شما همیشه به دنبال یادگیری بیشتر خواهید بود و اینگونه است که کاربران زیادی با وجود استفاده طولانی مدت بازهم سوالات زیادی در مورد آن دارند اما چون وردپرس جهانی شده است، همه در حال حاضر در انجمن و فرومهای وردپرس، گروه ها، شبکههای اجتماعی، دایرکتوریها و …

اما ماجرا به همین جا ختم نمیشود، انبار بزرگی از دیگر افزونهها موسوم به افزونههای تجاری وردپرس نیز وجود دارد که تا به امروز نزدیک به 10 هزار افزونه تجاری را در خود جای داده و اگر نتوانستید از بین 50 هزار افزونه وردپرس ابزار مورد نیاز خود را پیدا کنید حتما افزونههای تجاری خاصی برای کاربرد مد نظر شما پیدا خواهد شد. بعید است بدون بهینه سازی برای موتورهای جسجتو ترافیک خاصی نصیبش شود یا اینکه اصلا شناخته شود.

به تمام معنا این سیستم مدیریت محتوا کاربری فوق العادهای دارد، سیستمی که میتوان با آن همه چیز را در اینترنت منتشر ساخت، میتوان هر گونه که خواست ظاهر آن را آراسته کرده یا اینکه در هر مقطعی مدیریت آن را به عهده گرفت. امروزه دستگاههای مختلفی برای مشاهده وب سایتها وجود دارد، تلفنهای همراه 4 اینچ، فبلتهای 6 اینچ، تبلتها و لپ تاپها و در نهایت مانیتورهای عریض هستند که کاربران از آنها برای مشاهده وب سایت شما استفاده میکنند.

سابقا اگر وب سایتی برای لپ تاپها و رایانهها بهینه سازی شده بود کفایت میکرد، اما امروزه کاربران در هر لحظه ممکن است به اینترنت وصل شده و بخواهند در مواقع مختلفی وب سایت شما را بررسی کنند، اصلا به این فکر کرده اید که اگر دستگاه شما برای دستگاههای بخصوص و کوچکی مانند تبلت و موبایل سازگاری پیدا نکرده باشد باید فکری به حال داشته باشید. این را هم به یاد داشته باشید که هر یک از این چالشها را که با موفقیت تمام کنید، با یک چالش جدید و سختتر مواجه خواهید شد؛ البته شما پس از هر چالش میتوانید راهحل خود و افراد دیگر را ببینید و با تکنیکهای جدیدی آشنا شوید که این موضوع میتواند کمک بزرگی به حرفهای شدن شما باشد.

اگر از توسعه دهندهها بخواهید برای شما وب سایت موردنظرتان را پیاده کنند، مطمئنا به شما اطلاع میدهند که در یک بازه زمانی مشخص و البته بیشتر از یک ماه آن را تحویل خواهند داد. معمولا کسب و کارهای کوچک دلایل مختلفی دارند که ساخت سایت با وردپرس را انتخاب میکنند اما یکی از دلایل اصلی تهیه سریع این قالبهای وردپرس است که البته وقتی در چنین فروشگاههای بزرگی سیر میکنند میتوانند دقیقا قالب وردپرسی را پیدا کنند که با برند آنها به خوبی سازگار است و میتوانند به خوبی با آن نتیجه دلخواهی همانند طراحی ظاهر وب سایت داشته باشند.

معمولا عناصری که به محتوا مربوط هستند و از طریق کدنویسیهای قبلا انجام گرفته میتوان در محتوا پیاده کرد به ویژگیهای یک قالب وردپرس و امکانات آن بستگی دارند، اما به جای اینکه انواع مختلفی از طراحی را به شما نشان دهند تا مورد مناسب را انتخاب کنید سپس کار روی آن توسط پیمانکار طراحی سایت انجام شود، در هر صورت باید به این مورد هم دقت کنید که رنگ روی برند تاثیر دارد.