معرفی بهترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) برای سایت فروشگاهی

با این سیستم مدیریت محتوا میتوانید فروشگاههای کوچک هم طراحی کنید، اما با تواناییهایی که از این CMS سراغ دارم، گزینه خوبی برای فروشگاههای بزرگ به شمار میآید. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای بینظیر با امکانات فوقالعاده است که هر کسی میتواند آن را بهعنوان پلتفرم سایت خود انتخاب کند.

Codecademy Go ویژگیهای کاملا یکسانی با تمام پلتفرم وب Codecademy ندارد. هر سیستمی از زبان خاصی برای برنامه نویسی استفاده می کند، مثلا برای طراحی های مبتنی بر وب بیشتر از زبان ها PHP و جاوااسکریپت استفاده می شود. بهترین زبان جاوا برای برنامه نویسی اندروید بخصوص برای افراد تازه کار است و دلایل زیادی برای این وجود دارد. قالب های زیبای بسیار زیادی برای این سیستم در اینترنت موجود است. یکی از مشکلات اکثر کاربران محدودیت حجم آپلود فایل در پی اچ پی است. وقتی صحبت از رایگان بودن یک زبان برنامهنویسی میشود، این بدین معنی است که آن زبان توسط توسعهدهندگان سراسر دنیا، بروزرسانی میشود.

یعنی ساختار این زبان به گونهای است که در ساختارها و محیطهای متفاوت قابل اجراست. یعنی یک وبسایت که به دیتابیس (پایگاهداده) متصل میشود، در هر لحظه توانایی بازگردانی یا فراخوانی اطلاعات را دارد. در این عکس متوجه شدهاید که بخش عمدهای از عملکرد یک وبسایت یا وب اپلیکیشن، به سمت سرور یا قسمت منطقی مربوط میشود. پی اچ پی یک زبان برنامهنویسی سمت وب میباشد که برای پیادهسازی قسمت منطقی یک سایت مورد استفاده قرار میگیرد. اپلیکیشن SoloLearn یک بستر برنامهنویسی است که دارای مجموعهای از دورهها برای چندین زبان برنامهنویسی است. فقط باید بر روی کسب درآمد تمرکز کنند، در صورتی که این تصور اشتباه است.

وردپرس این امکان را با افزونه ها یا پلاگین ها که اکثر آنها رایگان هستند یا قیمتی منطقی دارن در دسترس ما قرار میده. اگر در هنگام نصب یک پوسته و یا افزونه و یا حتی پس از بروزرسانی برنامه سایت پی اچ پی خود(مثل وردپرس، جوملا، اپن کارت و…)، دچار مشکل شدید با ذخیره دستور زیر در فایل user.ini.

مورد دیگری که باید در مورد این سرویس اطلاع داشته باشید این است که همه امکاناتی که در اختیار شما قرار می گیرد و تمامی افزونه هایی که می توانید روی است سایت نصب کنید، باید از افزونه هایی باشد که طبق استاندارد های وردپرس می باشند و در مخزن وردپرس ثبت شده اند. اگر تصمیم دارید یک وبلاگ ساده ایجاد کنید، Dotclear نیز انتخاب بسیار خوبی است.

اگر می خواهید این صفحه را در شاخه دیگری قرار دهید ابتدا باید آن را ایجاد کنید. این ماشین در ابتدا از یک طرح اولیه تشکیل شده. در واقع با استفاده از تخصص ما کسب و کار شما در فضای وب به موفقیت و بالاترین جایگاه خود میرسد. طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از بهترین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) به شما کمک میکند تا ظاهر و چیدمان وب سایت فروشگاهی خود را طراحی کنید یا تغییر دهید. سیستم های مدیریت محتوا را معمولا می توان بصورت اپن سورس و رایگان و یا با پرداخت هزینه بروی هاست پیاده سازی نمود.

یعنی اینکه در آن،نیازی به پیاده سازی الگوریتم نیست. در این رابطه باید توجه نموده که CMSها برنامه های منبع باز (open source) بوده و امکان سفارشی سازی آن توسط طراحان برای رسیدن به اهداف سازمانها فراهم می باشد. زبان برنامهنویسی PHP (مخفف عبارت Hypertext Preprocessor)، یک زبان اسکریپتی رایگان (Open Source) سمت سرور است که برای تولید وبسایتهای داینامیک مورد استفاده قرار میگیرد و با زبان HTML به صورت تلفیقی پیادهسازی میشود. زبان PHP یک زبان متنباز یا Open Source است اما منظور از Open Source چیست؟ وقتی یک محصول یا نرمافزاری متنباز باشد، بدین معنی است که دسترسی به تمام امکانات آن رایگان بوده و پشتیبانی هفتگی، ماهانه و سالانه را به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار میدهد.

از آنجا که زبان PHP به عنوان یک زبان Open Source معرفی میشود، بروزرسانی آن به سرعت و توسط تعداد زیادی از توسعهدهندهها انجام میشود. البته یادتون باشه نت افراز از سیستم کلاد لینوکس استفاده نمی کنه و این باعث میشه برنامه سایت تا حد زیادی در زمانی که بار سرور پایین باشه بتونه از حداکثر مجاز در لحظه استفاده کنه بدون اینکه به عملکرد سایر سایت ها صدمه ای زده بشه. یعنی وبسایتهایی که با استفاده از این زبان ساخته میشوند به نسبت سایر رقبا، سریعتر هستند. از آنجا که منابع بسیار زیادی به زبان فارسی و انگلیسی در اختیار است، یادگیری این زبان بسیار سریع صورت میگیرد.

هم تعداد زیادی منبع آموزشی معتبر رایگان و غیر رایگان وجود دارد. اگر نگاهی به گیت هاب بیندازید متوجه خواهید شد که چه تعداد از پروژه ها در این سایت به طور رایگان در اختیار مردم قرار می گیرند. همان طور که در قسمت قبلی به آن اشاره شد یک وبسایت از دو بخش Front-end و Back-end تشکیل میشود. دقت داشته باشید که هر وبسایت داینامیک، باید به یک پایگاهداده متصل باشد.

هر وبسایت در عمل از دو بخش ظاهری (سمت فرانتد یا Frontend) و منطقی (سمت سرور یا Backend) تشکیل شده است. 8 – سپس در بخش “php settings” باید بر روی گزینه “Current PHP version” کلیک کنید. بخش داینامیک یا پویا، شامل قسمتهایی از سایت بوده که با پایگاهداده (منبع ذخیرهسازی اطلاعات) ارتباط دارد و تمام دادهها را در اختیار مخاطب قرار میدهد.

برای مثال احراز هویت پیشرفته فایروالها، محافظت در برابر حملات بدافزارها و مجوزهای سختگیرانه در این ارتباط قابل ذکر است. در این قسمت باید نسخه مدنظر خود را انتخاب کرده و سپس در انتهای صفحه گزینه “apply” را انتخاب کنید. لذا پیشنهاد می شود حتما نسخه php سایت خود را آپدیت کنید. بنابراین پیشنهاد میکنیم تا جایی که ممکن است از سیستم مدیریت محتوای رایگان استفاده کنید. نسخه اول سیستم های مدیریت محتوا، سیستمهای سنتی بودند که به آنها ابزار تحت مدیریت وب هم گفته میشد.

5 – پس از نصب نسخه PHP مدنظر خود، باید تنظیمات PHP دامنه خود را به روز رسانی کنید. پس از آن لیستی از نسخه های PHP موجود نمایان می شود. در فوریه ۲۰۰۵، نسخه ۱٫۵ وردپرس آماده شد که نام Strayhorn را بر آن نهاده بودند. در این مرحله تیم فنی ایران سایت آماده پذیرش طرح نهایی و شروع فرآیند برنامه نویسی بر اساس آن می باشد.