مقامات دولت اوباما: ادعای «ذوالنور»، صحت ندارد

وی تاکید کرد که امام خمینی (ره) دولت ایران را که تابع غرب بود به یک کشور اسلامی با هدف آزادی فلسطین تبدیل کرد و امام خامنهای نیز راه ایشان را ادامه داد.

گرچه گفته میشود خانههای فساد در این رژیم غیر قانونی هستند اما حدود 280 خانه فساد در تلآویو مشغول به فعالیت هستند که همین امر اسراییل را به یکی از 10 مکان دارنده بیشترین تعداد خانه فساد تبدیل کرده است. اما پیش از این، روزنامه هاآرتص در گزارشی جنجالی، بخشی از اسناد محرمانه مطالعات ارتش درباره علل رشد پدیده خودکشی نظامیان را منتشر کرده بود.

به گزارش عصر ایران به نقل از وب سایت روزنامه “واشنگتن تایمز” آمریکا، بر اساس طرحی که چهارشنبه شب (دیشب) در مجلس نمایندگان آمریکا تصویب شده و قانون ” شفافیت دارایی مقامات ایران ” نام گرفته ، وزارت خزانه داری آمریکا موظف می شود فهرستی از دارایی های تحت اختیار مقامات ارشد سیاسی و نظامی ایران را تهیه و حتی این فهرست را به زبان فارسی در وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا منتشر کند.

توضیح اینکه بعد از بحران اقتصادی سالهای 2009 و2010 که خطری جدی حتی برای امنیت ملی آمریکا ایجاد کرده بود، اوباما تصمیم گرفت طی 10 سال 500 میلیارد دلار از بودجه نظامی کم کند تا جایی که بودجه سال 2013 نسبت به سال قبل حدود 12 درصد کاهش یافت که از سال 1955 سابقه نداشت.

اوباما زمانی به مسند ریاست جمهوری نشست که ایمان داشت کاهش حجم عظیم تعهدات ­نظامی و سرمایه­گذاری سیاسی در غرب آسیا جزو منافع حیاتی امنیت ملی آمریکاست. متعادل­سازی حضور آمریکا در منطقه، تنها به معنای کاهش حضور مادی نبود، بلکه همانطور که سوریه، لیبی و یمن نشان دادند، شامل اعمال سیاست خوددارانه نیز می­باشد؛ به این معنی که در منازعات، آمریکا عقب بنشیند و از متحدان خود بخواهد که در قبال امنیت خودشان مسئولیت بیشتری را متقبل شوند.

همانطور که گفته شد پدیده تجاوز جنسی به سربازان زن در بخشهای مختلف ارتش رژیم صهیونیستی امری رایج است و علاوه بر سربازان مرد، افسران ارشد و فرماندهان یگانهای مهم ارتش اسرائیل به وفور مرتکب این عمل غیراخلاقی و غیرانسانی میشوند. آمار مراکز تحقیقاتی رژیم اشغالگر صهیونیستی طی چند سال گذشته نشان میدهد که سربازان ارتش این رژیم به ویژه بعد از جنگ جولای ۲۰۰۶ با حزب الله دچار مشکلات و بحرانهای روحی و روانی فراوانی شدند که آنها را به سمت خودکشی سوق میدهد.

کشور ها ممکن اهداف خود را با الگو های مانند مناقشه، رقابت، همکاری، صلح و در نهایت جنگ بدست آورد. نصری اضافه کرد:امروز به وضوح شاهدیم که سازمانهایی مانند «موسسه دفاع از دموکراسیها» – که امارات متحده عربی مهمترین تامینکننده مالی آن است – در عمل به یکی از موثرترین بازیگران در شکلدهی به سیاست ترامپ تبدیل شده است.

به عقيده متخصصين اين فرايند “راهي براي فرار در اختيار تبهکاران خواهد گذارد. ” ديگر کشورها به مانند انگلستان و استراليا نيز از همين مدل پيروي ميکنند. او در فصلی از کتابش با عنوان جهان فراتر از مرزهای ما، دولت بوش و نئوکان­ها را به خاطر استفاده یک­جانبه از نیروی نظامی به­عنوان وسیله­ای در جهت تقویت دموکراسی به چالش می­کشد و جنگ عراق را جنگی احمقانه با ﺗﺄﺛﻳرات فاجعه­آمیز برای روابط آمریکا و جهان اسلام می­نامد که چهره یک ملت امپریال را در ذهن مسلمانان ترسیم می­کند.

اشغال عراق و جنگ گسترده با تروریسم، ایالات ­متحده را به­خصوص در زمان بحران اقتصادی دچار مشکل کرد. بررسی فرضیه، نیازمند شناخت رفتار سیاسی اوباما و دموکرات ها در منطقه و بررسی رویدادهایی است که بر سیاست خارجی ایالات متحده تأثیر گذاشته اند.

ایالات متحده افزون بر داشتن نیروهای نظامی و غیرنظامی قابل توجه در منطقه اقیانوسیه برای گسترش و تحکیم اتحادهای رسمی و غیررسمی با کشورهای آسیایی تلاش میکند. آنچه در کشورهای مستبدّ دنیا میگذرد، ضدّ حقوق بشر نیست؛ امّا فرض کنید مجازات مجرمی که اعتراف به جرم کرده و میکند یا مجازات یک اخلالگری که دهها یا صدها یا هزارها نفر را در یک کشور معتاد میکند به مواد مخدّر، میشود ضدّ حقوق بشر!

بنا بر این در عین خودداری کامل از هر گونه دخالت در امور داخلی ملتهای دیگر، از مبارزه حقطلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان حمایت میکند.

ما باید کل رزومه و زندگی هر فرد را بررسی کنیم، نه مدتزمانی را که داماد یا عروس شده است. او پس از شلیک چند راکت از سوی سرزمینهای اشغالی به جنوب لبنان گفته بود: پاسخ ما هر لحظه ممکن است در قالب شلیک موشک و یا عملیات نظامی علیه اشغالگران آغاز شود؛ سربازان اسرائیل از امروز باید یک لنگه پا منتظر ما بایستند!

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت در این زمینه گزارش داد که تنها در سال ۲۰۲۰، ۱۵۴۲ مورد تجاوز و رسوایی جنسی در ارتش اسرائیل رخ داده است اما با این وجود تنها ۳۱ شکایت از جانب سربازان تنظیم شده که نشان میدهد مقامات ارتش اسرائیل تلاش میکنند واقعیتها را در این زمینه پنهان نگه دارند.

روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در این خصوص گزارش کرد، اقداماتی که دولت اوباما برای تقویت برجام در دست بررسی دارد، شامل گامهایی برای صدور مجوز برای تعداد بیشتری از تاجران آمریکایی به منظور ورود به بازار ایران و همچنین لغو تحریمهای بیشتر آمریکا علیه ایران میشود. اگرچه این آمار بیانگر رشد ۱۳ درصدی نسبت به تعداد خودکشیهای صورت گرفته در سال ۲۰۱۹ و همچنین رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ است، اما با وجود این برخی رسانههای معتبر همچون شبکه الجزیره از تلاش نهادهای حاکمیتی رژیم صهیونیستی برای پنهان نگاهداشتن اطلاعات اصلی درباره تعداد خودکشی نظامیان خبر میدهند.

این در حالی است که انتظار میرود عفوبینالملل همداستان با دیدهبان حقوقبشر مستقر در نیویورک و گروه حقوقبشری اسرائیلی «بتسلیم»، اسرائیل را بهدلیل سابقه ۵۵ سال اشغال نظامی سرزمینهای فلسطینی و همچنین نحوه رفتار و برخورد با اقلیت عرب خودش به جرم «آپارتاید» متهم کند. اقدامات رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیریها در سرزمینهای اشغالی و ادامه این درگیریها منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیستها شده است.

براساس آخرین آماری که توسط مرکز پژوهشهای پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) منتشر شده، یک پنجم خودکشیهای صورتگرفته در اسرائیل مربوط به نظامیان است. بهترین نشانه برای تأیید این ادعا، حساسیت گسترده افکار عمومی رژیم صهیونیستی به اطلاعات مربوط به آمار خودکشی نظامیان در سطح شبکههای اجتماعی است. پس یکی از فاکتورهای ضعف دیپلوماسی رسانهای وجود گسستهای اجتماعی و بحران ملی در افغانستان است؛ چون سیاست خارجی به نوعی بازتازب دهنده­ی سیاست داخلی و وحدت ملی یک کشور میباشد.