متن کامل نامهی صریح لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

از لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت چه خبر؟ وی در پاسخ به این سوال که چه مصوباتی از گذشته اعمال میشده و در حال حاضر مدت زمان آن به پایان رسیده است گفت: این موارد در حال احصا و مشخص شدن است. این کارشناس حوزه کار یادآور شد: در حال حاضر یک سوال بزرگ برای من ایجاد شده که آقای وزیر در شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور، باز هم تاکید دارند که مشاغل خانگی ظرفیت خاصی است که بیش از این میتواند بارور شود. علیزاده طباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا حزب کارگزاران برای تشکیل دولت در سایه به تیم روحانی کمک خواهد کرد؟ ماده۲۹. سخنگوی شورای نگهبان کلیه امور اطلاعرسانی مربوط به وظائف و اختیارات شورا را بر عهده دارد و با توجه به نظرات شورا و مشورت با مشاوران اطلاعرسانی سیاست و خطمشی مربوط به اطلاعرسانی را تعیین خواهد کرد و نیز جلسات منظمی برای مشاوره در امور جاری با مشاوران خواهد داشت. محمدحسن صادقی مقدم در یک مصاحبه گفت که دولت و مجلس قبل از انتخابات ۱۴۰۲، ابتدا قوانین مربوط به انتخابات مجلس را اصلاح کنند و سپس قوانین انتخابات ریاست جمهوری اصلاح شود.

از برخی اعضای محترم شورای نگهبان شنیدم که مقصود آقایان از عبارت «برخی مواضع سیاسی» به نظرات اینجانب درباره توافق هسته ای هم مربوط بوده است. حتی حمایتهای مالی در قالب وام هم از آنها صورت گرفت، ولی نتیجه مثبتی در بر نداشت. تولید زغال از گذشته در کورههای سنتی صورت میگرفت و تولید کننده با سوزاندن چوب درختان طی مراحل خاص زغال مصرفی جامعه را تولید کرده و وارد بازار میکرد.

آیا این افراد باید بمیرند یا از کشور خارج شوند؟ بر اساس این گزارش، رئیسجمهور روز پنجشنبه در دیدار محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قطر با اشاره به اهمیت همکاریهای منطقهای گفت: تعمیق روابط و همافزایی بیشتر کشورهای همسایه میتواند امنیتساز باشد. عصر امروز پنجشنبه ۷ بهمن ماه بازی دو تیم ملی فوتبال ایران و عراق در چارچوب رقابتهای انتخابی تیم ملی جام جهانی ۲۰۲۲ در استادیوم آزادی برگزار شد. وی افزود: آنچه که هیئت ایرانی به عنوان متن مکتوب ارائه داده کاملاً در چارچوب برجام است و هیچ چیزی فراتر از برجام در آن نیست و مطالبات فرابرجامی در متن نیست. گرچه تلقی چنین وظیفه ای از روی حسن نیت هم باشد، از نظر منطق عدالت اجتماعی در حکومت توجیهی ندارد و به مبانی مردم سالاری لطمه می زند. اگرچه رعایت اصل تفکیک قوا ممکن است فرایند تصمیمگیری و اجرا را در کشور کندتر کند ولی در عوض موجب تثبیت حاکمیت مردم و جلوگیری از استبداد میگردد.

شورای نگهبان در نظام جمهوری اسلامی ایران، فهم صحیح از ماهیت کارکرد و نظرات آن شورا، گام مهمی در تبیین ویژگی ها و انتظارات از آن نهاد در ایفای وظایف قانونی اش است و به رفع نقص ها و کاستی ها و تلاش در راستای بهبود عملکردهای آن نهاد خواهد انجامید. رابعا: ضروری است که پس از کسب اطلاع از دستگاه ها با روش کاملا دقیق و محتاطانه اطلاعات بررسی شود، چرا که احتمال دست کاری و جهت دار بودن اطلاعات همیشه وجود دارد. یعنی بیش از ۱۰ برابر در عرض ۱۴ سال. عالمان شیعه حتی آنان که حجیت خبر واحد را پذیرفتهاند، همچون شیخ طوسی، علامه حلی، شهید ثانی، شیخ انصاری و آخوند خراسانی خبر واحد را تنها در حوزه احکام شرعی حجت میدانند؛ یعنی معتقدند در حوزه اعتقادات حجیت ندارد. بهگفته آخوند خراسانی مسئله اعتبار خبر واحد از مهمترین مسائل علم اصول فقه است. طبرسي هم مانند ساير متخصصاني كه طي روزهاي گذشته در واكنش به اصرار و اجبار ايجادشده از سوي وزير كشور براي برگزاري كلاسهاي درس به شكل حضوري، نسبت به خطر و تبعات جدي اين اجبار هشدار ميدادند، خواستار تعطيلي مدارس به دليل خطر جدي محيط پرازدحام مدارس و كلاسهاي درس شد كه البته به نظر ميرسد خواسته اين متخصص عفوني هم همچون توصيه ساير كارشناسان، با بيتوجهي محض مديران دستگاههاي سياستگذار خارج از حوزه سلامت مواجه خواهد شد.

البته هر شغلی نیازمند منابع مالی متفاوت است چرا که یک شغل ممکن است ابزار و ماشین آلاتی نیاز داشته باشد. چرا که مشاغل خانگی شرایط خاص خودش را دارد و این بحث حتی در دولتهای قبل هم مطرح بود و پیش بینی میشد که بتوانند از این مسیر شغل به اندازه پیش بینی شان ایجاد شود. آیه نَبَأ و آیه نَفْر و آیه اهلالذکر از جمله آیات قرآن در این زمینه است.

این مغازهها هم امکان ندارد چنین محصولاتی را که تحت عنوان مشاغل خانگی تولید میشود، خریداری کنند. علاوه بر این شما دیدید که برخی از تولید بخش کشاورزی ما مخصوصا در بخش سیفی جات و میوه به کشورهای اطراف صادر میشد. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: این اطمینان خاطر را به مردم میدهیم که هر نوع واکسنی که نیاز باشد اعم از داخلی و خارجی، تأمین میکنیم، برخی شایعات در فضای مجازی مبنی بر عدم ورود واکسن خارجی به داخل کشور مطرح شده که این را تأیید نمیکنیم و معتقدیم هر زمانی که نیاز باشد در این خصوص اقدام خواهد شد، هر نوع واکسنی که مورد نیاز باشد وارد چرخه تزریق میشود و هیچگونه محدودیتی در این خصوص وجود ندارد، تاکنون ۱۸۵ میلیون دُز واکسن تهیه کردیم که حدود ۱۵۲ میلیون دُز آن وارداتی بوده و ۳۳ میلیون دُز دیگر هم واکسنهای داخلی است و این واکسنها تاکنون به ۶۰.۵ میلیون ایرانی تزریق شده است. وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ویروس اومیکرون انتشار بسیار سریعی دارد گفت: مردم برای مبتلا نشدن به این ویروس باید بیش از پیش دستورالعملهای بهداشتی را رعایت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اینکه یکی از بزرگترین آفتها عادیانگاریهای موجود پس از دریافت واکسن کرونا و همچنین بهتر شدن وضعیت رنگبندی کرونایی بوده است افزود: دریافت سه دُز کامل به معنای ایمنی کامل و بهتر شدن وضعیت به معنای پایان بحران نبوده و نیست و نباید استفاده از ماسک، رعایت دستورالعملهای بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی به فراموشی سپرده شود و رعایت همین سه اصل بسیار مهم در کنار دریافت هر سه دُز واکسن کرونا نقش بسیار مهمی در جلوگیری از ابتلا به ویروس اومیکرون دارد. وی ادامه داد: وضعیت ویروس اومیکرون در جهان بسیار بحرانی است و آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی با درگیری شدید سویه جدید بیماری کرونا مواجه هستند. حتی اگر بسیاری از عملکردهای این شورا را قابلنقد بدانیم، به لحاظ قانونی و حقوقی، پذیرش اصل وجود شورای نگهبان لازم و حفظ حرمت آن واجب است.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۷ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۶۸۱ نفر رسید. در ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر از مشاوران و دستیاران بوریس جانسون، رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر انگلیس در اعتراض به عملکرد وی استعفا کردند.

ارومیه – سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از شناسایی ۱۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد. اما ابن تیمیه از حنابله معتقد است که خبر واحدی که قبول شده محسوب شده ، صلاحیت اثبات اعتقادات را دارد. تا روز گذشته، تمام مدارس شهر تهران همچون مدارس ساير شهرهاي كشور، داير بود چون به زعم وزير كشور و وزير آموزشوپرورش، ابتلاي كروناي دانشآموزان و معلمان در فضاي مدرسه به هيچوجه قابل اثبات نيست. بهگفته شیخ انصاری مخالفان حجیت خبر واحد برای اثبات سخن خود به آیات قرآن، روایات و اجماع اسناد کردهاند. آیا فکر نمی کنید چه صدمه ای به عموم افراد انقلابی وارد می کنید که در خارج از کشور تحصیل کرده اند و حالا با شنیدن این بحث ها به کلی خود و اعضای خانواده را در وطن خویش، به علت تحصیل در خارج از کشور، فاقد صلاحیت می بینند؟ اما روشن است یک نهاد می تواند از نظر قانون اساسی جایگاه رفیعی داشته باشد، اما برخی اعمال او فاقد وجاهت عقلانی و اخلاقی و حتی شرعی باشد.

چون مردم به اندازه کافی در این دو سه ساله اخیر تحت فشار هستند و ما باید در بیان جملات مان واقع بینانه مسائل را در نظر بگیریم و در بیان بحثهای مان عموم مردم را در نظر بگیریم. شقاقی شهری یادآور شد: من فکر میکنم که ما باید در بیان مطالب مان خیلی دقت کنیم و مردم را بیش از این آزرده خاطر نکنیم. فکر میکنم این مصوبه به سرعت به اطلاع عموم برسد و براساس آن عمل شود. محمدرضا عارف در یادداشتی نوشت: پیشنهاد میکنم مسئولان نظام به واسطهی برخی نارساییها و کم کاریها از مردم نجیب ایران متواضعانه عذرخواهی کنند.

اینکه شورای نگهبان با الفاظ نابسامان و نامطلوب، دولت را پس از هشت سال خدمت بدرقه می کند خلاف عقل حکومتی و انصاف است. حالا پس از شش سال این موضوع یادشان آمده است؟ انتشار این گزارش در حالی صورت گرفته که دو روز پیش از آن، «ویلیام برنز»، رئیس سازمان جاسوسی آمریکا موسوم به سیا در نشستی به این موضوع اعتراف کرد که این سازمان هنوز هیچ شواهد و مدرکی مبنی بر تصمیم ایران برای تسلیحاتی کردن برنامه هستهای خود پیدا نکرده است. دانشمندان صنعت هستهای موفق شدند با طراحی یک سیستم بومی، پساب صنعت هستهای را تصفیه و به آب قابل استفاده در کشاورزی تبدیل کنند.

اين اعداد نگرانكننده درباره وضعيت حاكم بر پايتخت در حالي مطرح شد كه شرايط قابل مشاهده در سطح شهر تهران حاكي از بيتوجهي كامل مردم و مسوولان به وخامت شرايط شيوع گسترده سويه اميكرون در پايتخت است. فعالیت احزاب اصلاحطلب آغاز شده و تمام کمیتهها در زمینههای مختلف اعم از اقتصادی شروع به کار کردهاند.

  • کشتی ایران مثل چاه نفت میماند
  • اخبار انتخابات
  • گلزنی کنعانی زادگان برای الاهلی
  • دلیل عدم حضور علی دایی در بازی منتخب ٩٨ و سرخابی ها
  • پاسخ کنعانی به کاپیتان سابق استقلال(عکس)
  • جای خالی علی دایی در بازی پیشکسوتان (عکس)
  • پنجعلی: معتقدم به دور دوم جام جهانی میرویم
  • قیمت ماهی قزل آلا سر به فلک کشید

آمریکا به دنبال فروپاشی کشور بود، هم ترامپ و هم وزیر خارجه نابکارش، با صراحت این مطلب را بیان کردند: فروپاشی از طریق به هم ریختگی اقتصادی و ایجاد بحران اجتماعی، عده ای به جای ایجاد همبستگی ملی در این شرایط، و عبور مردم از این بحران تحمیل شده، هم راستا با دشمن و در علن شروع به تهمت و افترا و سنگ اندازی در کار دولت می کردند. اما اگر آقایان به دنبال این هستند که با تشکیل دولت در سایه مشکلات مردم را بهبود ببخشند و دولت را در راستای ایجاد رفاه برای مردم یاری کنند تشکیل آن خیلی هم کار درست و به جایی است. وی گفت: در شرایط کنونی بهترین و ایمنترین کار برای پیشگیری از ابتلا به ویروس اومیکرون، دریافت دُز سوم واکسن کرونا است ولی آمارهای فعلی عدد خوبی از میزان مراجعه مردم برای دریافت دُز سوم این واکسن نشان نمیدهند که از این بابت به شدت نگران هستیم. جناتى، محمدابراهیم، منابع اجتهاد از دیدگاه مذاهب اسلامى، تهران، کیهان، ۱۳۷۰ش.