نماینده آمریکایی: تحریمهای دولت ترامپ جان هزاران ایرانی را گرفت

چهل کارگر سنگ تراشی به مقر دولت وقت میروند تا طوماری را که در آن خواستار بازگشت به استانداردهای قدیمی و محکوم کردن افزایش ۱۰ درصدی نرخ تولید بدون پرداخت حقوق درج شده را تحویل دولت بدهند.

بسیار ضعیف است و باید کمک کنیم زیرساختها مهیا شود تا تنها نگرانی سرمایهگذار، راه اندازی چرخه تولید باشد. دبیرکل حزب پیشرو اصلاحات درباره پیشنهاد برخی از اصلاحطلبان به حسن روحانی (رئیس جمهوری ایران) مبنی بر استعفا و در پاسخ به این پرسش که آیا هنوز این پیشنهاد از سوی اصلاحطلبان به رئیس جمهور به قوت خود باقی است و نقل محافل اصلاحطلبی است یا خیر، گفت: این بحث استعفا مقدمهای دارد و آن مقدمه این است که روند فعلی و عملکرد موجود برای مردم رضایتبخش نیست.

است. یکی از استانهای غربی کشور، استان اردبیل است که برنامه “ومعادن” در آن جا انجام اکتشاف در سطح وسیع است که به صورت پهنههای معدنی در اختیار ما قراره گرفته است؛ یعنی از شناسایی، پی جویی، اکتشاف تفصیلی، پیدا کردن محدوده های معدنی، عملیات معدنکاری و تامین خوراک کارخانه های مورد نیاز را در برنامه دارد. وی در پاسخ به این سوال که فکر میکنید روسها تا کجا در برابر فشارهای امریکا میایستند یا آنکه در این موضوع نیز نگاه معاملهگرایانه روسیه بر موضوع سایه میاندازد؟

لذا فکر میکنم اگر طرف مقابل نسبت به سقف زمانی نگرانی دارد، میتواند خیلی راحت در چارچوب بازگشت به برجام و اجرای کامل تعهداتش به توافق برسد؛ بویژه آنکه همه چیز در سند برجام روشن است و حتی نیاز به مذاکرات طولانی هم وجود ندارد.

مذاکرات وین در حالی پیگیری میشود که جمهوری اسلامی ایران به دنبال گرفتن تضمین و راستیآزمایی رفع تحریمها هستند تا غرب تعهدات برزمینمانده خود را اجرایی کند و به طور کامل به سند برجام برگردد؛ اما غربیها همچنان برای برداشتن اولین گام تعلل میکنند.

محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجانغربی در گفتگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت:بهنظر میرسد امروز باید یک بازنگری در فعالیت رسانهها در این استان انجام شود. موانع و مشکلات بر سر راه رسانهها مرتفع شود و از فعالیت رسانههای بیهویت و بینام و نشان جلوگیری شود و اگر کسی هم علاقهمند به فعالیت در این حوزه باشد باید مراحل قانونی آنرا طی کند.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات و موانع پیشروی صادرات استان اضافه کرد: مدیریت ناهماهنگ در پایانه های مرزی و حضور ۲۲ دستگاه مسوول در پایانه های مرزی، موجب شده روند فعالیت های گمرکی در استان به کندی صورت گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه، محمدصادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی در جلسه بررسی ظرفیتهای اقتصادی و صادراتی استان با تاکید بر ضرورت روان سازی فعالیتهای گمرکی در مرزهای استان تاکید کرد: تمامی موانع و مشکلات در پایانههای مرزی احصا و راهکارهای رفع این موانع در استان بررسی و در صورت نیاز با حضور مدیران ملی این موانع برداشته میشود.

مصطفوی با بیان اینکه رنگبندی کرونایی شهرهای کشور از ۲۰ آذر در اپلیکیشن ماسک منتشر شد، افزود: بر اساس اعلام وزارت بهداشت اشنویه در جنوب آذربایجان غربی یکی از ۸ شهرستان نارنجی کشور است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجانغربی گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت در حال حاضر شهرستانهای بوکان، چالدران، شوط، شاهیندژ، مهاباد، سلماس و چایپاره در وضعیت آبی و مابقی شهرستانها در وضعیت زرد کرونایی قراردارند.

هیئت ایرانی در تمامی موضوعات باقیمانده، راهکارهای ابتکاری، ساز و کارهای عملیاتی و پیشنویس ارائه کرده است. از میان آنها ویژگی ها و خصلت های ملی ، ساختار و بافت سیاسی ، اجتماعی ، فرهنگی و ایدئولوژی ، موقعیت جغرافیایی ، تهدیدات و بالاخره ادراک و برداشت سیاست گذاران و تصمیم گیرندگان در مورد کم وکیف عوامل و متغیرهای مذکور از همه مهم تر و اساسی تر است .

ایسنا/آذربایجان غربی نماینده مردم ارومیه در مجلس گفت: رشته طراحی مد و لباس در دانشگاههای هنر کشور ایجاد و ترویج یابد. این پروژه دو رکن اساسی دارد؛ رکن اول آن ایجاد دولتی اسرائیلی در سرزمین فلسطین و رکن دوم آن گسترش این دولت در سرزمین های عربی از جمله لبنان و سوریه تا نیمی از عربستان سعودی و مدینه است.

هم اوباما و هم ترامپ هر دو به سمت ابزاری رفتند که نه نظامیگری باشد و نه شناسایی دیپلماتیک؛ یعنی نه میتواند ایران را بهعنوان قدرت بپذیرد چون در واقع الگوی مقاومت ایران تکثیر پیدا میکند و نه میتواند وارد درگیری نظامی با آن شود چون میداند در این جنگها هرچه بخواهند محیط را ناامنتر کنند، قدرت ایران اتفاقاً گسترش بیشتری پیدا میکند.

باراک اوباما این تصور را داشت که با قواعد و هنجارهای مدنظر آمریکا میتواند چین را با خود همراه کند، اما از یک برهه ای واشنگتن به این واقعیت رسید که قدرت چین در حال از کنترل خارج شدن است، لذا، نه تنها چین با هنجارهای غرب و به خصوص آمریکا همراه نخواهد شد، بلکه می تواند خود بازیگر مهمی در تعریف هنجارهای جهانی باشد.

این لیست حداقلی برای ما تبعات داشت و توقعات و انتظاراتی که مردم از رأی خود به این لیست داشتند توسط منتخبین لیست اصلاحطلبان برآورده نشده است. به گزارش سایت طلا از پایگاه خبری معا فلسطین، مراسم سوگند سلام زواوی سفیر جدید فلسطین در ایران در مقر اقامت رییس تشکیلات خودگردان فلسطین در امان پایتخت اردن انجام و در این مراسم مجدی الخالدی مشاور دیپلماتیک محمود عباس و رمزی خوری مدیر کل صندوق قومی فلسطین حضور داشتند.

حتی دو نفر از دوستانم که با هم آنجا بودیم و نیاز مالی داشتند با من قهر کردند و رفتند. مسئولان فراتر از وزارت خارجه هستند که آن را تبیین میکنند؛ کاری که در شورای عالی امنیت ملی انجام میشود و البته وزارت خارجه هم در آن نقش دارد اما اینجور نیست که تصمیمگیری تابع وزارت خارجه باشد، وزارت خارجه مجری است.