لیست سفارت کانادا همراه با اطلاعات تماس

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه کیهان در سرمقالهاش به روزهای نخستین انقلاب پرداخته و در خلال همان، باز هم دست از تهمت برنداشته و مرحوم بازرگان را متهم کرده که با سفارت آمریکا در تهران ارتباط داشته است. او همیشه رسانههای (به گفته خودش) «جریان اصلی» را به دروغپراکنی متهم میکرد و رسانهها هم تقریبا یکصدا با او در جدل بودند. پیش از ماجرای حمله به ساختمان کنگره، ترامپ حدود ۸۹ میلیون نفر دنبال کننده در توئیتر داشت و در فیسبوک و اینستاگرام هم به ترتیب ۳۳ و ۲۴٫۵ میلیون نفر.

او در سال 93 ریاست کمیته بانوان ستاد دکتر حسن روحانی را بر عهده داشت. بر این اساس، ترامپ حزب جمهوریخواه را واقعا دوپاره خواهد کرد و خودش رهبر انشعابی در این حزب میشود که یا پیروز انتخابات در سال ۲۰۲۴ میلادی خواهد بود و یا اینکه ترامپ را به رهبری در دل حزب جمهوریخواه بدل میکند که تا سالها در این سِمت حضور خواهد داشت.

ترامپ هم یک تاجر، نویسنده کتابهای موفقیت، مجری برنامههای تلویزیونی و یک سرمایهگذار است که ابتدا کسی برآمدنش در درون حزب جمهوریخواه را هم پیشبینی نمیکرد، چه برسد به اینکه چنین فردی بتواند رییسجمهور بشود. ایشان ادامه دادند: «بعضیها تا سنین بالا هم به یک معنا جوانند؛ حالا همین شهید عزیزی که شما از او اسم بردید، شهید سلیمانی، بنده شب و روز به یاد او هستم، شصت و چند سال سنّش بود، ایشان که خیلی جوان نبود؛ اگر دَه سال دیگر هم زنده میماند و بنده زنده میماندم و بنا بود که من مشخّص بکنم، او را در همین جا نگه میداشتم، یعنی کنار نمیگذاشتم او را که جوان هم نبود.

فرایند تاسیس دانشکدههای علوم پزشکی نیز که با وقوع انقلاب اسلامی متوقف شده بود، در سال ۱۳۶۱ با تأسیس دانشکدههای علوم پزشکی در شاهرود و رفسنجان از سر گرفته شد و عمدهٔ دانشکدههای علوم پزشکی کشور از همان سال تا پایان دههٔ ۱۳۶۰ تأسیس شدند. ترامپ طرفدارانش را تهییج کرد که به بهانه تقلب در انتخابات به کاخ کنگره هجوم ببرند و این رخداد بیسابقه، علاوه بر آبروریزی برای سیاست آمریکایی و کشته شدن ۵ نفر، پای ترامپ را برای دومین بار به «استیضاح» (Impeachment) کشاند.

اما دونالد ترامپ رییسجمهور شد و در این سمت، به اندازهای کارهای عجیب و غریب کرد که دنیا به شگفت درآمد: او آمریکا را از «پیمان تغییرات اقلیمی پاریس» خارج کرد؛ اروپا (متحد قدیمی آمریکا) را تهدید به کاهش همکاریها کرد؛ بر سر واردات کالاهای چینی به آمریکا تعرفه وضع کرد و با چینیها وارد یک جنگ تجاری شد؛ با «کیم جونگ اون»، دیکتاتور کرهشمالی دیدار کرد؛ با «ولادیمیر پوتین»، مرد مرموز روسیه ارتباطاتی مخفیانه داشت؛ مشتاق دیوارکشی میان آمریکا و مکزیک بود و علاوه بر همه اینها، یک زنستیز و مهاجرستیز دوآتشه هم بود.

همکاران من، این لحظه ای است که باید رد پای رهبرانی را که پیش از ما با بینش، ارزش ها، و ایمان قاطعانه خود به آینده جمعی ما سازمان ملل متحد را تأسیس کردند، چرخه جنگ و ویرانی را در هم شکستند، و پایه های بیش از هفت دهه صلح نسبی و رفاه روزافزون جهانی را بنا نهادند، دنبال کنیم. دموکراسی در فعالان ضد فساد، مدافعان حقوق بشر، روزنامه نگاران، معترضان مسالمت آمیز در خط مقدم مبارزه در بلاروس، برمه، سوریه، کوبا، ونزوئلا و همه نقاط دیگر جهان زنده است.

این در حالی است که سخنگوی هیئترئیسه مجلس گفته اینکه برخی افراد زمان اعلام میکنند و میگویند فهرست سهشنبه قرار است ارائه شود، همه گمانهزنی است و دقیق نیست. وی پس از اعلام افراد کابینه دولت جدید افغانستان گفت: در دولت آینده سعی میکنیم که افراد از اقوام مختلف بهکار گرفته شوند و ما تلاش خواهیم کرد تا همه اقشار جامعه افغانستان در دولت بعدی نقش داشته باشند. رهبر انقلاب اخیراً به بحث «افول قدرت آمریکا» اشاره کردند و گفتند آمریکا، هم در عرصهی قدرت سخت و هم در عرصهی قدرت نرم دچار افول قدرت شده است.

همین چند روز پیش، گروهی از تحلیلگران در «اندیشکده بروکینگز» (Brookings Institution) در آمریکا، در مقالهای به بررسی سناریوهای احتمالی برای آینده سیاسی ترامپ پرداختند. ترامپ حزب جمهوریخواه را دوپاره کرد، آن هم به دو گروهی که طرفدار بازگشت او هستند و گروه دیگری که نمیخواهند دوباره رویِ رییسجمهور پیشین آمریکا را در کاخ سفید ببینند. استادان و پژوهشگران و مترجمان آثار خود را به اطلاعات سیاسی ـ اقتصادی میفرستند و نوشتهها و ترجمهها در دو مرحله مقدماتی و نهایی بررسی میشود.

هفته گذشته وزیر امور خارجه کشورمان با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان به صورت تلفنی گفتگو و در مورد مسائل مختلف در روابط دو کشور و همچنین حل بحرانهای منطقهای بر اساس گفتگو میان کشورهای منطقه رایزنی و ابراز امیدواری کرد هر چه زودتر فرصت سفر به مسقط فراهم شود.

بهمن 1391 در آخرین ماههای حضور محمود احمدینژاد در پاستور، مجلسیان او و عبدالرضا شیخ الاسلامی را به مجلس کشاندند تا وزیر کار را استیضاح کنند. ترامپ تنها رییسجمهور آمریکا است که دوبار استیضاح شده است. ترامپِ تاجر یا ترامپِ رییسجمهور؟ رویکردی که جناب آقای رئیسی در پیش گرفته اند و با بعضی از صاحبان قلم و یا هنر تماس گرفتند و از آنها خواستند دیدگاه هایشان را منتقل کنند و یا با بعضی از سیاسیون در جریان مخالف تماس گرفتند رویکرد بسیار مثبتی است و این مسئله نشان می دهد ایشان انتقادپذیر است و آمادگی دارد در نامه ها و گزارش ها و مطالبی که آنها به دفتر رئیس جمهور ارسال می کنند و یا در فضای عمومی منتشر می کنند اگر نگاه مثبتی باشد و به حل مشکل کمک میکند، از آنها استفاده خواهد کرد.

نویسندگان مقاله، احتمالات دیگری هم میدهند، از جمله اینکه ترامپ به دلیل جرائم مختلف به دادگاههای متعددی کشیده شود و به اجبار در غبار سیاست گم شود؛ یا اینکه به فعالیتهای تجاری خودش برگردد.

این، نخستین مرحله از سه مرحله راهاندازی خواهد بود و در مراحل بعدی، امکان تماشای برنامه برای مشترکان با موضوعاتی نظیر سرگرمی، اخبار و نیز پادکست اضافه خواهد شد. ترس» مستندترین روایت از نخستین سال رئیسجمهوری را به تصویر میکشد که هماینک بر مسند قدرت نشسته است. بایدن وقتی رییس جمهور آمریکا شد که ۷۸ ساله بود. ترامپ همین حالا حدود ۲٫۵ میلیارد دلار ثروت دارد و اگر کمک مالیِ احتمالیِ طرفدارانش را هم در نظر بگیریم، در سال ۲۰۲۴ میلادی او میتواند بزرگترین و گرانترین پویش مالی برای شرکت در انتخابات ریاستجمهوری آمریکا را به راه بیندازد.

قرار است شبکه اجتماعی ترامپ در سه ماهه اول سال ٢٠٢٢ میلادی آغاز به کار کند. «رونالد ریگان»، رییسجمهور اسبق آمریکا (در دهه ۱۹۸۰ میلادی) هم یک بازیگر سینما بود و با این همه، هنوز هم یکی از مهمترین روسایجمهور در تاریخ آمریکا تلقی میشود. پس از آن، شبکههای اجتماعی توئیتر، فیسبوک و اینستاگرام، حسابهای کاربری ترامپ را بستند و رییسجمهور پر حاشیه آمریکا، عملا یک سال گذشته را در یک «حصر رسانهای» به سر برده است.

در این شماره درباره مختصات کابینه اجرایی دولت در جمهوری اسلامی ایران سخن خواهم گفت. ترامپ درباره راهاندازی این شبکه به نکتهای اشاره کرده که واکنشهای زیادی را به همراه داشت: «در دنیایی زندگی میکنیم که طالبان به صورت گسترده در توییتر حضور دارد اما رییس جمهور محبوب شما را به سکوت وادار کردهاند. وزیر بهداشت، وُلفگانگ موک اشتاین نیز گفت، ایران در حال حاضر به سختی درگیر این همه گیری می باشد.

یکی از مقام های ارشد آمریکا در مصاحبه ای با خبرنگاران گفت، برنامه دولت «جو بایدن» این است تا با ابتکاری جدید جزایر اقیانوسیه را با متحدان و هم پیمانانش برای تشکیل ائتلافی از کشورهای منطقه ای همراه کند تا جاه طلبی های آمریکا در این منطقه شامل مسائل اقلیمی، دریایی و حمل و نقل و ترابری را افزایش دهد.

افزایش کارآمدی، اثربخشی، صرفهجوییهای مالی، تقویت پاسخگویی سازوکارهای دولتها در رسیدن به چنین هدف غاییای است (توماس، 1993). در عصر فعلی، تحول در ماهیت دولت گونههای مختلفی از دولت سلسلهمراتبی تا دولت برونسپاری شده، دولت یکپارچه و اخیراً دولت شبکهای (داناييفر، در دست ويرايش) را شکل داده است که بیتردید در شکل و محتوای ماشین دولت (وزارتخانهها) تأثیرگذار بوده است.

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین، در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص روند مذاکرات جاری وین گفتوگو و رایزنی کرد. پدرش “محمدباقر باقری” یکی از اعضای قدیمی مجلس خبرگان بود و عمویش “محمدرضا مهدوی کنی” وزیر کابینه و نخستوزیر موقت بود. فتوکپی دستور محرمانه به همه دستگاهها و مرزداریهای عراق بود مبنی بر اینکه اکیداً از خروج کارمندان سفارت ایران از حوزه بغداد جلوگیری شود.

  • سفیر دولت میهمان که درحقیقت رئیس سفارت محسوب می شود
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت جهاد کشاورزی
  • سند ملکی
  • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت
  • گواهی شغلی
  • تو بهرحال قرار است فکر کنی، پس چرا بزرگ فکر نکنی؟
  • ارائه تورهای سفارت کانادا

همان طور که گفته شد ارزیابی شخصی از ترامپ صورت نگرفته و آنچه بیان شده تنها بر اساس رفتارهای عمومی اوست. ترامپ (متاسفانه) بر میگردد؟ احتمال سوم هم این است که ترامپ متوسل به همان شیوهای بشود که کار دستش داد: فراخوانِ طرفدارانش به نافرمانیهای مدنی و خشونت. برخي از تحليلگران مدعياند که کشورها به احتمال زياد از کشورهاي مشابه خود تقليد ميکنند؛ زيرا اين کشورها بهترين اطلاعات دربارهي خطمشي مورد نظر و پيامدهاي آن را در اختيار کشور مقلد قرار ميدهند.