مبتلایان به امیکرون این ۱۱ ماده غذایی را جدی بگیرند

واکسنها سالیانه جان هزاران نفر را نجات میدهند. تولید واکسن ایمن و مؤثر کرونا گام بزرگ و رو به جلو در تلاشهای جهانی ما برای پایان دادن به همهگیری و بازگشت به انجام کارهای لذتبخش با افرادیست که دوستشان داریم. ما جدیدترین اطلاعات تخصصی را جمعآوری کردهایم تا به برخی از شایعترین سؤالات درباره واکسنهای کرونا پاسخ دهیم. با دستیابی به اطلاعات بیشتر این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

برای رفع بی اشتهایی تعداد وعدههای غذایی روزانه افزایش داده و غذاهای مغذی در حجم کم بخورید. اگر به دلیل بی اشتهایی حجم غذایتان کم شده بهتر است مفید غذا بخورید و از منابع پروتئینی و ریزمغذیها استفاده کنید. غذاهای مفیدی برای افراد مبتلا به کرونا هستند. مصرف میوه را در دوران ابتلا به امیکرون فراموش نکنید و اگر تمایل به خوردن میوه ندارید، از آبمیوه های طبیعی استفاده نمایید.

با این حال، مهم است که اطمینان یابید کودک شما واکسنهای رایج دوران کودکی را دریافت میکند. چه زمانی واکسن کرونا در کشور من در دسترس خواهد بود؟ توزیع واکسن در گستره جهانی ادامه دارد و دسترسی به واکسن در کشورها متفاوت است. پیشنهاد میکنیم آخرین اطلاعات درباره کشورتان را از وزارت بهداشت و درمان دریافت کنید. یونیسف به نیابت از سازوکار کوواکس، واکسن کرونا را خریداری و به کشورهای اقصینقاط جهان تحویل میدهد تا اطمینان حاصل شود هیچ کشوری بدون واکسن نمیماند. هدف ما این است که تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی ۲ میلیارد دوز واکسن تحویل بدهیم.

رهبران بهداشت جهانی هشدار می دهند که omicron، نوع جدید کووید که در نوامبر کشف شد، می تواند “عواقب شدید” ایجاد کند. سازمان بهداشت جهانی نیز Omicron را به عنوان یک نوع نگران کننده معرفی کرد و بیان کرد که تعداد بالای جهشهای موجود در پروتئین اسپایک ممکن است امیکرون را قابل انتقالتر کند. درحال حاضر بطور دقیق مشخص نیست که این نوع بیماری چقدر می تواند در مقابل واکسن های موجود مقاومت کند. امیکرون در چندین منطقه از جمله: آمریکا، انگلستان، بلژیک، هلند، کانادا، استرالیا و هنگ کنگ شناسایی شده است.

آیا میتوان بیماری کرونا را از فردی گرفت که علائمی ندارد؟ راه اصلی شیوع این بیماری از طریق استنشاق قطرات تنفسی فردی است که آلوده است. خطر ابتلا به کووید ۱۹ از بیماری که هیچگونه علائمی ندارد بسیار پایین است. با این حال بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری فقط علائم خفیفی را تجربه میکنند. این شرایط در ابتدای بیماری محتمل است بنابراین گرفتن بیماری کرونا از شخصی که به طور مثال فقط سرفه خفیف داشته و احساس بیماری نمیکند، ممکن است. آیا تماس با مدفوع فرد آلوده به کووید ۱۹ باعث ابتلا میشود؟ احتمال آلوده شدن به این بیماری از این طریق بسیار کم است.

به گزارش سایت طلا ، طبق گزارش انجمن سلامت ملی بریتانیا، علائم کرونا به طور کلی عبارتند از درجه حرارت بالا، سرفه مداوم، یا از دست دادن یا تغییر در حس بویایی یا چشایی. با این حال، برخی از افراد حالت تهوع و از دست دادن اشتها نیز داشتهاند؛ علائمی که معمولاً با کووید مرتبط نیستند. به گفته «تیم اسپکتور» پروفسور اپیدمیولوژی ژنتیک در کالج کینگز لندن، اینها علائم شایع هستند. برخی از آنها حالت تهوع، تب نسبی، گلودرد و سردرد داشتند. بر اساس تجزیه و تحلیل از ۴۳ مطالعه، چهار علامت شایع سویه امیکرون عبارتند از: سرفه، خستگی، احتقان و آبریزش بینی. در این گزارش آمده است که در برخی موارد، استفراغ نیز به عنوان یک علامت در میان مبتلایان به این سویه گزارش شده است.

  • کرونا ویروسها عامل دو بیماری کشنده سارس و مرس هستند
  • مشکلات بینایی (در موارد شدید)
  • تب یا لرز
  • تاولهای آبدار

و علامت اختصاصی ندارد. آیا نوع جدید گاما کشندهتر است؟ اعتقاد بر این است که سویهی گاما کشندهتر نیست. بااینوجود، راحتتر از سویهی اصلی سبب بروز علائم اولیه کرونا در افراد شده و کرونا ویروس را گسترش میدهد. در نهایت میتوان به ویروس مانند درختی که میروید و منشعب میشود نگاه کرد.

نگرانی های بسیاری در مورد این سویه وجود دارد و اینکه آیا واکسن ها در مقابل این سویه مقاوم هستند یا خیر. شما می توانید جهت خرید مکمل تقویت سیستم ایمنی بدن از طریق وب سایت داروخانه آنلاین اقدام نمایید . سویه امیکرون چه تفاوتی با سویه قبلی دارد؟ مهم ترین تفاوتی که در مورد امیکرون گزارش می شود در مورد سرعت انتقال آن می باشد.

اگرچه هنوز اطلاعات کافی درباره سویه امیکرون در دست نیست اما سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که علائم ابتلا به سویه اُمیکرون همانند علائم سویههای قبلی است. از دست دادن حس بویایی در این سویه جدید کمتر گزارش شده است. سازمان بهداشت جهانی به افراد توصیه کرده که همچنان حفظ فاصله فیزیکی و واکسن زدن بهترین راه برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری است. این سازمان همچنین از دولتها خواسته تا به سیاستهای پیشگیرانه خود برای جلوگیری از ابتلا به کرونا به خصوص واکسیناسیون همگانی ادامه دهند. همچنین بر ماسک زدن افراد تاکید کنند و امکان دورکاری برای کارمندان را فراهم آوردند.

آیا واکسن کرونا میتواند بر روی دیانای تأثیر بگذارد؟ خیر، هیچ یک از انواع واکسن کرونا به هیچ وجه بر دیانای تأثیر نگذاشته و کاری با آن ندارند. واکسن پیامآور آرانای یا همان امآرانای به سلولها یاد میدهد چگونه پروتئینی بسازند که یک واکنش ایمنی در بدن تولید کند. این واکنش آنتیبادیهایی را تولید میکند که از شما در برابر ویروس محافظت میکند. امآرانای با دیانای فرق دارد و فقط به مدت ۷۲ ساعت داخل سلول باقی مانده و پس از آن نابود میشود. با این حال هیچ گاه وارد هسته سلول، جایی که دیانای در آن قرار دارد، نمیشود.