ناو هواپیمابر کلاس ملکه الیزابت – جنگاوران

دوران نوجوانی الیزابت ماس به تحصیل در زمینه رقص گذشت اگرچه در این دوران نقش هایی هم به او پیشنهاد شد و توانست در زمینه بازیگری نیز فعالیت کند. در 6 فوریه 1952 الیزابت به عنوان ملکه پادشاهی انگلستان و تمام قلمروهای مشترک المنافع به سلطنت رسید. همتی به مدت ۱۲ سال و از سال ۷۳ رئیس سابق بیمه مرکزی بود و همچنین بعد از ۷ سال مدیر عامل بانک سینا، در ۸ مهر ۱۳۹۲، با پیشنهاد وزیر امور اقتصاد و تایید مجمع عمومی بانک ملی به عنوان مدیر عامل بانک ملی انتخاب شد. هرچند که مرگ سلطان قابوس و سفر نخستوزیر سابق اسرائیل به مسقط هم در ملاحظات ایران برای ایجاد فاصله با عمان بیتاثیر نبوده است. رئیس جمهور سابق آمریکا با حمایت مجدد از نیروهای پلیس در برابر اعتراضات ضدنژادپرستی گفت، ایالتهای جمهوریخواه مانند ایالات دموکرات شاهد «شورش خیابانی» نبودند. چرا میخواستید دوباره رئیس جمهور بشوید؟ به همین مناسبت آنلیز بورجس، خبرنگار اعزامی یورونیوز به تهران با محمود احمدینژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران گفتگو کرده و نظر وی را دربارهٔ مسائلی نظیر رد صلاحیت در انتخابات، سرنوشت برجام و آیندهٔ روابط ایران و آمریکا جویا شده است. ممکن است بگویید که نظرتان درباره فهرست نامزدهای تأییدشده انتخابات پیش رو دربارهٔ ایران امروز چه میگوید؟

امروز من احساس مسئولیت میکنم که در صیانت از خواست مردم تلاش کنم تا آن سازوکارهایی که باعث میشوند بخش مهمی از مردم کنار گذاشته شوند اصلاح شوند. پوتین آمریکایی نسبت به انواع دیگر پوتین سنگینتر است و دلیل آن استفاده از کفی قدرتمندی است که اجاره راهپیمایی در شرایط غیر معمول را فراهم میآورد. به همین دلیل برای پاسخ به خواست مردم حاضر شدم. پگی به عنوان منشی شخصیت اصلی داستان یعنی دان دراپر که در دهه ۷۰ میلادی در نیویورک در یک بنگاه تبلیغاتی کار میکند، معرفی میشود. ایران به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک میشود که در سطح ملی و بینالمللی رویدادی کلیدی به شمار میرود. بله، جرایم به حساب شهرداریها ریخته میشود و شهرداری هم گزارش حسابها را به شورا ارائه میدهد و در واقع رقم مشخص است، اما معلوم نیست که این درآمد برچه اساس و چارچوبی اخذ شده و چه توافقاتی پشت سر آن بوده است! وی گفت: من اگر آن مردانگی را نمی کردم شما الان اینجا نبودید، شما که حرفت لوله کردن بود و می گفتید بگذارید دانشجو ها را ظرف دو ساعت لوله می کنم، ما اگر جلوی شما نبودیم الان دانشگاه ها پر از لوله بود. آن از طریق رادیو و روزنامه رسمی برای اطلاع عموم منتشر شود.

وی بر نقش دو گروه در جهت آسیب زدن به هویت و اقتدار ملی و فرصت سازی برای رخنه دشمن و تضعیف ایران تاکید کرد و گفت: گروه اول عده قلیلی هستند که به ایران عشق می ورزند اما متوجه نیستند که فرهنگ محلی و قومی و آداب و رسوم و ادبیات و زبان آنان نباید نادیده گرفته شود و گروه دوم نیز عده قلیل دیگری هستند که در فرهنگ و آداب و رسوم و زبان محلی متوقف شده اند و از ظرفیت های بزرگ و ارزشمند ایران غافل مانده اند. به گزارش ایرنا، حجتالاسلام والمسلمین «حسن روحانی» صبح چهارشنبه در جلسه هیات دولت با آرزوی قبولی طاعات مردم در شبهای قدر گفت: عشق به امیرالمومنین (ع) یکی از هدیههای خداوند به شیعیان و مسلمانان به ویژه ملت بزرگ ایران است. او صدها ساعت در اتاق بحران بوده است. بر اساس اسناد موجود در کاخ کرملین، پوتین توانست «مدال برنز لیاقت» را به خاطر «خدمت صادقانه به ارتش خلق ملی» دریافت کند. هر انسانی حق دارد در وطنش زندگی کند.

وی درباره مرگ «حبیب» گفت: «هر انسان آزاده ای، به شدت غصه می خورد اگر از یک حق طبیعی محروم شود. وی پیشتر در بخش حقوق مدنی در وزارت دادگستری خدمت می کرد، جایی که وی پرونده های جرایم خشونت، قاچاق انسان، رفتار نامناسب پلیس ، حق رأی و بررسی مجدد پروندهها را اداره می کرد. لس انجلس تایمز در این رابطه اورده که هدف دقیق دلشاد مقابله با ایران بعنوان حامی تروریسم است؛ کمااینکه وی در این رابطه اینگونه ابراز داشته که “نمیخواهم چون ایرانیالاصل هستم، به این بهانه در قبال ایران سکوت کنم. میخواهم همه بدانند که برغم ایرانی بودنم، حامی امریکا هستم”. وی گفت: کسانی که از ابتدای انقلاب تا امروز سرکار بودند؛ خوب یا بد، زشت یا زیبا، موفق یا ناموفق در وضعیت فعلی کشور پایشان گیر است، بنابراین دوستان از یک جلسه و نشست استفاده سیاسی نکنند، تمسک به رفتارهای غیراخلاقی نجویند و کلیت نظام را زیر سوال نبرند و بیشتر به مسئولیتی که مردم به آنها واگذار کردهاند، برسند. در ماجرای 88 ایشان در جلسهای که ما هم بودیم گفت اگر موسوی و کروبی و خاتمی را اعدام کنند همه مشکلات حل می شود؛ اما امروز طرفدار آنها شده است مردم نیز او را دیگر باور ندارند و تمسخرش میکنند».