مهمترین عناوین جدیدترین اخبار کنکور سال 98 و 99

براساس اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی نسبت به ماه قبل در تهران ۱.۱ درصد افزایش نشان میدهد. مدیر واحد ساماندهی طرحها و محدودههای ترافیکی شهرداری تهران در ادامه با بیان اینکه شهروندان به منظور استفاده از ۲۰ روز تردد رایگان در هر فصل در محدوده کنترل آلودگی هوا ( زوج و فرد فعلی ) میبایست در سامانه تهران من my .

سامانه «تهران من» شهرداری تهران، ابزاری برای خرید همه خدماتی است که زیر مجموعه های شهرداری پایتخت در اختیار شهروندان قرار می دهد. سامانه دریافت شکایات سازمان بازرسی کل کشور نیز آماده دریافت گزارشات هموطنان تهرانی دریاره هر گونه شکایت از شهرداری تهران و سایر نهادهای خدماتی و مدیریتی در پایتخت است. مدیرواحد ساماندهی محدودهها و طرحهای ترافیکی شهرداری تهران ، عمار سعیدیانفر گفت: طرح ترافیک و کاهش آلودگی هوا از سه شنبه ۲۹ تیر تا یکشنبه ۳ مرداد در پایتخت لغو خواهد بود.

در این میان تصمیماتی در جلسات تعیین دستمزد کارگران در شورای عالی کار گرفته میشود که مورد نقد برخی از صاحبنظران بوده و معتقدند این تصمیمات تا کنون دردی را از کارگران درمان نکردهاند. ۱- استخدام رسمی و پیمانی در کلیه دستگاههای سیاستگذار و مجری صرفا با رعایت قوانین و مقررات مربوطه پیشبینی میشود. به گفتهی شهریار افندی زاده در روزهای پنج شنبه صرفا طرح محدودهی کنترل آلودگی هوا از ساعت ٨ تا ١٣ اجرا می شود. اجرای طرح ترافیک و زوج و فرد در تهران از روز ۲۹ اسفند ماه متوقف شده و این وضعیت تا پایان تعطیلات نوروزی یعنی شانزدهم فروردین ماه ادامه خواهد داشت. وی در ادامه افزود : لغو طرح ترافیک سفرهای غیر ضروری را افزایش می دهد .

رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید. در این مصوبه تاکید شده، رقم قطعی افزایش به تصویب شورای عالی کار خواهد رسید. امسال با توجه به رویدادهایی نظیر افزایش قیمت بنزین و تشدید شرایط تحریمی وضعیت اقشار کارگری و ضعیف را بدتر کرده است. تغییر وضعیت مدارس در سال تحصیلی جدید مطابق با اطلاعیههای ستاد ملی مبارزه با کرونا در مورد هر منطقه صورت میگیرد؛ لذا شورای مدرسه متناسب با شرایط مدارس و دانشآموزان و نوآموزان و با تاکید بر جداول ذکر شده، نحوه تغییر وضعیت و ایفای وظایف و نقشهای جدید را مدیریت خواهد کرد. در این شرایط دستگاه دیپلماسی و سیاست خارجی کشور باید نقشی جدی را برعهده گیرد تا شرایط زندگی مردم را بهبود بخشد.

وی ابراز داشت: با مصوبه سفر معاون اول رئیس جمهور به مناطق سیلزده جنوب کرمان، مقرر شد تا هزار راس دام تلف شده با بازسازی محل نگهداری دام توسط ستاد اجرایی فرمان امام در اختیار خسارت دیدگان قرار گیرد. حیدری درباره مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس مبنی بر افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی حقوق کارمندان حداقل بگیر در سال آینده نیز ابراز عقیده کرد و گفت: حداقل حقوقها در سال گذشته و سال ماقبل آن موازی با مصوبههای دولت حرکت می کند. بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه، سقف افزایش حقوق کارمندان دولت ۲.۵میلیون تومان شد.

عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد مصوبات این شورا برای تعیین میزان افزایش فوق العاده شغل برخی از دستگاهها را تشریح کرد. اهمیت دستمزد از کرونا کمتر نیست و باید تا قبل از پایان سال در مورد سرنوشت آن تعیین تکلیف کرد. این کارشناس حوزه کار احتمال موکول شدن تعیین دستمزد کارگران به سال آینده را بعید و غیرممکن دانست و گفت: دستمزد مقولهای است که میتواند رفتارهای اقتصادی از خود نشان دهد و در ابعاد گسترده نزدیک به ۱۳ میلیون کارگر تاثیرگذار است لذا باید تکلیف آن مشخص شود؛ از آن گذشته بسیاری از قراردادهای کار، بیمهها و پیمانکاریها وابسته به مقوله دستمزد است و لذا باید تا پایان سال نسبت به تعیین آن اقدام کرد.

فاطمی عقدا درخصوص وضعیت آینده بازار مسکن گفت: بازار آینده مسکن به فاکتورهای زیادی وابسته است در واقع اگر دولت به طور جدی در بحث ساخت و واگذاری پروژههای در دست ساخت اقدام کند و طرح جهش تولید مسکن نیز به سرانجام برسد میتوان انتظار داشت بازار مسکن در آینده وضعیت کاهشی و ثبات را تجربه کند البته در این بین توجه به اجاره داری حرفهای و مدرن نیز از سوی دولت میتوان به کنترل و ثبات نرخ اجاره بها منجر شود که شاخصهای مهم در جهتگیری بازارخواهد بود. پیشگیری از تنش آبی با نوسازی مجتمع های آبرسانی حمیدیه فرماندار حمیدیه در ادامه به مشکل تنش آبی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از تنش آبی در سال های آینده ضروری است مجتمع های آبرسانی شهرستان حمیدیه نوسازی و تجهیز شوند.

توجه: کلیه پذیرفته شدگان میبایست در زمان مقرر برای ثبتنام به موسسه محل قبولی خود مراجعه نمایند، بدیهی است عدم مراجعه به موقع پذیرفتهشدگان برای ثبتنام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد. ادامه خبر را اینجا بخوانید . رئیس کمیته امداد از تقویت رویکرد تحولی توانمندسازی در کمیته امداد خبر داد و گفت: تعامل کمیته امداد با حاکمیت و نهادهای خیریه، نقش به سزایی در کاهش فقر خواهد داشت.

سرپرست معاونت حملونقل و ترافیک شهرداری تهران ، یوسف حجت از لغو طرح ترافیک در تهران تا پایان مبارزه با کرونا خبر داد و گفت : این تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا است و اولویت همه بهداشت و سلامت مردم است و ترافیک و آلودگی هوا در اولویت بعدی قرار دارد. وی افزود: این افراد اگر تا اردیبهشت ۱۴۰۱ نگهداری کنند و سود کمتر از ۲۵% کرده باشند ما به التفاوت را صندوق توسعه بازار پرداخت می کند.

قانون نظام صنفی به صراحت اعلام میکند افراد صنفی عرضهکننده کالا و خدمات باید قیمت مصرفکننده این اقلام را روی محصولاتشان درج کنند. رئیس کل دادگستری خوزستان به فعالیتهای اجرایی و عمرانی صورت گرفته از سوی گروههای جهادی در مناطق مختلف از جمله روستاهای شهر الهایی اشاره کرد و گفت: این گروههای جهادی چشم و گوش مسئولان بخصوص دستگاه قضائی هستند و از آنجایی که در جریان اعتراضات، تعدادی از معترضان در این منطقه (شهر الهایی) بازداشت شدند، این افراد با توصیه و شهادت مسئولان گروه جهادی مستقر در روستاهای الهایی، آزاد شدند. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی اصلانی زاویه بعد از ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای آشنایی دختران ۹ ساله با امور و تکالیف دینی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، آئین جشن تکلیف ویژه دختران در مناطق مختلف استان برگزار شد.

وی افزود: با توجه به این امر شاید نیاز به زمان زیادی نداشته باشیم ولی آنچه مسلم است شورای عالی کار تاکنون حتی یک جلسه با پیش فرض دستور جلسه دستمزد برگزار نشده و به مقوله ماده ۴۱ قانون کار وارد نشده است. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، تاکسی های اینترنتی طی سال های اخیر در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفته و شرکت های متعددی نیز برای ارائه این خدمات ایجاد شدند. مجتبی شفیعی ، معاونت حمل و نقل شهرداری تهران اعلام کرد: با توجه به عدم بازگشایی کامل مدارس و دانشگاه ها تغییر ساعت طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا کماکان از ساعت ۷:۳۰ الی ۱۷ پا برجا خواهد بود.

مجتبی شفیعی ، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک و طرح کنترل آلودگی هوا همزمان با بازگشایی کامل مدارس در تهران از اول آذر اعمال می شود . با تشکیل جلسه شورای ترافیک تهران مقرر شد طرحهای ترافیکی در تهران تا پایان طرح فاصله گذاری اجتماعی (از ۲۳ تا ۲۷ فروردین ) از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۹ اعمال میشود و امکان یک بار خروج رایگان از طرح از ساعت ۱۴ تا ۱۶ نیز وجود دارد . مشخصات کاربری من: تنظیم و تغیر پروفایل شما در سامانه تهران من امکان پذیر خواهد بود. سعید نمکی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در تهران در محل ستاد وزارت بهداشت اعلام کرد : طرح ترافیک فعلاً در تهران و کلانشهرها اجرا نمیشود ، زیرا در حال حاضر استفاده از وسیله شخصی بهترین امکان جابجایی برای شهروندان است.

با این حال باید ساختار معمولیای که همیشه برای هر نوشتهای وجود دارد را رعایت کنید که شامل چکیدهی اجرایی، مقدمه، بدنهی اصلی گزارش و بخش مربوط به نتیجهگیری و پیشنهادات میشود. علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان آموزش فنی و حرفهای کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در پاسخ به اینکه آیا در حال حاضر همانند سابق میتوان با مدارک سازمان فنی و حرفهای وام دریافت کرد یا خیر اظهار کرد: بدون شک ارزش مهارت بر هر بانک یا هر کارفرما و کارآفرینی پوشیده نیست، زیرا برای بانک ها رسیدن به اهداف خود که استفاده بهینه و کیفی از منابع پولی خود است اهمیت بسیاری دارد و نیز بازپرداخت و برگشت به موقع وامی که به فرد وام گیرنده اعطا می شود بسیار مهم است.

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید. برای آشنایی با جزییات قیمت و زمان اجرایی شدن طرح زوج و فرد جدید سال نود و هشت٬ با ما همراه باشید و نظرات و دیدگاه های خود را از طریق بخش کامنت با ما به اشتراک بگذارید. در این صورت هر بخش باید عنوان جداگانه داشته باشد و برای هر عنوان، صفحه­ی جدید در نظر گرفته شود. نتیجهگیری میتواند شامل پیشنهادات هم باشد یا میتوانید برای آنها یک بخش مجزا در نظر بگیرید. وزیر علوم با بیان اینکه متخلفان شبکه پیشرفته تقلب کنکور، داوطلب نبودند، گفت: این اتفاق در محل خاصی در یکی از استانها رخ داد و قبل از اینکه متخلفان بتوانند کاری انجام دهند، تشکیلات آنها کشف و با آنان برخورد شد.

اگر چه معاونت روابط کار وزارت کار در آخرین جلسه گزارشی از اقدامات انجام گرفته ارائه کرد و به بررسی مقایسهای پرداخت. گزارشی از فعالیتهای انجام شده مربوط به شغل، که با شرح وظایف اداری پیوند نزدیک دارد. طبقهبندی کارها، مدت زمان و موانع انجام کار از جمله این موارد میباشد. به این گزارش صورت وضعیت پروژه نیز گفته میشود و وضعیت انجام پروژه را به صورت شاخص­های کمی ارائه مینماید. گزارش و راهحل مسأله: گزارشی است که در آن راهحل مسأله ارائه میشود و از علل آن بحثی به میان نمیآید.